Facebook a Instagram znížiť kvalitu videa v Európe, aby sa zabránilo izolovaniu používateľov koronavírusom pred preťažovaním webu

FACEBOOK a Instagram znižujú kvalitu videa vo svojich aplikáciách v Európe.

Tento krok robí Facebook, ktorá vlastní Instagram, najnovší americký technologický titán, aby reagoval na výzvu EÚ na odvrátenie internetovej tiesne, pretože tisíce ľudí pracujú z domu kvôli prepuknutiu koronavírusu.

⚠️ Prečítajte si náš blog o koronavíruse naživo pre najnovšie správy a aktualizácie

Video giganti Netflix a YouTube vykonal podobné rozsiahle akcie minulý týždeň.

Šéf priemyslu v EÚ Thierry Breton vyzval platformy na streamovanie, aby uvoľnili šírku pásma pre zdravotnú starostlivosť a diaľkové vzdelávanie tisícom detí poslaných domov zatvorením škôl.

Aj keď európski telekomunikační operátori tvrdia, že ich siete sa doteraz dokázali vyrovnať s nárastom dátovej prevádzky, existujú obavy z preťaženia, pretože stále viac ľudí pracuje doma.

“Aby sme pomohli zmierniť prípadné preťaženie siete, dočasne znížime bitové rýchlosti pre videá na.” Facebook a Instagram v Európe, “a Facebook uviedol vo vyhlásení hovorca.

Tento krok bude trvať tak dlho, ako budú existovať obavy z internetového chaosu, uviedol človek blízky spoločnosti.

Netflix aj YouTube povedali, že znížia svoju kvalitu obrazu na 30 dní.

Spoločnosť Disney uviedla, že zníži svoje celkové využitie šírky pásma najmenej o 25 percent vo všetkých európskych krajinách, ktoré tento týždeň spustia novú streamovaciu službu Disney+.

Streamované video môže predstavovať dve tretiny návštevnosti v pevných a mobilných sieťach.

Poskytovatelia internetových služieb v Británii trvajú na tom, že sú „pripravení“ zvládnuť mimoriadny dopyt po širokopásmovom pripojení od ľudí doma počas pandémie.

Minulý týždeň Andrew Glover, predseda Asociácie poskytovateľov internetových služieb (ISPA), ktorá toto odvetvie zastupuje, povedal: „Poskytovatelia internetových služieb sú pripravení zvládnuť akúkoľvek potenciálnu dodatočnú šírku pásma a dôsledne hodnotiť požiadavky, ktoré sú na ich siete kladené.“

Jeden analytik však minulý týždeň varoval, že je možné, že narastajúci dopyt po domácom širokopásmovom pripojení už ovplyvňuje rýchlosť webu.

„Čím viac ľudí sa súčasne pripojí k sieti, tým ju nevyhnutne zaťaží, a tým zníži rýchlosť,“ povedal Paolo Pescatore z PP Foresight. The Sun.

“Je to podobné diaľnici; zvýšenie počtu jazdných pruhov znamená viac áut. Čím viac áut na ceste však bude, tým každý spomalí.”

„Telcos sa evidentne musia pripraviť na explóziu dopravy v ich sieťach,“ dodal.

„Na stabilizáciu siete je potrebné urobiť viac.“

V ďalších správach je možné, že sa váš internet spomaľuje, pretože prepuknutie koronavírusu spôsobuje obrovský nárast návštevnosti na webe.

Ukážeme vám, ako vyčistiť iPhone bez toho, aby ste ho pokazili.

A pozrite sa na najlepšie svetové fotografie iPhone urobené pomocou „nočného režimu“.

Ste spokojní s rýchlosťou vášho internetu? Dajte nám vedieť v komentároch!

Televízny reportér podáva snehové správy s googlovými očami potom, čo sa omylom zapol Facebooktvárové filtre

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu