Facebook E. Instagram uk├íza┼ą, odkia─ż poch├ídzaj├║ ob─ż├║ben├ę miesta

Facebook Testuje sa nov├í funkcia, ktor├í zobrazuje polohu popul├írnych str├ínok pri publikovan├ş.

T├íto zmena umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom zobrazi┼ą krajinu, z ktorej spr├ívcovia webov├Żch str├ínok uverej┼łuj├║ obsah.

V─Ćaka tomu je ─żah┼íie vedie┼ą, ─Źi sa skuto─Źne nach├ídzaj├║ tam, kde hovoria, ┼że s├║.

Facebook Hovor├ş, ┼że t├║to aktualiz├íciu testuje, aby sa str├ínky s vysok├Żm dosahom stali transparentnej┼íie.

ÔÇ×Chceme sa ubezpe─Źi┼ą, ┼że pou┼ż├şvatelia pou┼ż├şvaj├║ na┼íe slu┼żby autenticky a pochopi┼ą, kto je za z├íznamami, ktor├ę zobrazuj├║. Preto podnik├íme ─Ćal┼íie kroky na zv├Ż┼íenie transparentnosti str├ínok a ├║─Źtov pre ve─żk├ę publikum.ÔÇť

Po implement├ícii tejto aktualiz├ície sa umiestnenie str├ínky zobraz├ş na rovnakej poz├şcii ako be┼żn├Ż k├│d polohy.

Namiesto zobrazovania presn├ęho mesta / ┼ít├ítu, v ktorom sa nach├ídza spr├ívca lokality, sa zobrazuje iba krajina.

Preto st├íle existuje ur─Źit├í ├║rove┼ł ochrany ├║dajov pre spr├ívcov str├ínok a z├írove┼ł dosiahnutie cie─ża, ktor├Żm je zv├Ż┼íenie transparentnosti str├ínok.

Skvel├ę str├ínky v USA UU. Prich├ídzaj├║ iba do USA. UU.

Je v┼íak potrebn├ę opakovane poznamena┼ą, ┼że t├íto zmena sa implementuje iba na str├ínkach, ako s├║ v┼íetky str├ínky v USA. UU. US Facebook Neexistoval ┼żiadny n├íznak toho, ─Źo by sa kvalifikovalo ako str├ínka ÔÇ×ve─żk├ęho publikaÔÇť alebo ÔÇ×str├ínka s ve─żk├Żm dosahomÔÇť.

T├íto zmena sa m├┤┼że vz┼ąahova┼ą aj na str├ínky spravovan├ę v in├Żch krajin├ích, ak je va┼íe prim├írne publikum v Spojen├Żch ┼ít├ítoch.

Aktualiz├ícia je povinn├í, preto┼że spr├ívcovia str├ínok sa nem├┤┼żu rozhodn├║┼ą neuverejni┼ą svoju polohu pri uverej┼łovan├ş pr├şspevkov.

T├íto aktualiz├ícia sa p├┤vodne vz┼ąahuje na pr├şspevky v Instagram a Facebook,

Spolo─Źnos┼ą h─żad├í sp├┤soby, ako prinies┼ą t├║to ├║rove┼ł transparentnosti na in├ę miesta, ako napr├şklad: Facebook Str├ínky a profily Instagram,

─Äal┼íie miesto, na ktorom m├┤┼żu by┼ą tieto inform├ície obzvl├í┼í┼ą u┼żito─Źn├ę, je Facebook Messenger Priame spr├ívy a Instagram,

Ke─Ć posielate spr├ívy priamo na str├ínku, pre pou┼ż├şvate─żov m├┤┼że by┼ą u┼żito─Źn├ę vedie┼ą, kde sa nach├ídzaj├║.

Aj ke─Ć je to pre m┼ła iba n├ípad. Aby sme to vyjasnili, v s├║─Źasnosti neexistuj├║ ┼żiadne pl├íny na zavedenie tejto aktualiz├ície. Facebook Messenger alebo Instagram Direct.

Mo┼żn├ę aplik├ície

V reklame Facebook Uv├ídza, ┼że t├íto zmena sa uskuto─Źn├ş s cie─żom zv├Ż┼íi┼ą transparentnos┼ą volieb.

ÔÇ×Tieto zmeny s├║ s├║─Źas┼ąou n├í┼ího ┼íir┼íieho ├║silia o ochranu volieb a zv├Ż┼íenie transparentnosti. Facebook a Instagram To umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom robi┼ą informovanej┼íie rozhodnutia o pr├şspevkoch, ktor├ę ─Ź├ştaj├║, ktor├Żm d├┤veruj├║ a zdie─żaj├║ ich. "

Nezd├í sa v┼íak, ┼że by sa t├íto aktualiz├ícia vz┼ąahovala iba na pridru┼żen├ę politick├ę str├ínky.

Existuj├║ pr├şpady pou┼żitia tejto funkcie, ak je implementovan├í na in├Żch typoch str├ínok.

Napr├şklad ─Źoskoro bude ─żahk├ę zisti┼ą, ktor├ę str├ínky zad├ívaj├║ spr├ívu va┼íich soci├ílnych m├ędi├ş ─żu─Ćom z in├Żch kraj├şn.

Pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu r├Żchlo ur─Źi┼ą, ─Źi je obsah publikovan├Ż miestnou organiz├íciou publikovan├Ż lok├ílne alebo ├║plne z inej krajiny.

Toto s├║ u┼żito─Źn├ę inform├ície, ktor├ę by pou┼ż├şvatelia mali ma┼ą, ak chc├║ Facebook Pril├íka┼ą a robi┼ą informovan├ę rozhodnutia o publik├íci├ích, ktor├Żm d├┤verujete.

D├┤vod, pre─Źo si mysl├şm, ┼że t├íto aktualiz├ícia ovplyv┼łuje v┼íetky druhy str├ínok, je ten, ┼że existuj├║ d├┤kazy. Facebook vykona┼ą podobn├ę zmeny v minulosti.

V roku 2018 Instagram Za─Źala sa sekcia ÔÇ×O tomto ├║─ŹteÔÇť, kde pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu vidie┼ą krajinu, v ktorej je ├║─Źet zalo┼żen├Ż.

Aj v roku 2018 Facebook Na str├ínkach sa zobrazia hlavn├ę umiestnenia os├┤b, ktor├ę spravuj├║ str├ínky.

Spolo─Źnos┼ą teraz ide o krok ─Ćalej a ukazuje poz├şciu spr├ívcov str├ínok na jednotliv├Żch poz├şci├ích.

zdroj: Facebook Tla─Źov├í miestnos┼ą