Facebook je Instagram v Taliansku a Spojen├Żch ┼ít├ítoch

Facebook je Instagram v Taliansku a ─Ćalej, Dve zn├íme aplik├ície, ktor├ę s├║ s├║─Źas┼ąou spolo─Źnosti Marka Zuckerberga, sa dnes popoludn├ş vyskytuj├║ chyby. Po odovzdan├ş protokolu sa zv├Ż┼íia hl├ísenia pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş sa s┼ąa┼żuj├║ na trval├ę zlyhania dvoch soci├ílnych siet├ş, ─Ź├şm sa hashtag #InstagramDown v trendoch z Twitter, Najd├┤le┼żitej┼íie reakcie poch├ídzaj├║ zo Spojen├Żch ┼ít├ítov, kde – mimochodom – dnes 28. novembra je De┼ł v─Ćakyvzdania.

Probl├ęmy ako v┼żdy nie s├║ rovnak├ę pre v┼íetk├Żch pou┼ż├şvate─żov. Niektor├ş sa s┼ąa┼żuj├║ nemo┼żnos┼ą prihl├ísi┼ą sa, ostatn├ş nem├┤┼żu na─Ź├şta┼ą spravodajsk├Ż kan├íl, in├ş st├íle nevidia pr├şbehy alebo sledovate─żov. Zd├í sa, ┼że Instagram najviac postihnut├í aplik├ícia. Tento objav je zrejm├Ż na zariadeniach Android aj iOS a nezd├í sa, ┼że by bol obmedzen├Ż na talianske ├║zemie.

Zn├ímy port├íl Downdetector u┼ż informuje o mape slu┼żieb, ktor├í pod─ża v┼íetk├ęho ovplyv┼łuje aj ─Ćal┼íie oblasti v Eur├│pe, ako napr├şklad Portugalsko, Spojen├ę kr├í─żovstvo, Holandsko a ─Ćal┼íie oblasti v USA. Na tomto odkaze n├íjdete ─Ćal┼íie inform├ície o postihnut├Żch oblastiach. Zd├í sa, ┼że v na┼íich ├║─Źtoch v┼íetko funguje spr├ívne.

V s├║─Źasnosti neexistuj├║ ┼żiadne vyjadrenia od Facebook o s├║sto, WhatsApp sa zd├í, ┼że tento ─Źas bol z probl├ęmu vyl├║─Źen├Ż. Ako v┼żdy v t├Żchto pr├şpadoch, t├şm u┼ż bude pracova┼ą na rie┼íen├ş probl├ęmu. D├┤vody t├Żchto n├íhlych a s├║─Źasn├Żch por├║ch aplik├íci├ş Zuckerbergu, ktor├ę sa vyskytuj├║ takmer pravidelne, s├║ st├íle nezn├íme.