Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ešte väčšie súkromie na WhatsApp! Konverzácie sa radikálne zmenia

WhatsApp neustále zlepšuje a vytvára dôležité nové funkcie. Chcú dať užívateľovi možnosť čo najlepšie využiť túto službu a zároveň zaručiť maximálne súkromie a ochranu.

Práve tu sa zameriava najnovšia beta verzia WhatsApp. Ďalším dôležitým krokom je ochrana súkromia tým, že konverzácie môžu byť automaticky odstránené bez zásahu používateľa.

Konverzácie WhatsApp eliminujú súkromie

Radikálna zmena v súkromí konverzácie

V minulosti už WhatsApp naznačil, že radikálne zmení spôsob ukladania a spracovania správ v rozhovoroch. Tieto môžu byť teraz odstránené manuálne, kedykoľvek užívateľ pochopí, že sa mýlil.

Niečo, čo sa očakávalo, bol spôsob, ako úplne eliminovať konverzáciu, automaticky a v presne definovaných časových obdobiach. Toto sa teraz objavilo v najnovšej beta verzii vytvorenej pre Android, aj keď ešte nie je verejne a použiteľné.

Je možné automaticky mazať správy

Čo je možné vidieť a čo bolo nekrytá prostredníctvom webovej stránky WABetaInfo je v rámci konverzácií medzi používateľmi WhatsApp nová možnosť. Toto je v profile kontaktu a umožňuje automatické mazanie vymieňaných správ.

Konverzácie WhatsApp eliminujú súkromie Konverzácie WhatsApp eliminujú súkromie

Nová možnosť, ktorá bude predvolene neaktívna, vám umožní definovať iba okno času uchovávania správ. Používateľ musí iba nastaviť maximálny čas a aplikácia sa pokúsi odstrániť všetky správy vymenené staršie ako tento dátum.

Čoskoro príde každému na WhatsApp

Čo sa týka časových možností, WhatsApp dáva možnosť uchovávať správy pre 1 hodina 1 deň 1 týždeň, 1 mesiac a 1 ročne. Toto nastavenie je samozrejme možné ponechať vypnuté a aktívna možnosť sa dá kedykoľvek zmeniť.

Po niekoľkých zvestich o tejto správe, hľa, teraz prichádza aplikácia WhatsApp. To jasne ukazuje, že sa sústredíte iba na priame rozhovory medzi používateľmi a vynecháte skupinové konverzácie, čo dáva zmysel.