Ex-Amazon exec priznáva, že vás neznámi ľudia počúvajú, a vypne svoju Alexu

Popravca AMAZONU hovorí, že vypne reproduktor Alexa, keď chce mať „súkromnú chvíľu“.

Prichádza mesiace potom Amazon pripustil, že ľudia niekedy počúvajú – a prepisujú – úryvky zvuku nahratého prostredníctvom reproduktorov Alexa.

Minulý rok sa ukázalo, že Amazon niekedy odosielal vaše hlasové klipy „zrovnávačom“.

Títo pracovníci budú počúvať klipy, aby sa ubezpečili, že Alexa funguje podľa plánu – systém sa tak stále zlepšuje.

Alexa vás však niekedy zaznamená bez vášho vedomia, pretože si myslela, že ste povedali jej meno.

„Vypínam Alexu vždy, keď chcem mať súkromnú chvíľu,“ povedal ex-Amazon výkonný riaditeľ Robert Frederick v dnešnom špeciáli BBC Panorama ‘Amazon: Čo o nás vedia ‘.

Pokračoval: „Nechcem, aby určité rozhovory počúvali ľudia.

“Konverzácie, o ktorých viem, že nie sú veci, ktoré by sa mali zdieľať, potom vypnem tieto konkrétne zariadenia na počúvanie.”

Alexa často zachytáva falošné „prebudené slová“ a začína nahrávať.

Uloží tento zvuk a vy nemusíte ani tušiť, že sa to deje.

Tieto zvukové stopy potom príležitostne odošlú ľudským zrovnávačom, ktorí ich počúvajú a prepisujú.

The Sun nedávno odhalil ako Amazon-financovaní „zrovnávači“ si vypočuli rodinné rady, rozhovory o peniazoch a zvuku z dusného žartovania.

Amazon hovorí, že ľuďom na hodnotenie posiela iba zlomok svojich zvukových záznamov.

Ale stačí povedať Amazonvypnutie vlastných absolventov.

„Jednoducho nenávidím myšlienku dobrovoľného vloženia chrobáka do svojej obývačky a vedomie, že to môže schmo v Seattli počúvať na náhlavnej súprave,“ hovorí James Marcus, ktorý pracoval ako vedúci redaktor v Amazon v rokoch 1996 až 2001 v epizóde BBC Panorama.

A kybernetickí experti sa čím ďalej tým viac obávajú údajov, ktoré Amazon zbiera na nás prostredníctvom Alexa a ďalších pomôcok.

“The Amazon Ozvena, Kindle a celé Amazon sada pre domácu automatizáciu sa nachádza na priesečníku nášho osobného a digitálneho života, “povedal Sam Curry, odborník na kybernetiku v spoločnosti Cybereason. The Sun.

„Dôsledky doma a v práci a spôsob, ako bezpečne a bezpečne umiestniť tieto zariadenia, sa stále zisťujú.

„Čuchanie, zachytávanie a únos cez WiFi nie sú ničím novým, ale tento najnovší vývoj môže mať viac dôsledkov, ako len čuchanie po vašom Kindle čitateľské návyky.

„Majte na pamäti, že firmy majú obchodné vzťahy s AWS a vašimi Amazon identita je často spojená s vašim domovom, vašimi bankovými účtami a kreditnými kartami.

„Je to dobrý nápad Amazon dôkladne premyslieť všetky svoje bežné súčasti a toto použitie skôr ako neskôr. “

Vo vyhlásení uvedenom pre The Sun, Amazon povedal: „Je prekvapujúce, že niekto, kto odišiel Amazon Pred 14 rokmi sa cituje o technológii, ktorá bola vyvinutá desaťročie po jeho odchode. Jeho citáty nevystihujú presne to, ako Alexa funguje.

„V súkromí berieme súkromie veľmi vážne Amazon a navrhovanie Alexa nebolo iné. Zariadenia ozveny sú navrhnuté tak, aby detegovali iba vami zvolené prebudené slovo. Žiadny zvuk sa neukladá ani neposiela do cloudu, pokiaľ zariadenie nerozpozná prebudené slovo. V aplikácii Alexa môžu zákazníci kedykoľvek kontrolovať a odstraňovať hlasové záznamy a tiež sa rozhodnúť, že ich automaticky odstránia každé 3 alebo 18 mesiacov priebežne.

„Aby sme pomohli zlepšiť Alexu, manuálne kontrolujeme a označujeme malý zlomok jedného percenta požiadaviek Alexa. Prístup k nástrojom anotácie údajov má iba obmedzený počet zamestnancov, ktorí ich vyžadujú na zlepšenie služby, a náš proces anotácií nespája hlasové nahrávky s akýmikoľvek informáciami identifikovateľnými zákazníkom. Zákazníci sa môžu rozhodnúť, že svoje hlasové nahrávky nebudú zahrňovať do zlomku jedného percenta hlasových záznamov, ktoré budú kontrolované. “

Hackeri môžu uniesť váš Alexa alebo domáci reproduktor Google a dokonca odomknúť vaše dvere „pomocou laserového ukazovátka“, varujú odborníci

V ďalších správach odhaľujeme najlepšie tipy a triky pre Alexa.

Hovorí jej zhrozená mama Amazon Reproduktor Echo ju vyzval, aby sa zabila.

A Amazon nedávno uviedol na trh prstenec Alexa a inteligentnú rúru.

Veríš Amazon chrániť svoje súkromie? Dajte nám vedieť v komentároch!

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu