Facebook Ak chcete prepracova┼ą jeho aplik├íciu, spustite ju Messengeraplik├ícia pre stoln├ę po─Ź├şta─Źe a ─Ćal┼íie!

Facebook Ak chcete prepracova┼ą jeho aplik├íciu, spustite ju Messengeraplik├ícia pre stoln├ę po─Ź├şta─Źe a ─Ćal┼íie! 1

Aj ke─Ć ma u┼ż mnohokr├ít zachytili zdie─żanie a ├║nik ├║dajov, Facebook je st├íle popredn├Żm svetov├Żm webom o soci├ílnych sie┼ąach. Pod─ża ┼átatistiky Facebook na prvom mieste s 2320 mili├│nmi akt├şvnych pou┼ż├şvate─żov YouTube je na druhom mieste 1, 900 mili├│nov akt├şvnych pou┼ż├şvate─żov. od tej doby Facebook urobil Messenger-app zvl├í┼í┼ą, to tie┼ż stalo sa tak popul├írne s 1, 300 mili├│nov akt├şvnych pou┼ż├şvate─żov a na ┼ítvrtom mieste medzi v┼íetk├Żmi soci├ílnymi sie┼ąami na svete.

Facebook Ak chcete prepracova┼ą jeho aplik├íciu, spustite ju Messengeraplik├ícia pre stoln├ę po─Ź├şta─Źe a ─Ćal┼íie! 2

Facebook ned├ívno usporiadali svoju v├Żro─Źn├║ konferenciu v├Żvoj├írov F8, kde ozn├ímili aktualiz├ície pre takmer v┼íetky hlavn├ę aplik├ície vr├ítane Facebook, Messenger, Instagram a Whatsapp.

Facebook:

Facebook Ak chcete prepracova┼ą jeho aplik├íciu, spustite ju Messengeraplik├ícia pre stoln├ę po─Ź├şta─Źe a ─Ćal┼íie! 3

Facebook aplik├ícia bola aktualizovan├í na nov├Ż dizajn, ktor├Ż naz├Żvaj├║ ÔÇ×FB5ÔÇť. Pod─ża preh─żadov je aplik├ícia teraz jednoduch┼íia, r├Żchlej┼íia, p├║tavej┼íia a stavia va┼íe komunity do centra pozornosti. Pou┼ż├şvatelia smartf├│nov u┼ż t├║to aktualiz├íciu za─Źali dost├íva┼ą, zatia─ż ─Źo web pre po─Ź├şta─Źe sa aktualizuje o nieko─żko mesiacov. Facebook Zameriava sa tie┼ż na skupiny s touto novou aktualiz├íciou, ktor├í m├í viac ako 400 mili├│nov ─żud├ş Facebook sa pripojil k skupine. Karta Skupiny bola prepracovan├í, aby u─żah─Źila vyh─żad├ívanie. Teraz je jednoduch┼íie pripoji┼ą sa k nov├Żm skupin├ím a pridalo sa mnoho ─Ćal┼í├şch nov├Żch funkci├ş. Do aplik├ície bola tie┼ż pridan├í nov├í karta ÔÇ×UdalostiÔÇť, aby ─żudia mohli vedie┼ą, ─Źo sa deje, z├şska┼ą odpor├║─Źania a vidie┼ą miestne podniky v ich okol├ş.

Facebook Zoznamka sa za─Źala aj v ─Ćal┼í├şch 14 krajin├ích vr├ítane Filip├şn, Guyany, Surinamu v Singapure, Vietnamu, Malajzie, Laosu, Braz├şlie, Peru, ─îile, Ekv├ídoru, Bol├şvie Paraguaja a Uruguaja. Teraz tie┼ż prich├ídza s novou funkciou s n├ízvom Secret Crush. V tomto mus├şte zvoli┼ą a┼ż 9 Facebook priatelia, na ktor├Żch m├íte chu┼ą. Ak niektor├Ż z 9 ─żudia tie┼ż pou┼ż├şvaj├║ t├║to funkciu, dostan├║ spr├ívu, ┼że niekto ich poru┼íil. Ak v├ís pridaj├║ do svojho zoznamu, bude to zhoda. V opa─Źnom pr├şpade nebude va┼íe meno zverejnen├ę.

Instagram:

Facebook Ak chcete prepracova┼ą jeho aplik├íciu, spustite ju Messengeraplik├ícia pre stoln├ę po─Ź├şta─Źe a ─Ćal┼íie! 4

Instagram aplik├ícia bola tie┼ż aktualizovan├í a teraz obsahuje nov├Ż fotoapar├ít so zmenou pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania (zmenilo sa iba pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie fotoapar├ítu, z ktor├ęho zdie─żate pr├şbehy). V spodnej ─Źasti je polkruhov├ę koleso, ktor├ę sa d├í ot├í─Źa┼ą a m├í v┼íetky d├┤le┼żit├ę tla─Źidl├í. Tvorcovia teraz m├┤┼żu svoje produkty pred├íva┼ą Instagram, a m├┤┼żete nakupova┼ą priamo od svojich ob─ż├║ben├Żch tvorcov bez toho, aby ste opustili aplik├íciu. T├íto funkcia bude odteraz k dispoz├şcii mal├ęmu po─Źtu tvorcov a ─Źoskoro bude k dispoz├şcii v┼íetk├Żm. M├┤┼żete si o tom pre─Ź├şta┼ą viac tu,

V pr├şbehoch, z ktor├Żch m├┤┼żete darova┼ą vzne┼íen├ę veci, bude k dispoz├şcii aj nov├í n├ílepka. Pom├┤┼że to Instagram pri z├şskavan├ş finan─Źn├Żch prostriedkov a v┼íetky z├şskan├ę peniaze bud├║ darovan├ę neziskovej organiz├ícii. Spojen├ę ┼ít├íty americk├ę bud├║ v s├║─Źasnosti jedinou podporovanou krajinou a ─Źoskoro pribudn├║ ─Ćal┼íie krajiny.

Messenger:

Facebook Ak chcete prepracova┼ą jeho aplik├íciu, spustite ju Messengeraplik├ícia pre stoln├ę po─Ź├şta─Źe a ─Ćal┼íie! 5

Facebook prestava┼ą Messenger op├Ą┼ą od za─Źiatku, ─Źo je teraz r├Żchlej┼íie a ─żah┼íie. Aktualiz├ícia bude zverejnen├í koncom tohto roka. Taktie┼ż sa predstav├ş nov├Ż vyhraden├Ż priestor, v ktorom m├┤┼żete objavova┼ą a zdie─ża┼ą spr├ívy a pr├şbehy so svojimi bl├şzkymi priate─żmi a rodinou. M├┤┼żete manu├ílne vybra┼ą, komu sa maj├║ zobrazi┼ą va┼íe spr├ívy a pr├şbehy.

Desktopov├í aplik├ícia pre Messenger ─Źoskoro vyjde aj na oboch Windows a macOS. Po─Źas rozhovoru m├┤┼żete tie┼ż spolupracova┼ą na projektoch alebo viacer├Żch ├║loh├ích alebo dokonca z aplik├ície uskuto─Ź┼łova┼ą skupinov├ę videohovory. Aplik├ícia bude k dispoz├şcii na stiahnutie koncom tohto roka.

WhatsApp:

Facebook Ak chcete prepracova┼ą jeho aplik├íciu, spustite ju Messengeraplik├ícia pre stoln├ę po─Ź├şta─Źe a ─Ćal┼íie! 6

WhatsApp for Business bol predstaven├Ż minul├Ż rok a z├şskal pozit├şvnu sp├Ątn├║ v├Ązbu od z├íkazn├şkov aj predajcov. V nasleduj├║cich mesiacoch, ke─Ć chatujete s firemn├Żm ├║─Źtom na Whatsapp, m├┤┼żete vidie┼ą ich katal├│g produktov priamo v aplik├ícii. To bude v├Żhodn├ę pre predajcov, preto┼że ─żudia m├┤┼żu ─żahko objavi┼ą svoje v├Żrobky.

Bolo to najd├┤le┼żitej┼íie funkcie a aktualiz├ície ozn├ímen├ę spolo─Źnos┼ąou Facebook vo v┼íetk├Żch ich aplik├íci├ích. V├Ą─Ź┼íina z nich zatia─ż nie je k dispoz├şcii a bude uveden├í na trh v tomto roku.

zdroj