Envira Gallery, NextGEN Gallery alebo FooGallery

Aj ke─Ć m├í WordPress z├íkladn├ę funkcie gal├ęrie obr├ízkov, ktor├ę s├║ pripraven├ę na pou┼żitie, ak chcete na zobrazovan├ş obr├ízkov na svojom webe vytvori┼ą viac kreat├şvnych mo┼żnost├ş, budete si musie┼ą nain┼ítalova┼ą doplnok. Ktor├║ z nich by ste si v┼íak mali zvoli┼ą, ak je pre WordPress k dispoz├şcii to─żko mo┼żnost├ş?

V tomto ─Źl├ínku porovn├ívame tri z najpopul├írnej┼í├şch doplnkov gal├ęrie obr├ízkov, aby sme v├ím pomohli n├íjs┼ą ten najlep┼í├ş pre v├í┼í web. Budeme postavi┼ą proti sebe bezplatn├ę verzie programov Envira Gallery, FooGallery a NextGEN Gallery, aby ste mohli r├Żchlo zisti┼ą, ─Źo ka┼żd├Ż m├┤┼że urobi┼ą, a zisti┼ą, ktor├í z nich je pre v├ís najvhodnej┼íia. Kr├ítko sa tie┼ż venujeme niektor├Żm z najlep┼í├şch funkci├ş pr├ęmiov├Żch verzi├ş t├Żchto doplnkov, aby ste videli, ─Źo je v ponuke, ak sa rozhodnete upgradova┼ą.

Po─Ćme na to.

─îo m├┤┼że dobr├Ż doplnok gal├ęrie obr├ízkov urobi┼ą?

Stru─Źne povedan├ę, doplnky Gal├ęria obr├ízkov v├ím umo┼ż┼łuj├║ vytv├íra┼ą kolekcie obr├ízkov a vklada┼ą ich do va┼íich pr├şspevkov, str├ínok a in├ęho obsahu WordPress. Najlep┼íie pluginy Gal├ęrie obr├ízkov WordPress zah┼Ľ┼łaj├║ v├Żber r├┤znych form├ítov rozlo┼żenia, ┼ít├Żlov gal├ęrie a nastaven├ş zobrazenia.

Pr├şklad typu obr├ízkov├Żch gal├ęri├ş, ktor├ę m├┤┼żete pomocou t├Żchto doplnkov vytvori┼ą.

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Na konci tohto porovnania gal├ęrie NextGEN, FooGallery a Envira Gallery budete dobre rozumie┼ą tomu, ─Źo m├┤┼żu tieto doplnky obr├ízkov├Żch gal├ęri├ş optimalizovan├ę pre mobiln├ę zariadenia urobi┼ą a ktor├ę zvoli┼ą.

O gal├ęrii Envira, gal├ęrii NextGEN a gal├ęrii FooGallery

Štatistika adresárov doplnkov WordPress.

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Gal├ęrie Envira, NextGEN Gallery a FooGallery s├║ pravdepodobne tri z najpopul├írnej┼í├şch bezplatn├Żch doplnkov obr├ízkov WordPress, ktor├ę s├║ dnes k dispoz├şcii. Aj ke─Ć tieto doplnky maj├║ ve─żk├║ pou┼ż├şvate─żsk├║ z├íklad┼łu, nie ka┼żd├Ż s nimi m├í pozit├şvnu sk├║senos┼ą. Tu s├║ hlavn├ę podrobnosti o adres├íri doplnkov WordPress:

  • Gal├ęria Envira: viac ako 80 000 akt├şvnych in┼ítal├íci├ş, kvalifik├ícia 4,7 hviezd 5 (na z├íklade 376 recenzi├ş).
  • FooGallery: viac ako 80 000 akt├şvnych in┼ítal├íci├ş, hodnotenie 4,8 hviezd 5 (na z├íklade 101 hodnoten├ş).
  • Gal├ęria NextGEN: viac ako 1 mili├│nov akt├şvnych in┼ítal├íci├ş, hodnoten├ę 3,3 hviezd 5 (na z├íklade 1, 261 koment├írov).

NextGEN je jednozna─Źne najpou┼ż├şvanej┼í├ş bezplatn├Ż doplnok gal├ęrie obr├ízkov WordPress. Jej ratingov├ę hodnotenie je v┼íak zmie┼ían├ę, pri─Źom takmer jedno- a p├Ą┼ąhviezdi─Źkov├ę hodnotenie s├║ takmer rovnak├ę. FooGallery a Envira sa zdaj├║ by┼ą medzi sebou tak├ę popul├írne, s ove─ża pozit├şvnej┼í├şm priemern├Żm hodnoten├şm pou┼ż├şvate─żov.

Na z├íklade t├Żchto inform├íci├ş nie je v najlep┼íej kateg├│rii doplnkov pre obr├ízkov├ę gal├ęrie WordPress, ktor├║ by ste si mali vybra┼ą? Pozrime sa na na┼íe praktick├ę porovnanie.

Porovnanie najlep┼í├şch funkci├ş doplnkov obr├ízkovej gal├ęrie WordPress

Z d├┤vodu jednoduchosti sme pre toto porovnanie vybrali tri najob─ż├║benej┼íie a najvy┼í┼íie hodnoten├ę doplnky do gal├ęrie obr├ízkov. Presk├║mame najlep┼íie funkcie jeho bezplatn├Żch verzi├ş a potom sa pozrieme na pou┼ż├şvate─żsk├║ sk├║senos┼ą.

┼át├Żly gal├ęrie obr├ízkov

Z├íkladn├Ż pr├şklad z FooGallery

Pr├şklad z├íkladnej obr├ízkovej gal├ęrie vytvorenej pomocou FooGallery.

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Vo svojej najz├íkladnej┼íej podobe v├ím Envira Gallery, NextGEN Gallery a FooGallery daj├║ vlo┼żi┼ą v├Żber mal├Żch miniat├║r do va┼íich pr├şspevkov a str├ínok WordPress. Ke─Ć kliknete na, v├Ą─Ź┼íia verzia ka┼żdej malej miniat├║ry sa zvy─Źajne zobraz├ş v prekryt├ş lightboxu.

    Pr├şklad FooGallery Lightbox

Zv├Ą─Ź┼íen├í verzia obr├ízka zobrazen├ęho pomocou prekryvn├ęho okna s FooGallery.

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Pre niektor├Żch pou┼ż├şvate─żov m├┤┼że sta─Źi┼ą prezeranie mal├Żch miniat├║r s mo┼żnos┼ąou zobrazenia v├Ą─Ź┼í├şch verzi├ş. Najlep┼íie pluginy gal├ęrie obr├ízkov WordPress v┼íak m├┤┼żu urobi┼ą omnoho viac.

Gal├ęrie sn├şmok

Gal├ęria sn├şmok NextGEN

Re┼żim prezent├ície gal├ęrie NextGEN jednoducho pos├║va obr├ízky.

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Pou┼ż├şvanie form├ítu prezent├ície je ─Ćal┼í├ş popul├írny sp├┤sob zobrazovania obr├ízkov. Z bezplatn├Żch verzi├ş t├Żchto troch doplnkov m├í NextGEN Gallery zabudovan├Ż re┼żim prezent├ície, ktor├Ż pos├║va obr├ízky v nastaven├Żch intervaloch alebo v┼żdy, ke─Ć na ne niekto klikne.

Posuvn├şk FooGallery

FooGallery m├í bezplatn├Ż doplnok, ktor├Ż umo┼ż┼łuje form├ít gal├ęrie obr├ízkov.

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

FooGallery m├í bezplatn├Ż doplnok o karusel, ktor├Ż je mo┼żn├ę povoli┼ą z ovl├ídacieho panela WordPress.

Prehliada─Ź obr├ízkov FooGallery

Re┼żim prehliada─Źa obr├ízkov FooGallery je podobn├Ż ako prezent├ícia obr├ízkov.

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

FooGallery a NextGEN maj├║ tie┼ż re┼żimy prezerania obr├ízkov a prehliada─Źa, ktor├ę v├ím poskytuj├║ ─Ćal┼í├ş sp├┤sob, ako zobrazi┼ą obr├ízky vo form├íte prezent├ície. Ak chcete vytvori┼ą obr├ízkov├ę prezent├ície s programom Envira, budete musie┼ą upgradova┼ą na jeden z pr├ęmiov├Żch pl├ínov, aby ste mohli pou┼ż├şva┼ą z├ísuvn├Ż modul pre prezent├ície.

Gal├ęrie muriva

Dizajn muriva FooGallery

FooGallery u─żah─Źuje vytvorenie gal├ęrie obr├ízkov pomocou murovan├ęho dizajnu.

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Dizajn muriva je ide├ílny sp├┤sob, ako zobrazi┼ą obr├ízky s r├┤znymi pomermi str├ín bez toho, aby ste ich museli oreza┼ą. Je skvel├ę vidie┼ą, ┼że FooGallery obsahuje ┼ítandardne ┼íabl├│nu na murivo. Pre verzie Envira a NextGEN je inov├ícia na pr├ęmiov├ę verzie jedin├Żm sp├┤sobom, ako pou┼żi┼ą vo va┼íich obr├ízkov├Żch gal├ęri├ích murovan├ę vzory.

Podrobn├ę nastavenia gal├ęrie

Ka┼żd├Ż z t├Żchto doplnkov v├ím poskytuje dobr├║ kontrolu nad t├Żm, ako va┼íe obr├ízkov├ę gal├ęrie funguj├║ a ako vyzeraj├║. NextGEN m├í ur─Źite viac nastaven├ş a mo┼żnost├ş ako ostatn├ę dva, ale ako uvid├şme v ─Źasti u┼ż├şvate─żsk├ę prostredie, m├┤┼że to by┼ą m├Ąt├║ce.

Obrazovka mo┼żnost├ş NextGEN

NextGEN nem├í nieko─żko mo┼żnost├ş a nastaven├ş, ale pre niektor├Żch pou┼ż├şvate─żov to m├┤┼że by┼ą pr├şli┼í.

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Z├ísuvn├Ż modul Envira Gallery Lite v oddeleniach prisp├┤sobenia udr┼żuje veci jednoduch├ę a v├Ą─Ź┼íina nastaven├ş a volieb je vyhraden├í pre pr├ęmiov├║ verziu.

Nastavenia Envira

Bezplatn├í verzia gal├ęrie Envira nemus├ş poskytova┼ą dostatok nastaven├ş pre t├Żch, ktor├ş maj├║ viac ako len najz├íkladnej┼íie po┼żiadavky.

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

FooGallery je niekde uprostred a pon├║ka dostatok ovl├ídac├şch prvkov, ktor├ę uspokoja v├Ą─Ź┼íinu pou┼ż├şvate─żov bez toho, aby boli ohromen├ş.

Nastavenia gal├ęrie FooGallery

Nastavenie FooGallery je dobr├Żm kompromisom medzi ─żahkos┼ąou pou┼żitia a kreat├şvnou slobodou.

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Mo┼żnosti aktualiz├ície obr├ízkovej gal├ęrie

V tomto porovnan├ş doplnkov obr├ízkovej gal├ęrie sa zameriavame na bezplatn├ę verzie programov FooGallery, NextGEN a Envira. Inovovan├şm na pr├ęmiov├ę verzie t├Żchto doplnkov alebo zak├║pen├şm pr├ęmiov├Żch doplnkov v┼íak m├┤┼żete so svojimi obr├ízkov├Żmi gal├ęriami urobi┼ą ove─ża viac.

Medzi pr├şklady pr├ęmiov├Żch funkci├ş, ktor├ę m├┤┼żete z├şska┼ą prostredn├şctvom inov├ície, patria:

  • schopnos┼ą vytv├íra┼ą video gal├ęrie (Envira a FooGallery)
  • schopnos┼ą zobrazova┼ą gal├ęrie obsahu soci├ílnych m├ędi├ş (Envira a FooGallery)
  • schopnos┼ą pred├íva┼ą fotografie pomocou integr├ície elektronick├ęho obchodu (Envira a NextGEN)
  • schopnos┼ą vytv├íra┼ą gal├ęrie, ktor├ę zobrazuj├║ pr├şspevky, produkty a ─Ćal┼í├ş obsah WordPress (Envira a NextGEN).

Ak sa chcete dozvedie┼ą viac o pr├ęmiov├Żch verzi├ích t├Żchto doplnkov, mali by ste nav┼ít├şvi┼ą str├ínky profilov NextGEN, Envira a FooGallery na ich webov├Żch str├ínkach.

Ktor├Ż doplnok obr├ízkovej gal├ęrie WordPress sa naj─żah┼íie pou┼ż├şva?

Ako sme pr├íve videli, v┼íetky tieto doplnky v├ím umo┼ż┼łuj├║ prida┼ą ─Ćal┼íie vlastn├ę obr├ízkov├ę gal├ęrie na svoju webov├║ str├ínku WordPress tak ─Źi onak, ale ktor├Ż z nich sa naj─żah┼íie pou┼ż├şva? Po─Ćme to zisti┼ą.

za─Źiatok

Po in┼ítal├ícii a aktiv├ícii gal├ęrie FooGallery alebo NextGEN Gallery na va┼íej webovej str├ínke sa vo va┼íom hlavnom paneli WordPress zobraz├ş uv├ştacia obrazovka.

Domovská obrazovka NextGEN.

FooGallery aj NextGEN Gallery zobrazuj├║ hlavn├║ obrazovku.

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

V pr├şpade syst├ęmu NextGEN je na uv├ştacej obrazovke zabudovan├Żch dokonca nieko─żko u┼żito─Źn├Żch vide├ş, ako aj sprievodca pomocou gal├ęrie, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że za─Źa┼ą. Pri spr├ívnom pou┼żit├ş m├┤┼żu ├║vodn├ę obrazovky urobi┼ą dobr├║ pr├ícu, ktor├í pom├┤┼że pou┼ż├şvate─żom za─Źa┼ą, porozumie┼ą tomu, ako doplnok funguje, a dozvedie┼ą sa viac o mo┼żnostiach aktualiz├ície. NextGEN aj FooGallery s├║ skvel├Żmi pr├şkladmi toho, ako pou┼ż├şva┼ą ├║vodn├ę obrazovky. Gal├ęria Envira, ┼żia─ż, neobsahuje uv├ştaciu obrazovku.

Vytvorte gal├ęriu

Ako u┼ż bolo spomenut├ę, NextGEN Gallery obsahuje sprievodcu, ktor├Ż v├ím d├íva mo┼żnos┼ą vies┼ą v├ís procesom vytvorenia gal├ęrie, ─Źo ur─Źite u─żah─Źuje za─Źatie pr├íce.

Asistent gal├ęrie obr├ízkov

NextGEN m├í sprievodcu, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że vytvori┼ą prv├║ gal├ęriu obr├ízkov.

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Aj ke─Ć Envira a FooGallery nemaj├║ sprievodcov, nemali by ste ma┼ą probl├ęm s vytvoren├şm gal├ęrie obr├ízkov pomocou niektor├ęho z t├Żchto doplnkov. Ke─Ć┼że sa FooGallery bez probl├ęmov integruje s WordPress, nemali by ste ma┼ą probl├ęmy s vytvoren├şm gal├ęrie obr├ízkov, ak ste s WordPress obozn├ímen├ş. A aj ke─Ć ste nov├Żm pou┼ż├şvate─żom programu WordPress, budete sa musie┼ą nau─Źi┼ą iba jedno pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie, ak zvol├şte FooGallery.

U┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie FooGallery

FooGallery sa c├şti ako s├║─Źas┼ą WordPress v─Ćaka svojmu podobn├ęmu u┼ż├şvate─żsk├ęmu rozhraniu.

<

p style = ÔÇŁfloat: right; ve─żkos┼ą p├şsma: 90%; margin-top: 0; padding-top: 0; ÔÇť> (Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

S nastaven├şm obsahu, gener├ítora a gal├ęrie umiestnen├Żm na tej istej str├ínke je v┼íetko, ─Źo potrebujete na vytvorenie a prisp├┤sobenie svojej gal├ęrie, ─żahko dostupn├ę pomocou FooGallery.

Nastavenia FooGallery

Pri pr├íci v gal├ęrii vo FooGal├ęrii je v┼íetko pr├şstupn├ę z jednej obrazovky.

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Gal├ęria Envira tie┼ż vyu┼ż├şva nat├şvne pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie WordPress, aby pon├║kala intuit├şvne u┼ż├şvate─żsk├ę prostredie. Doplnok sa hladko integruje do medi├ílnej kni┼żnice WordPress, ─Źo u─żah─Źuje nahr├ívanie a prid├ívanie obr├ízkov do va┼íich gal├ęri├ş.

Pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie Envira

Pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie gal├ęrie Envira.

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Rovnako ako vo FooGallery, aj Envira Gallery poskytuje v┼íetko, ─Źo potrebujete na jednej obrazovke, ─Źo u─żah─Źuje spustenie a prisp├┤sobenie va┼íich gal├ęri├ş. Av┼íak, ke─Ć┼że v├Ą─Ź┼íina funkci├ş gal├ęrie Envira sa nach├ídza v pr├ęmiovej verzii doplnku, ve─żk├í ─Źas┼ą pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania sa nakoniec pou┼ż├şva na zobrazenie ─Ćal┼íieho predaja pre verziu Pro.

Oznámenie o aktualizácii Envira

Mnoho funkci├ş gal├ęrie Envira je k dispoz├şcii iba v pr├ęmiovej verzii doplnku.

Uverejnite gal├ęriu obr├ízkov

Gal├ęrie Envira, FooGallery a NextGEN Gallery prid├ívaj├║ u┼żito─Źn├ę tla─Źidlo do editora WordPress. V oboch gal├ęri├ích Envira Gallery a FooGallery v├ím kliknut├şm na toto tla─Źidlo m├┤┼żete vybra┼ą, ktor├ę z va┼íich gal├ęri├ş sa vlo┼żia do v├í┼ího obsahu.

Vlo┼żte gal├ęriu

V┼íetky tieto doplnky v├ím poskytuj├║ jednoduch├Ż sp├┤sob vlo┼żenia gal├ęri├ş do va┼íich pr├şspevkov a str├ínok.

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Spolo─Źnos┼ą NextGEN v┼íak pri vkladan├ş gal├ęrie do svojich pr├şspevkov a str├ínok postupuje na vy┼í┼íiu ├║rove┼ł. Namiesto jednoduch├ęho v├Żberu gal├ęrie, ktor├║ chcete vlo┼żi┼ą, ─Źel├şte mnoh├Żm mo┼żnostiam.

NextGEN Vlo┼żte mo┼żnosti gal├ęrie

Vlo┼żenie gal├ęrie s programom NextGEN m├┤┼że by┼ą trochu m├Ąt├║ce.

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Na obrazovke vlo┼żenia gal├ęrie NextGEN m├┤┼żete urobi┼ą viac, ne┼ż len prida┼ą gal├ęriu k svojmu obsahu. Niektor├ę z mo┼żnost├ş spolo─Źnosti NextGEN zah┼Ľ┼łaj├║ v├Żber obr├ízkov z kni┼żnice, ktor├ę sa maj├║ zobrazi┼ą a ako ich prezentova┼ą, alebo odovzdanie ─Ćal┼í├şch obr├ízkov na va┼íe str├ínky z okna vlo┼żenia gal├ęrie. Aj ke─Ć tieto ─Ćal┼íie mo┼żnosti m├┤┼żu by┼ą na za─Źiatku m├Ąt├║ce, vlo┼żenie gal├ęrie do pr├şspevku trv├í iba o nie─Źo dlh┼íie ako v pr├şpade programov FooGallery alebo Envira.

Publikovan├ę gal├ęrie

Dobrou spr├ívou je, ┼że pomocou t├Żchto troch doplnkov je ─żahk├ę vlo┼żi┼ą dobre prezentovan├║ gal├ęriu obr├ízkov do pr├şspevku alebo str├ínky WordPress. Ako sme sa u┼ż zmienili vy┼í┼íie, pomocou t├Żchto doplnkov m├┤┼żete vytvori┼ą dobr├║ ┼ík├ílu obr├ízkov├Żch gal├ęri├ş. V├Żsledky s├║ ├║ctyhodn├ę aj pri pou┼żit├ş predvolen├Żch nastaven├ş bez v├Żrazn├ęho rozdielu medzi prezent├íciami NextGEN, FooGallery a Envira.

FooGallery zverejnená

Publikovan├í gal├ęria obr├ízkov vytvoren├í v aplik├ícii FooGallery s predvolen├Żmi nastaveniami.

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

V predvolenom nastaven├ş FooGallery prid├í efekt paraleln├ęho tie┼łov├ęho okraja ku ka┼żd├ęmu obr├ízku, ale to sa d├í ─żahko zmeni┼ą v jednotliv├Żch nastaveniach gal├ęrie. Ako vid├şte, pri predvolenom nastaven├ş sa miniat├║ry automaticky nezmenia tak, aby vyplnili cel├║ ┼í├şrku oblasti obsahu. Na┼í┼ąastie sa o to m├┤┼że postara┼ą od├┤vodnen├í ┼íabl├│na gal├ęrie.

Gal├ęria Envira zverejnen├í

Publikovan├í gal├ęria obr├ízkov vytvoren├í v programe Envira s predvolen├Żmi nastaveniami.

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

V predvolenom nastaven├ş s├║ gal├ęrie Envira ve─żmi dobre od├┤vodnen├ę, aby vyplnili cel├║ ┼í├şrku oblasti obsahu. Ke─Ć umiestnite kurzor my┼íi na obr├ízok, zobrazia sa volite─żn├ę popisky a rovnako ako v pr├şpade ostatn├Żch dvoch doplnkov sa po kliknut├ş na obr├ízok zobraz├ş v├Ą─Ź┼íia verzia v prekryvnom okne lightboxu.

Zverejnen├í gal├ęria NextGEN

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Podobne ako FooGallery, obr├ízky vytvoren├ę pomocou NextGEN s predvolen├Żm nastaven├şm prid├ívaj├║ or├ímovanie do ohrani─Źenia. Dizajn tie┼ż nie je opodstatnen├Ż, tak┼że medzi posledn├Żm obr├ízkom a okrajom oblasti obsahu zost├íva medzera. Toto sa v┼íak d├í ─żahko zmeni┼ą v nastaveniach gal├ęrie.

NextGEN Lightbox "width =" 1400 "height =" 787

V predvolenom nastaven├ş sa obr├ízky gal├ęrie zobrazuj├║ v okne lightbox po kliknut├ş na v┼íetky tri doplnky.

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

T├íto uk├í┼żka pou┼żitia predvolen├Żch nastaven├ş na vytvorenie gal├ęrie obr├ízkov by v├ím mala poskytn├║┼ą dobr├║ predstavu o v├Żsledkoch, ktor├ę m├┤┼żete o─Źak├íva┼ą od t├Żchto doplnkov pripraven├Żch na pou┼żitie.

Z├ívere─Źn├ę my┼ílienky

NextGEN je pravdepodobne najlep┼í├ş doplnok obr├ízkovej gal├ęrie WordPress pre pokro─Źil├Żch pou┼ż├şvate─żov. Ak chcete ma┼ą ├║pln├║ kontrolu nad svojimi gal├ęriami a mno┼żstvom r├┤znych mo┼żnost├ş prezent├ície svojich obr├ízkov r├┤znymi sp├┤sobmi, NextGEN by mohol by┼ą pre v├ís. Vzh─żadom na podrobn├ę mo┼żnosti a nastavenia spolo─Źnosti NextGEN je v┼íak pou┼ż├şvanie zlo┼żitej┼íie a menej u┼ż├şvate─żsky pr├şvetiv├ę ako Envira a FooGalley.

To je ─Źasto cena, ktor├║ mus├şte zaplati┼ą za viac funkci├ş a funkci├ş, ale zd├í sa, ┼że by to mohlo by┼ą jednoduch┼íie. NextGEN nie je v ┼żiadnom pr├şpade nepou┼żite─żn├Ż, ale mo┼żno budete musie┼ą nahliadnu┼ą do dokument├ície, aby ste z tohto doplnku z├şskali maximum, alebo si dokonca urobi┼ą niektor├ę zo z├íkladov. Zatia─ż ─Źo kone─Źn├ę v├Żsledky boli dobr├ę, pri za─Źat├ş gal├ęrie NextGEN boli obdobia po┼íkriabania hlavy.

FooGallery a Envira s├║ si navz├íjom podobn├ę, pokia─ż ide o pou┼żite─żnos┼ą, a obidve sa ─żah┼íie pou┼ż├şvaj├║ ako gal├ęria NextGEN, a to aj pre z├íkladn├ę ├║─Źely. Av┼íak z t├Żchto dvoch, FooGallery prich├ídza vpred kv├┤li jej pr├şsnej┼íiemu dodr┼żiavaniu sp├┤sobu WordPress robi┼ą veci, pokia─ż ide o n├ívrh rozhrania. Je to sk├┤r ako s├║─Źas┼ą va┼íich webov├Żch str├ínok, nie ako doplnok.

Pokia─ż ide o porovn├ívanie bezplatn├Żch verzi├ş t├Żchto doplnkov, FooGallery je moja najlep┼íia vo─żba ako najlep┼í├ş doplnok obr├ízkovej gal├ęrie WordPress. M├í dobr├║ rovnov├íhu medzi u┼żito─Źn├Żmi funkciami a st├íle sa ─żahko pou┼ż├şva. Ak v┼íak potrebujete pokro─Źilej┼íie funkcie gal├ęrie obr├ízkov, lep┼íou mo┼żnos┼ąou m├┤┼że by┼ą inov├ícia na gal├ęrie Envira Gallery alebo PremiumGEN Gallery.

Pou┼żili ste / pou┼żili ste nie─Źo z toho? My┼ílienky?