Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Existujú dobré aj zlé správy pre AppleNové veľké obnovenie AirPods

Existujú dobré aj zlé správy pre AppleNové veľké obnovenie AirPods 1

Podrobnosti o AppleUnikli ďalšie AirPods Pro a AirPods, pričom sa firma Cupertino údajne okrem iných vylepšení snažila zoštíhliť aj svoje bezdrôtové slúchadlá. Očakáva sa, že tieto dva modely budú používať novšiu verziu AppleBezdrôtový čipový súbor, ale existujú aj zlé správy o prvých slúchadlách cez ucho spoločnosti, o ktorých sa už dlho špekulovalo.

Predchádzajúce úniky odkazovali na tieto ako Apple AirPods Studio, značka siahajúca od púčikov do uší až po dizajn nad hlavou. Pôvodne sa hovorilo, že má modulárny dizajn s vymeniteľnými komponentmi, ako sú puzdrá náušníkov a čelenka. Tipované boli aj športové a luxusnejšie verzie.

Avšak Apple verí sa, že naplánoval – a potom zrušil – niekoľko dátumov odhalení pre AirPods Studio a aj teraz bola údajne narušená najnovšia časová os. Slúchadlá s potlačením hluku sa mali začať vyrábať pred niekoľkými týždňami, uvádza Bloomberg, obavy z vhodnosti nasadenia čelenky to však vyvrátili. Zdroje, ktoré sú oboznámené s vylepšeným dizajnom, teraz hovoria, že čelenka nebude pravdepodobne vymeniteľná – aj keď ušné vankúšiky ešte pravdepodobne budú – zatiaľ čo dotykové podložky na vonkajších náušníkoch sú údajne menšie, ako sa pôvodne predpokladalo.

Medzitým však Apple pracuje na AirPods druhej generácie a AirPods tretej generácie. Od prvých sa očakáva, že budú menších rozmerov a odstránia stonku, ktorá visí dole z ucha nositeľa. Výzvy pri vytváraní dizajnu do uší, ktorý stále obsahuje potrebnú elektroniku, mikrofóny a batérie, však môžu vidieť, že je to príliš ambiciózne.

Navrhuje sa, aby sa nové AirPods základnej triedy dostali na trh už v prvej polovici roku 2021. Verí sa, že si požičali časť štýlu AirPods Pro s kratším driekom. Verí sa, že na kartách sú aj vymeniteľné koncovky do uší, a taktiež aj výdrž batérie. Aktívne potlačenie hluku bude však vyhradené pre drahšie slúchadlá.

Vo vnútri oboch budú nové bezdrôtové čipsety, ktoré Apple navrhuje sám. Nasledovať budú čipy W1 a H1, v ktorých boli použité Apple zvukové produkty – a vyberte produkty Beats Audio – z pôvodných slúchadiel AirPods, ktoré zvládajú spracovanie zvuku aj pripojenie Bluetooth. Nie je však jasné, čo nový čip pridá do sady funkcií Apple v najnovších produktoch tlačí UWB (Ultra Wideband) s čipovou sadou U1, ktorá zvyšuje povedomie o smerovaní. Očakáva sa, že technológia UWB bude súčasťou nadchádzajúcich sledovacích značiek AirTags.