Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Elon Musk h─żad├í miesta pre v├Żrobu Cybertrucku v USA

Elon Musk uviedol vo svojom Twitter ktor├í h─żad├í n├íjom na v├Żstavbu jednotky Gigafactory na v├Żrobu Cybertrucku, ohl├ísen├í dod├ívka futuristick├Żch dizajnov minul├Ż rok. V tejto publik├ícii gener├ílny riadite─ż spolo─Źnosti Tesla odhalil osobitn├Ż z├íujem v stredn├Żch Spojen├Żch ┼ít├ítoch.

Hoci nenazna─Źil mo┼żnos┼ą rokova┼ą so ┼żiadnou ┼ít├ítnou vl├ídou, napr├şklad v pr├şpade da┼łov├Żch stimulov sa predpoklad├í, ┼że Musk m├í obmedzen├Ż zoznam kandid├ítov, pri─Źom mesto Nashville v ┼ít├íte Tennessee je jednou z hlavn├Żch mo┼żnost├ş. V skuto─Źnosti by o tejto mo┼żnosti diskutoval s miestnymi predstavite─żmi.

Majite─ż Tesly tie┼ż uviedol na soci├ílnej sieti, ┼że m├í v ├║mysle pou┼żi┼ą ten ist├Ż Gigafactory na zostavenie modelu Y pre orient├ílne trhy, kompaktn├Ż SUV zna─Źky, ktor├Ż ned├ívno pri┼íiel k mili├│nte vyrobenej jednotke.

Po─Źiato─Źn├í v├Żroba pickupu je napl├ínovan├í na rok 2021. (Zdroj: Tesla / Zverejnenie)

Gigafactory v in├Żch krajin├ích

Ned├ívno spolo─Źnos┼ą otvorila dve nov├ę v├Żrobn├ę jednotky, jednu vo Freemonte v Kalifornii a druh├║ v ┼áanghaji, kde u┼ż p├┤sobila. Musk st├íle pl├ínuje stava┼ą svoje elektrick├ę vozidl├í v Nemecku, krajine s dlhoro─Źnou trad├şciou v automobilovom priemysle.

Je potrebn├ę zd├┤razni┼ą, ┼że braz├şlska vl├ída prejavila z├íujem prinies┼ą na na┼íe ├║zemie gigafactory, tak┼że org├íny zo Santa Catariny by v tejto veci hovorili s ved├║cimi predstavite─żmi Tesly. Priemyseln├ş analytici v┼íak vn├şmaj├║ tento projekt ako nerealizovate─żn├Ż pre tento trh kv├┤li vysok├Żm n├íkladom a n├şzkemu pri─żnavosti k vozidl├ím v Latinskej Amerike.

Z─żavov├ę kup├│ny TecMundo: