Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Elektronick├Ż obchod: zoznam povinn├Żch inform├íci├ş pre va┼íu str├ínku

Existuje mno┼żstvo povinn├Żch upozornen├ş, ktor├ę musia v┼íetci profesion├íli prida┼ą na svoju webov├║ str├ínku. Pr├ívne upozornenia, v┼íeobecn├ę podmienky predaja (CGV) alebo aj sprac├║vanie osobn├Żch ├║dajov, zhroma┼żdili sme pre v├ís v┼íetky povinn├ę inform├ície, ktor├ę je potrebn├ę uvies┼ą na str├ínke v├í┼ího elektronick├ęho obchodu.

Právne upozornenie

Toto s├║ v┼íetky inform├ície, ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ pou┼ż├şvate─żovi identifikova┼ą profesion├íla na webe. Pr├ívne upozornenia s├║ povinn├ę pre v┼íetk├Żch odborn├şkov a musia by┼ą ─żahko dostupn├ę pre ka┼żd├ęho pou┼ż├şvate─ża internetu. M├┤┼żete ich uvies┼ą na vyhradenej str├ínke na va┼íom webe alebo ich za─Źleni┼ą do svojich zmluvn├Żch podmienok.

Pr├ívne upozornenia, ktor├ę je potrebn├ę uvies┼ą na va┼íej webovej lokalite, s├║ nasledovn├ę:

Toto┼żnos┼ą spolo─Źnosti (n├ízov spolo─Źnosti, pr├ívna forma, adresa s├şdla a v├Ż┼íka z├íkladn├ęho imania), registra─Źn├ę ─Ź├şslo RCS alebo RM, e-mailov├í adresa alebo kontaktn├ę telef├│nne ─Ź├şslo, toto┼żnos┼ą hostite─ża str├ínky (meno alebo spolo─Źnos┼ą, adresa a telef├│nne ─Ź├şslo) , Ak ide o regulovan├║ ─Źinnos┼ą: n├ízov a adresa org├ínu, ktor├Ż vydal opr├ívnenie.

Pozor, ak tieto inform├ície neuvediete, vystavujete sa vysok├Żm sankci├ím (a┼ż 1 ro─Źn├Ż trest od┼łatia slobody a pe┼ła┼żn├Ż trest vo v├Ż┼íke 375 000 ÔéČ).

Podmienky predaja

VOP, ktor├ę s├║ navrhnut├ę tak, aby zar├ímovali obchodn├ę vz┼ąahy, s├║ s├║─Źas┼ąou inform├íci├ş, ktor├ę sa musia objavi┼ą na va┼íej str├ínke elektronick├ęho obchodu. Ich cie─żom je informova┼ą va┼íich z├íkazn├şkov (jednotlivcov a odborn├şkov) o ich pr├ívach a povinnostiach, ke─Ć u v├ís nakupuj├║. Tieto v┼íeobecn├ę podmienky predaja zni┼żuj├║ riziko s├║dnych sporov medzi z├íkazn├şkmi a pred├ívaj├║cimi.

S├║kromn├ş klienti, ┼ípeci├ílni klienti

V kontexte str├ínky elektronick├ęho obchodu, ktor├í je ur─Źen├í pre jednotlivcov, musia by┼ą podmienky uveden├ę na str├ínke a musia by┼ą ─żahko dostupn├ę. Musia obsahova┼ą:

Z├íkladn├ę vlastnosti v┼íetk├Żch pon├║kan├Żch tovarov a slu┼żieb, Cena vr├ítane DPH v ÔéČ, N├íklady na doru─Źenie, Predpokladan├Ż term├şn dodania, V┼íetky akceptovan├ę sp├┤soby platby, Inform├ície o oneskorenej platbe, Pr├ívo na odst├║penie od zmluvy (lehota a podmienky odst├║penia od zmluvy) , Z├íkonn├í z├íruka zhody, Z├íruka na skryt├ę vady, Podmienky popredajn├ęho servisu (s uveden├şm pr├şpadn├Żch n├íkladov), Podmienky rie┼íenia sporov.

Profesion├ílni z├íkazn├şci

Pre str├ínky elektronick├ęho obchodu ur─Źen├ę v├Żlu─Źne pre profesion├ílov s├║ podmienky nepovinn├ę, ale musia sa da┼ą ozn├ími┼ą na po┼żiadanie. Ofici├ílna str├ínka s administrat├şvnymi inform├íciami pre spolo─Źnosti uv├ídza, ┼że: ÔÇ×m├íte pr├ívo ulo┼żi┼ą samostatn├ę VOP pre ka┼żd├║ kateg├│riu z├íkazn├şkov (ve─żkoobchodn├şci, maloobchodn├şci at─Ć.). V tomto pr├şpade m├┤┼żu z├íkazn├şci ur─Źitej kateg├│rie po┼żadova┼ą iba komunik├íciu jedin├ęho GCS, ktor├Ż sa ich t├ŻkaÔÇť. V pr├şpade poru┼íenia tejto povinnosti sa vystavujete pokute 75 000 ÔéČ.

Podmienky pre profesion├ílnych z├íkazn├şkov musia obsahova┼ą:

Cena bez dane v ÔéČ (cenov├ę sadzobn├şky alebo sp├┤sob v├Żpo─Źtu ceny), Z─żavy a rabaty (z─żavy, jednorazov├ę akciov├ę z─żavy, odlo┼żen├ę rabaty at─Ć.), Obchodn├ę z─żavy (zn├ş┼żenie poskytnut├ę v pr├şpade skor┼íej platby), V┼íetky akceptovan├ę sp├┤soby platby, inform├ície t├Żkaj├║ce sa oneskorenej platby, n├íklady na doru─Źenie, predpokladan├Ż term├şn doru─Źenia, sp├┤soby rie┼íenia sporov.

Sprac├║vanie osobn├Żch ├║dajov

Ke─Ć sa rozhodnete spusti┼ą internetov├Ż obchod, mus├şte bezpodmiene─Źne re┼ípektova┼ą v┼íetky povinnosti s├║visiace s ochranou osobn├Żch ├║dajov (priezvisko, meno, emailov├í adresa, telef├│nne ─Ź├şslo, IP adresa, fotografia at─Ć.). Tieto inform├ície je mo┼żn├ę zbiera┼ą za predpokladu, ┼że bud├║ dodr┼żan├ę platn├ę predpisy.

Upozor┼łujeme, ┼że na obnovenie t├Żchto ├║dajov mus├şte o tomto zhroma┼ż─Ćovan├ş informova┼ą pou┼ż├şvate─ża internetu a z├şska┼ą jeho s├║hlas.

Informujte pou┼ż├şvate─ża internetu

Aby zber prebiehal ├║plne transparentn├Żm sp├┤sobom, tu s├║ v┼íetky inform├ície, ktor├ę mus├şte uvies┼ą na svojej str├ínke:

Toto┼żnos┼ą a kontaktn├ę ├║daje organiz├ície, ktor├í sa zaober├í po─Ź├şta─Źov├Żm spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov, Jasn├Ż a presn├Ż cie─ż tohto zberu ├║dajov, Pr├ívny z├íklad, ktor├Ż opr├ív┼łuje po─Ź├şta─Źov├ę spracovanie osobn├Żch ├║dajov (s├║hlas pou┼ż├şvate─ża internetu, dodr┼żiavanie z├íkonn├Żch povinnos┼ą, plnenie zmluvy a pod.), d├┤sledky v pr├şpade odmietnutia s├║hlasu pou┼ż├şvate─żom, pr├şjemcovia zhroma┼żden├Żch osobn├Żch ├║dajov, doba uchov├ívania zhroma┼żden├Żch ├║dajov, v┼íetky pr├íva pou┼ż├şvate─ża internetu (pr├ívo na odmietnutie, pr├ívo na pr├şstup, pr├ívo na opravu, pr├ívo na vymazanie a pr├ívo poda┼ą s┼ąa┼żnos┼ą CNIL).

Pozor, absencia t├Żchto inform├íci├ş (hoci len jednej) v├ís vystavuje pokute vo v├Ż┼íke 1 500 ÔéČ.

Z├şskajte s├║hlas pou┼ż├şvate─ża

V niektor├Żch ┼ípeci├ílnych pr├şpadoch, ako napr├şklad pri zasielan├ş komer─Źn├Żch e-mailov (newsletter) alebo pri pou┼ż├şvan├ş cookies, oby─Źajn├ę informovanie pou┼ż├şvate─ża nesta─Ź├ş. Na zhroma┼ż─Ćovanie ur─Źit├Żch osobn├Żch ├║dajov je skuto─Źne nevyhnutn├ę po┼żiada┼ą o v├Żslovn├Ż s├║hlas.

Ofici├ílny text oddelenia pr├ívnych a administrat├şvnych inform├íci├ş uv├ídza, ┼że: ÔÇ×mus├şte pou┼ż├şvate─żovi umo┼żni┼ą s├║hlas jasn├Żm pozit├şvnym aktom: ┼żiados┼ą o s├║hlas vykonan├í prostredn├şctvom za─Źiarkavac├şch pol├ş─Źok je pre pou┼ż├şvate─żov ─żahko zrozumite─żn├í. Pou┼żitie vopred za┼íkrtnut├ęho pol├ş─Źka za predpokladu s├║hlasu osoby je zak├ízan├ęÔÇť.

Pozornos┼ą, zhroma┼ż─Ćovanie a spracovanie osobn├Żch ├║dajov zhroma┼żden├Żch bez s├║hlasu je povinn├ę 5 roky v├Ązenia a pokutu 30 000 eur.