FaceApp: va┼íe osobn├ę ├║daje m├┤┼żu skon─Źi┼ą v ruk├ích tretej strany

Pri in┼ítal├ícii do mobiln├ęho zariadenia je nevyhnutn├ę udeli┼ą povolenie na aplik├íciu. Existuje nieko─żko aplik├íci├ş, ktor├ę maj├║ logiku: ak nain┼ítalujeme fotoapar├ít alebo retu┼íovanie obr├ízkov, je prirodzen├ę, ┼że aplik├ícia vy┼żaduje pr├şstup ku kamere a gal├ęrii telef├│nu, in├ę v┼íak nie s├║ tak├ę. A to, ┼że jedin├í aplik├ícia na hranie n-klonu Candy Crush alebo Snapchat AR, ktor├í v├ís ┼żiada, aby ste mali pr├şstup k uskuto─Ź┼łovaniu hovorov, textov├Żch / SMS spr├ív alebo kontaktov, je najmenej podozriv├í. To ist├ę sa stalo s FaceApp, s├║─Źasnou v├şrusovou aplik├íciou.

Sta┼łte sa s├║─Źas┼ąou tohto trendu

A je naozaj z├íbavn├ę vidie┼ą, ako sa nie─Źo, ─Źo u┼ż existuje, vracia v m├│de. FaceApp u┼ż urobil ┼íkand├íl v tom ─Źase v roku 2017, v tom roku sa stal najob─ż├║benej┼íou aplik├íciou Google Play Store robot 2 O nieko─żko rokov nesk├┤r sa aplik├ície stali op├Ą┼ą m├│dnymi a od minul├ęho t├Ż┼żd┼ła sa stala trendom na webe: ak ju nepou┼ż├şvate, nie je s├║─Źas┼ąou tohto trendu. Milos┼ąou tejto aplik├ície je pou┼żitie algoritmov a ÔÇ×typu umelej inteligencie zn├ímej ako neur├│nov├í sie┼ąÔÇť, ktor├í v z├ívislosti od selfies, ktor├ę beriete, uprav├ş obr├ízok a uk├í┼że v├ím, ako keby ste boli mlad├ş alebo ako keby ste boli osobou od 60 do 80 rokov. rok: posledn├Ż TT dnes.

FaceApp je v┼íak dokonal├Żm pr├şkladom toho, ─Źo sme spom├şnali vy┼í┼íie, preto┼że ide o druh aplik├ície, ktor├í sa vzh─żadom na to, ┼że je v m├│de, ocitnete vo ve─żmi silnom a m├│dnom dr┼żan├ş tela v Twitter, Instagram, FacebookÔÇŽ A Nain┼ítalujete ho bez povoleniaa bu─Ćte opatrn├ş, preto┼że FaceApp m├í jedno z mal├Żch p├şsmen, ktor├ę je potrebn├ę dobre vidie┼ą a dobre meditova┼ą. Squeak politika ochrany osobn├Żch ├║dajov.

Povolenie, ktor├ę ude─żujete slu┼żbe FaceApp

Pre─Źo to hovor├şme? Preto┼że, ako mnoho in├Żch aplik├íci├ş, Postul├ít FaceApp je zobrazen├Ż nejasne, aj ke─Ć vysvetlili, ┼że FaceApp m├┤┼że ÔÇ×Zdie─żajte svoje inform├ície a ├║daje s├║borov cookie, s├║bory denn├şkov, identifik├ítory zariaden├ş a ├║daje o polohe s organiz├íciami tret├şch str├ínÔÇ×Uvid├şme, pre─Źo n├ím aplik├ícia, ktor├í sa sna┼ż├ş uk├íza┼ą milos┼ą, ukazuje mlad┼í├şch, star┼í├şch alebo in├Żch ┼ż├ínrovViete presne, kde sme, pod─ża GPS ├║dajov?

A e┼íte viac: pre─Źo servery FaceApp dok├í┼żu "zaznamen├íva┼ą ur─Źit├ę typy inform├íci├ş v protokolov├Żch s├║boroch vr├ítane va┼íej webovej ┼żiadosti, adresy IP, typ pou┼żit├ęho prehliada─Źa, nav┼ít├şven├Ż web, po─Źet kliknut├ş a sp├┤sob interakcie s odkazmi na slu┼żby, n├ízvy dom├ęn, zobrazenia str├ínok a ─Ćal┼íie inform├ície ÔÇť? Toto je povolenie, ktor├ę ste poskytli slu┼żbe FaceApp, a to, ─Źo od v├ís a v├í┼ího mobiln├ęho telef├│nu potrebujete, aby ste sa v├ím po─Ćakovali za to, ┼że ste v tomto pr├şspevku uverejnili tento t├Ż┼żde┼ł star┼íie. V├í┼żne je, ┼że existuje ve─ża podobn├Żch aplik├íci├ş.

Cvi─Ź├şte algoritmus rozpozn├ívania tv├íre?

Vytvoril mal├Ż t├şm so s├şdlom v Petrohrade v Rusku Od premi├ęry v roku 2017 mnoho kritick├Żch hlasov Nazna─Źuj├║, ┼że FaceApp je s├║─Źas┼ąou v┼íetk├Żch aplik├íci├ş, ktor├ę s├║ mimo a s├║ napl├ínovan├ę precvi─Źi┼ą r├┤zne algoritmy rozpozn├ívania tv├íre, a v┼íetky tieto ├║daje posiela┼ą nadn├írodn├Żm technologick├Żm spolo─Źnostiam, ─Źi u┼ż ide o reklamu alebo in├ę kampane, napr├şklad doh─żad nad ob─Źanmi, napr├şklad v ─î├şne. Niektor├ş tomu neveria, in├ş neveria, len si v┼íimneme podrobnosti aplik├ície FaceApp:

Preto┼że tv├ír mus├ş by┼ą upraven├í na fotografickej fotografii pou┼ż├şvate─ża pou┼żitie komplexn├Żch technologick├Żch algoritmov Ak chcete upravova┼ą fotografie, tento algoritmus nie je nain┼ítalovan├Ż so zvy┼íkom ÔÇ×prostriedkovÔÇť pri s┼ąahovan├ş a in┼ítal├ícii aplik├ície, nem├í ho na va┼íom mobilnom zariaden├ş, tak┼że Ka┼żd├Ż obr├ízok spracovan├Ż v aplik├ícii mus├ş by┼ą na spracovanie odovzdan├Ż na server FaceApp.s. Tj: k├│pia va┼íej fotografie zaslan├ę t├şmu FaceAppA ako sa uv├ídza v politike, mo┼żno ju zdie─ża┼ą s mnoh├Żmi dc├ęrskymi spolo─Źnos┼ąami alebo tret├şmi stranami.