Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Elgato aktualizuje svoj Stream Deck a predstavuje obchod s pluginmi a bezplatnou hudbou


(takmer) nevyhnutný doplnok pre každého streamera, Elgato Stream Deck je aktualizovaný vo verzii 5.0 čo najmä prináša podporu pre nespočetné množstvo doplnkov tretích strán.

Cez Stream Deck Store budú mať používatelia tohto pripojeného dotykového rozhrania prístup k zdrojom zameraným na zlepšenie kvality ich vysielania, k rôznym a rôznorodým zásuvným modulom, ako aj k bezplatnej hudbe a zvukovým efektom.

Prečítajte si tiež:
EPOS oznamuje B20, mikrofón určený pre streamerov

Sada nástrojov na zlepšenie obsahu

Stream Deck Store je rozdelený do piatich samostatných sekcií, ktoré uľahčujú navigáciu. Prvým je „Discover“, ktorý jednoducho uvádza najnovšie správy Elgato, ktoré môžu byť zaujímavé pre streamerov.

Potom prichádzajú „Pluginy“, ktoré ponúkajú prístup k viac ako 100 doplnkom, ktoré je možné nainštalovať kliknutím na váš Stream Deck. Zahŕňa nástroje pre automatizáciu, úpravu hlasu alebo domácu automatizáciu ako Philips Hue. Pluginy sú zadarmo, ale môžu vyžadovať zakúpenie v aplikácii aktivovať všetky jeho funkcie (napríklad Voicemod). Elgato tiež ubezpečuje, že v najbližších týždňoch zaplní svoj obchod viac. Vývojová súprava (SDK) je k dispozícii pre vývojárov, ktorí by chceli navrhnúť svoje vlastné doplnky a uviesť ich v obchode Stream Deck Store.

Elgato Stream Deck 5.0 © © Elgato

Iná časť: „Ikony“. Ako už názov napovedá, spája balíčky ikon inšpirované značkami alebo určitými videohrami na prispôsobenie vzhľadu svojho Stream Decku.

Posledné dve časti obchodu, „Hudba“ a „Zvukové efekty“, spájajú bezplatnú hudbu a zvukové knižnice, ktoré môžu tvorcovia bezplatne používať, aby unikli známym požiadavkám DMCA, ktorých je na trhu čoraz viac. Twitch
(najmä) v prípade šírenia hudobného diela chráneného autorským právom.

Stream Deck 5.0 je už na stiahnutie z oficiálnej stránky výrobcu.

Elgato Stream Deck 5.0 © © Elgato

Zdroj: tlačová správa