Faceapp je späť! Pred použitím je lepšie premýšľať dvakrát

Stále si pamätáte populárnu aplikáciu pod názvom Faceapp? Táto aplikácia bola známa v roku 2017 a je k dispozícii pre zariadenia so systémom Android a iOS. Táto aplikácia má niekoľko „vtipných“ filtrov a nedávno získala nový filter, ktorý vám umožní vidieť, ako vyzerajú ľudia bez pohlavia.

Obhajcovia ochrany osobných údajov už varovali, že táto aplikácia zhromaždí viac údajov, ako potrebujú.

Faceapp je späť!  Pred použitím je lepšie premýšľať dvakrát

Populárna aplikácia Faceapp vám umožňuje aplikovať na fotografie viac filtrov. Na jednoduchú fotografiu tváre môžeme aplikovať omladenie, starnutie a ďalšie filtre. Ako už bolo spomenuté, táto aplikácia vám teraz dá vedieť, ako by vyzerali ako ľudia, ktorí menia pohlavie. Táto aplikácia však bola vytvorená ruskou spoločnosťou Wireless Lab a používa umelú inteligenciu vďaka postranným motívom podľa odborníkov.

FaceApp prijíma fotografie, IP a ďalšie údaje …

Podľa informácií môžu tvorcovia tejto aplikácie využívať skutočnosť, že používatelia môžu odovzdávať fotografie a vytvárať tak obrovskú databázu tvárí. Podľa pravidiel ochrany osobných údajov (viď tu) sa hovorí, že platformy tretích strán sa používajú na spracovanie a úpravu ako fotografie. Pretože fotografie zostávajú v cloude po dobu 24 až 48 hodín po úprave.

Faceapp je späť!  Pred použitím je lepšie premýšľať dvakrát

Napriek informáciám o ochrane osobných údajov a zásadách používania nie je objasnené, čo sa skutočne robí s použitými analytickými údajmi. Niektorí odborníci okrem toho obviňujú spoločnosť, že má v politike ochrany osobných údajov štandardný text.

Wow, je to a dávať údaje o rozpoznávaní tváre môže byť v skutočnosti „zadarmo“. Okrem fotografie aplikácia prijíma údaje z našich sociálnych sietí, typu použitého zariadenia, adresy IP (ktorá označuje naše umiestnenie), informácií z navštívených webových stránok atď. Ak používate aplikáciu Faceapp … radšej premýšľajte dvakrát.

Prečítajte si tiež …