Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Elektronick├Ż obchod: o─Źak├ívania z├íkazn├şkov t├Żkaj├║ce sa doru─Źenia a ich sk├║senosti po n├íkupe

Objavte ┼ít├║diu o o─Źak├ívaniach z├íkazn├şkov, ktor├║ vykonal ParcelLab v spolupr├íci s v├Żskumn├Żm in┼ítit├║tom Opinionway. 1 V novembri 2020 sa uskuto─Źnil prieskum 000 Franc├║zov s cie─żom identifikova┼ą o─Źak├ívania z├íkazn├şkov, pokia─ż ide o doru─Źovanie bal├şkov a sk├║senosti po n├íkupe. Tieto o─Źak├ívania sa porovn├ívaj├║ aj s praktikami najv├Ą─Ź┼í├şch franc├║zskych e-maloobchodn├şkov, aby bolo mo┼żn├ę rozl├ş┼íi┼ą, do akej miery zodpovedaj├║ potreb├ím spotrebite─żov.

Dodanie: ceny a term├şny, 2 z├íkladn├Żch krit├ęri├ş pre spotrebite─żov

Zatia─ż ─Źo doru─Źenie je hlavn├Żm probl├ęmom spokojnosti z├íkazn├şkov, ┼ít├║dia odha─żuje, ┼że takmer polovica spotrebite─żov (47 %) tvrd├ş, ┼że sa v posledn├Żch 12 mesiacoch stretli s probl├ęmom s doru─Źen├şm, z ─Źoho 10 % uv├ídza, ┼że sa to st├íva ÔÇ×─ŹastoÔÇť.

Elektronick├Ż obchod: o─Źak├ívania z├íkazn├şkov t├Żkaj├║ce sa doru─Źenia a ich sk├║senosti po n├íkupe 1┬ę Parcel Lab

Medzi najd├┤le┼żitej┼íie krit├ęri├í pre franc├║zskych z├íkazn├şkov n├íjdeme ÔÇ×v─Źasn├ę doru─ŹenieÔÇť na 2. poz├şcii (29 %). Poznamen├ívame v┼íak, ┼że st├íle 37 % elektronick├Żch obchodn├şkov neuv├ídza dodacie lehoty. Na najvy┼í┼íom stupni p├│dia n├íjdeme v├Ż┼íku dod├ívky (38 %), ktor├í je preto v o─Źiach spotrebite─żov tie┼ż ve─żmi d├┤le┼żit├í.

Elektronick├Ż obchod: o─Źak├ívania z├íkazn├şkov t├Żkaj├║ce sa doru─Źenia a ich sk├║senosti po n├íkupe 2┬ę Parcel Lab

Doru─Źenie: email a SMS, 2 preferovan├ę komunika─Źn├ę kan├íly so z├íkazn├şkmi

Nie je prekvapen├şm, ┼że e-mail je preferovan├Żm komunika─Źn├Żm kan├ílom pre spotrebite─żov (61 %) na sledovanie doru─Źenia a je to sp├┤sob, ktor├Ż e-obchodn├şci najviac vyu┼ż├şvaj├║ (74 zo 100). SMS je na druhom mieste, je to tie┼ż sp├┤sob komunik├ície, ktor├Ż oce┼łuj├║ z├íkazn├şci (34 %), ale len 26 zo 100 najv├Ą─Ź┼í├şch franc├║zskych e-obchodn├şkov komunikuje cez tento kan├íl.

Elektronick├Ż obchod: o─Źak├ívania z├íkazn├şkov t├Żkaj├║ce sa doru─Źenia a ich sk├║senosti po n├íkupe 3┬ę Parcel Lab

Recenzie: 80 % tvrd├ş, ┼że zanech├ívaj├║ recenziu po doru─Źen├ş

Z op├Żtan├Żch 80 % uviedlo, ┼że zanechaj├║ recenziu po doru─Źen├ş. Je d├┤le┼żit├ę poznamena┼ą, ┼że v├Ą─Ź┼íina z├íkazn├şkov s v├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou zanech├í recenziu do 24 hod├şn, resp 1 t├Ż┼żde┼ł po doru─Źen├ş.

Elektronick├Ż obchod: o─Źak├ívania z├íkazn├şkov t├Żkaj├║ce sa doru─Źenia a ich sk├║senosti po n├íkupe 4┬ę Parcel Lab

Av┼íak 57 zo 100 e-obchodn├şkov si od svojich z├íkazn├şkov nep├Żta recenzie, alebo tak robia len 7 14 dn├ş po doru─Źen├ş. Zber recenzi├ş je v┼íak dnes nevyhnutn├Ż pre z├şskanie nov├Żch kupuj├║cich a lojalitu existuj├║cich z├íkazn├şkov.

Objavte rie┼íenia na zhroma┼ż─Ćovanie recenzi├ş z├íkazn├şkov

Vr├ítenie tovaru: miesto vyzdvihnutia, preferovan├Ż sp├┤sob vr├ítenia pre z├íkazn├şkov

Viac ako polovica nakupuj├║cich (58 %) tvrd├ş, ┼że tovar vracia, ale nie je to ─Źast├ę, pri─Źom 52 % z nich tvrd├ş, ┼że sa to st├íva ÔÇ×zriedkavoÔÇť. Ak vezmeme do ├║vahy najd├┤le┼żitej┼íie krit├ęri├í t├Żkaj├║ce sa dodania produktov zak├║pen├Żch online, je na 3. mieste: ÔÇ×zjednodu┼íen├í politika vr├ítenia tovaruÔÇť.

Elektronick├Ż obchod: o─Źak├ívania z├íkazn├şkov t├Żkaj├║ce sa doru─Źenia a ich sk├║senosti po n├íkupe 5┬ę Parcel Lab

Spotrebite─żom je potrebn├ę pon├║knu┼ą jednoduch├ę vr├ítenie, najm├Ą pokia─ż ide o to, ako m├┤┼żu vr├íti┼ą svoju z├ísielku. Pre z├íkazn├şkov je teda preferovan├Żm sp├┤sobom vr├ítenia kontaktn├ę miesto (62 %), po ktorom nasleduje zasielanie spolo─Źnos┼ąou La Poste (39 %) a slu┼żba vyzdvihnutia prepravcom (18 %).

Elektronick├Ż obchod: o─Źak├ívania z├íkazn├şkov t├Żkaj├║ce sa doru─Źenia a ich sk├║senosti po n├íkupe 6Spotrebite─żmi preferovan├Ż sp├┤sob vr├ítenia tovaru. ┬ę Parcel Lab

Skuto─Źnos┼ą, ┼że vr├ítenie tovaru je ÔÇ×zdarmaÔÇť, tie┼ż upokojuje spotrebite─ża a podporuje n├íkup. 48 % elektronick├Żch obchodn├şkov v┼íak st├íle pon├║ka spoplatnen├ę vr├ítenie tovaru.

Elektronick├Ż obchod: o─Źak├ívania z├íkazn├şkov t├Żkaj├║ce sa doru─Źenia a ich sk├║senosti po n├íkupe 7┬ę Parcel Lab

Okrem toho ┼ít├║dia poukazuje na rozdiely v n├íkupnom spr├ívan├ş medzi gener├íciou Y (25-39 rokov), Z (18-24 rokov) a takzvanou ÔÇ×seniorÔÇť gener├íciou (50 rokov a viac). Nie je prekvapen├şm, ┼że gener├ície Y a Z konzumuj├║ online viac ako seniori.

Pokia─ż ide o sk├║man├║ popul├íciu, ParcelLab tie┼ż pozoruje odli┼ín├ę v├Żsledky, ke─Ć sa zameriava len na ─żud├ş s bydliskom v ├Äle-de-France. Je teda pravdepodobnej┼íie, ┼że mali probl├ęmy s doru─Źen├şm (60 % oproti 47 % v celo┼ít├ítnom priemere). S├║ tie┼ż priaznivej┼íie pre SMS, pokia─ż ide o komunika─Źn├Ż kan├íl sledovania doru─Źenia (41 % oproti 34 % v celo┼ít├ítnom priemere).

Stiahnite si celú štúdiu