Facebook Hranie teraz umožňuje streamovanie hier, trasie sa Google Stadia?

facebookové herné streamovacie hry

Facebook práve pridal nového člena do svojej vybranej skupiny aplikácií a služieb. Ide o streamovaciu hernú platformu, do ktorej bola zakomponovaná Facebook Hranie a to by mohlo byť súperom pre Google Stadia, Microsoft Project XCloud, NVIDIA GeForce Now, Amazon Luna, medzi inými. Charakteristickým rysom všetkých týchto platforiem je to vám umožní hrať na akomkoľvek zariadení bez potreby výkonného hardvéru, keďže hra beží na ich serveroch a prenáša sa do vášho zariadenia v reálnom čase.

Keďže všetky fungujú rovnakým spôsobom, používateľ si vyberie jeden alebo druhý katalóg hier, ale Facebook Hranie ide ďalej. Táto platforma Facebook existuje už niekoľko mesiacov a jeho pôvodným účelom je ponúkať streamovací obsah s niektorými funkciami navyše v najčistejšom štýle Twitch. teraz Facebook Pridal možnosť hrania v cloude, aby vám ponúkol celý herný ekosystém, ktorý vám konkurencia neponúka.

Pridajte sa k nám, aby ste poznali prvé podrobnosti o navrhovanej cloudovej hre Facebook HranieNo sľubuje veľa.

Facebook Hranie vám umožní hrať mobilné hry v cloude

hranie na facebooku

Z toho, čo zatiaľ vieme, Facebook Hranie nie je a nebude alternatívou k službám ako Google Stadia, pretože vaše streamovanie videohier nie je určené na nahradenie konzol alebo PC. Môžete si to všimnúť, keď uvidíte katalóg spúšťacích hier Facebook Hranie (všetky zadarmo, s reklamami a mikroplatbami):

  • Asfalt 9: Legendy.
  • Mobile Legends: Adventure.
  • Golfový rozstrel PGA TOUR.
  • Solitaire: Arthur’s Tale.
  • Dirt Bike Unchained (zatiaľ nedostupný).

Všetky tieto tituly sú mobilné hry, ktoré si môžete stiahnuť do svojho Androidu. Samozrejme, niektoré z nich (asfalt 9: Legends, napríklad) vyžadujú, aby ste mali špičkové zariadenie, aby ste mohli hrať správne. To je cieľom hry v cloude Facebook Hranie: S touto platformou nebudete na hranie týchto titulov potrebovať výkonný mobil A navyše vám nezaberú miesto v úložisku, keďže ich nenainštalujete.

Čo bude potrebné na prehrávanie streamovania Facebook Hranie?

Facebook herná cloudová hra

V tejto chvíli je jedinou požiadavkou hrať v Facebook Hranie je mať zariadenie so systémom Android na inštaláciu aplikácie platformy, aj keď môžete hrať aj zo svojho počítača vstupom na jeho oficiálnu webovú stránku. Pre iOS neexistuje žiadna aplikácia a Facebook Neodporúča sa hrať zo Safari na webovej stránke kvôli obmedzeniam vo formáte mobilného webu.

Facebook  Hranie: pozerajte, zdieľajte a hrajte

Zatiaľ hry, ktoré sme už spomínali Sú dostupné iba v USA., ale čoskoro sa rozšíri do ďalších regiónov. A práve teraz je služba vo fáze beta, čo znamená, že môže obsahovať chyby alebo chyby Facebook opravuje.

Každopádne by bolo zaujímavé, keby Facebook Hranie hier v budúcnosti umožní hrať hry ako Genshin Impact alebo náročnejšie PC hry, ale samozrejme plány Facebook pre ich platformu nie sú tí, ktorí vás prinútia zmeniť váš počítač alebo konzolu za vašu službu.

Zdroj | Oficiálny blog Facebook