Facebook bude ZAKÁZAŤ konšpiračné teórie a falošné správy proti koronavírusovej vakcíne „anti-vaxxer“

FACEBOOK prisľúbil zákaz konšpiračných teórií o vakcínach proti koronavírusu.

Ide o zásadný obrat v poradí, keď predtým ste zakázali iba reklamy „anti-vaxxer“-ale nie obsah používateľa.

Táto správa prichádza v čase, keď sa Spojené kráľovstvo pripravuje na spustenie najväčšieho očkovacieho úsilia v histórii a podalo desiatky miliónov dávok zraniteľným Britom.

V blogovom príspevku, Facebook potvrdil, že odstráni všetky nepravdivé tvrdenia o vakcínach.

Tieto tvrdenia budú najskôr musieť odhaliť odborníci na verejné zdravie.

Podľa giganta sociálnych médií sa nepravdivé tvrdenia môžu týkať „bezpečnosti, účinnosti, prísad alebo vedľajších účinkov“ vakcín.

„Toto je ďalší spôsob, ktorým uplatňujeme naše zásady na odstránenie dezinformácií o vírusu, ktoré by mohli viesť k bezprostrednému fyzickému zraneniu,“ povedal Kang-Xing Jin, Facebookvedúci zdravotníctva.

„Odstránime napríklad falošné tvrdenia, že vakcíny proti COVID-19 obsahujú mikročipy alebo čokoľvek iné, čo nie je na oficiálnom zozname zložiek očkovacej látky.“

Facebook tiež povedal, že odstráni očividne falošné konšpiračné teórie.

To zahŕňa návrh, že konkrétne populácie sa „používajú bez ich súhlasu“ na testovanie bezpečnosti vakcíny.

Avšak, Facebook varoval, že akcia môže meškať.

„Nebudeme môcť začať presadzovať tieto zásady cez noc,“ vysvetlil Jin.

„Pretože je priskoro a fakty o vakcínach proti COVID-19 sa budú naďalej vyvíjať, budeme tvrdenia, ktoré odstraňujeme, pravidelne aktualizovať na základe pokynov orgánov verejného zdravotníctva, keď sa dozvedia viac.“

Prichádza, keď sa Spojené kráľovstvo stane prvou krajinou na svete, ktorá dá očkovacej látke proti Covid zelenú – od budúceho týždňa sa plánuje hromadné očkovanie.

Úder, ktorý je 95 -percentný účinný a vyvinutý farmaceutickým gigantom Pfizer a nemeckou firmou BioNTech, je podľa zdravotníckych regulátorov bezpečný.

Za liekom stojí nezávislý regulačný úrad pre lieky a zdravotnícke výrobky (MHRA).

Minister zdravotníctva Matt Hancock tento týždeň na twitteri uviedol: „Pomoc je na ceste.

„MHRA formálne schválila vakcínu Pfizer/BioNTech proti Covid-19.

“NHS je pripravená začať očkovať začiatkom budúceho týždňa.”

Pán Hancock vyzval všetkých, aby v priebehu niekoľkých mesiacov „zdvojnásobili svoje odhodlanie“, kým bude zavedený viacúrovňový systém a čakal na zavedenie úderu.

Povedal: „V diaľke vidíme úsvit, ale musíme sa cez to dostať až do rána.“

Predseda vlády Boris Johnson dnes ráno pozdravil na twitteri, že vakcína „nám umožní získať späť svoje životy a rozhýbať ekonomiku“.

Táto správa znamená, že ho čoskoro získajú milióny Britov – v súlade so záväzkom vlády dostať sa čo najskôr k najzraniteľnejším.

Obyvatelia domovov pre seniorov, osoby staršie ako 80 rokov a zdravotnícky a sociálny personál budú medzi prvými, ktorí tento týždeň dostanú úder, Spoločný výbor pre očkovanie a imunizáciu (JCVI).

Počiatočných 800 000 dávok, pokrývajúcich 400 000 ľudí, bude k dispozícii od budúceho týždňa po dnešných záverečných kontrolách vo výrobnom sklade v Belgicku.

„Niekoľko miliónov“ ďalších príde v priebehu decembra, ale prevažná časť veľkej časti uvedenia na trh sa uskutoční v novom roku.

Profesor Chris Whitty, hlavný lekár pre Anglicko, na twitteri uviedol: “Potrvá do jari, kým bude zraniteľná populácia, ktorá si želá, byť úplne zaočkovaná. Zatiaľ nemôžeme znížiť svoju stráž.”

Prichádza ako:

Británia je prvou krajinou na svete, ktorá schválila program hromadného očkovania bodnutím od budúceho týždňa. 50 nemocníc zriadených a čakajúcich na prijatie očkovacej látky Pfizer ponúka 95 -percentnú ochranu Obyvatelia domova a starší ľudia budú medzi prvými, ktorí dostanú liek vo Veľkej Británii zabezpečila 40 miliónov dávok vakcíny Pfizer/BioNTech, pričom 10 miliónov bude splatných v Británii do konca roka Od budúceho týždňa bude k dispozícii približne 800 000 dávok, pričom prvé zásielky dorazia už dnes

Len pred pár dňami bolo oznámené, že droga dostane zelenú na použitie – a zdravotníkom bolo povedané, aby sa pripravili na schválenie začiatkom decembra.

Minister zdravotníctva Matt Hancock formálne požiadal britský regulátor o kontrolu a schválenie vakcíny Pfizer.

Povedal to v rádiu BBC 4Program dnešného rána: „Som úplne nadšený. Spojené kráľovstvo je prvou krajinou na svete, ktorá má klinicky schválenú očkovaciu látku proti Covid-19.

„Začne sa to v malom a bude sa to rozbiehať. Prevažná väčšina vakcín, v ktorých očakávame, že budú v novom roku.

„Do konca tohto roka očakávame záležitosť miliónov dávok pre celé Spojené kráľovstvo.“

Jonathan Van-Tam varuje, že ľudia budú musieť aj po očkovaní nasledovať sociálne dištancovanie

V ďalších novinkách si pozrite našu recenziu na iPhone 12 Mini.

Prečítajte si naše verdikty pre konzoly Xbox Series X a PS5 – ak si ich môžete kúpiť.

Pozrite sa na nášho sprievodcu vianočnými technologickými darčekmi do roku 2020.

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu