Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Elektronick├Ż obchod: ako zna─Źka Vicomte A zv├Ż┼íila konverzie na svojej webovej str├ínke

Ako agent├║ra ┼ípecializuj├║ca sa na e-commerce podporujete mnoh├ę zna─Źky, ako napr├şklad Vicomte A. Ak├ę s├║ va┼íe prv├ę odpor├║─Źania vo v┼íeobecnosti pre va┼íich z├íkazn├şkov?

Za─Źneme t├Żm, ┼że im porad├şme, aby vytvorili ┼żivotaschopn├║ ponuku. Koherentn├í ponuka je tak├í ponuka, ktor├í zodpoved├í potreb├ím trhu a jeho cie─żovej skupine. Mus├ş ma┼ą dostato─Źne kompletn├Ż katal├│g, aby mohol pon├║ka┼ą origin├ílny a pestr├Ż sortiment produktov a poskytova┼ą plynul├║ z├íkazn├şcku sk├║senos┼ą.

Dnes existuje mno┼żstvo str├ínok elektronick├ęho obchodu; Ro─Źne sa v priemere vytvor├ş 27 000 str├ínok (zdroj: oberlo). Probl├ęmom je preto ma┼ą ucelen├║ ponuku a spr├ívny CMS, aby ste ─Źo najlep┼íie vylep┼íili v├í┼í elektronick├Ż obchod. Z├íkazn├şcka sk├║senos┼ą je v slu┼żb├ích ponuky. Pred zlep┼íen├şm z├íkazn├şckej sk├║senosti mus├şte najprv popracova┼ą na svojej ponuke. Vo─żba CMS prich├ídza v druhom kroku, aby pon├║kla funkcie potrebn├ę na zv├Żraznenie katal├│gu produktov/slu┼żieb.

Rozhoduj├║ci je v├Żber CMS. ─îo by ste poradili zna─Źk├ím, aby si ho dobre vybrali? Ktor├Ż CMS ste odporu─Źili vikomtovi A a pre─Źo?

V skuto─Źnosti je v├Żber CMS k─ż├║─Źov├Ż. Ak chcete definova┼ą, ktor├Ż CMS bude pre va┼íe podnikanie najoptim├ílnej┼í├ş, mus├şte definova┼ą:

Stromov├í ┼ítrukt├║ra a funkcie, ktor├ę chcete na svojej lokalite: niektor├ę CMS s├║ ÔÇ×spravovate─żnej┼íieÔÇť ako in├ę, a preto niektor├ę funkcie nemusia by┼ą v┼żdy dostupn├ę.
Vyu┼żitie, ktor├ę to chcete vyu┼żi┼ą: chcete r├Żchlos┼ą a vn├║tropodnikov├║ spr├ívu? Aby ste mohli jednoducho zmeni┼ą hlavn├ę menu svojej str├ínky bez toho, aby ste museli vola┼ą v├Żvoj├íra? Zada┼ą aktualiz├íciu va┼íej str├ínky agent├║re?
V├Żvoj, ktor├Ż si predstavujete na svojom webe v kr├ítkodobom a strednodobom horizonte: ak pl├ínujete v nasleduj├║com roku zdvojn├ísobi┼ą svoj katal├│g a pon├║knu┼ą viac filtrov alebo kateg├│ri├ş, v├í┼í projekt m├┤┼że ma┼ą vplyv na v├Żber CMS. Mali by ste vedie┼ą, ┼że gener├ílna oprava sa pl├ínuje v priemere ka┼żd├Ż 3 rokov, tak┼że nie je potrebn├ę projektova┼ą ─Ćalej.

Po h─║bkovej ┼ít├║dii na┼íe t├şmy vykonali redizajn v r├ímci Shopify pre Vicomte A.

Ak├ę boli hlavn├ę probl├ęmy pre Vicomte A, ke─Ć ste za─Źali podporova┼ą zna─Źku v jej rozvoji?

T├şmy Vicomte A n├ís informovali o dvojitej potrebe: jednoduch┼í├ş v├Żvoj pre ich str├ínky a jednoduch┼íia spr├íva v back office. Ako mnoh├ş e-obchodn├şci, t├şmy Vicomte A nemali vlastn├ę technick├ę zdroje. Napriek tomu ve─żmi jasne vyjadrili svoje o─Źak├ívania t├Żkaj├║ce sa ich str├ínky, aby u─żah─Źili jej pou┼ż├şvanie a podporili jej optimaliz├íciu. Vicomte A je franc├║zska pr├ęmiov├í zna─Źka ready-to-wear, ktor├í mus├ş neust├íle rozv├şja┼ą pou┼ż├şvate─żsk├║ sk├║senos┼ą, aby odr├í┼żala imid┼ż zna─Źky: odv├í┼żny a elegantn├Ż svet m├│dy.

Konkr├ętne, ak├ę boli hlavn├ę kroky na uspokojenie potrieb zna─Źky?

V pr├şpade Vicomte A je strat├ęgia zalo┼żen├í na prisp├┤soben├ş a personaliz├ícii str├ínky, aby sa st├íle viac pridr┼żiavala imid┼żu zna─Źky s ve─żmi prepracovanou z├íkazn├şckou sk├║senos┼ąou. Na strane Axome sme aktualizovali t├ęmu, upravili UX produktov├Żch listov a kateg├│ri├ş na str├ínke, aby sme sa dr┼żali novej strat├ęgie zna─Źky. Navy┼íe, aby sme lep┼íie sp─║┼łali s├║─Źasn├ę ┼ítandardy z├íkazn├şckej sk├║senosti, pridali sme online platbu 3 kr├ít bez n├íkladov a nov├║ oblas┼ą odpor├║─Źan├ş na domovskej str├ínke s ned├ívno zobrazen├Żmi produktmi na prisp├┤sobenie UX.

I┼íli sme e┼íte ─Ćalej, s implement├íciou odpor├║─Źan├Żch oblast├ş na produktov├Żch str├ínkach a na str├ínke ko┼í├şka, aby sme pon├║kli kr├ş┼żov├Ż predaj s doplnkov├Żmi produktmi. Nakoniec sme optimalizovali CRM a marketingov├║ automatiz├íciu na konsolid├íciu v├Żkonnosti elektronick├ęho obchodu.

Pon├║kli ste kr├ş┼żov├Ż predaj na str├ínke Vicomte A. ─îo to je? Pre─Źo ste to zaviedli?

Cie─żom vikomtu A bolo zv├Ż┼íi┼ą priemern├Ż k├┤┼í, ako aj zlep┼íi┼ą mieru konverzie a zn├ş┼żi┼ą mieru odchodov. Jednou z hlavn├Żch p├ík na zv├Ż┼íenie priemern├ęho ko┼ía je kr├ş┼żov├Ż predaj, a teda vytvorenie z├│n odpor├║─Źan├ş produktov.

Navrhli sme preto oblasti odpor├║─Źan├ş na viacer├Żch miestach cesty pou┼ż├şvate─ża. Napr├şklad na domovskej str├ínke s ned├ívno zobrazen├Żmi produktmi pre vracaj├║ceho sa n├ív┼ítevn├şka (n├ív┼ítevn├şka, ktor├Ż sa vracia na str├ínku). Na str├ínkach kateg├│ri├ş m├íme oblas┼ą, ktor├í upozor┼łuje na nov├ę produkty pre prv├Żch n├ív┼ítevn├şkov a na str├ínke produktov n├íjdeme ÔÇ×na┼íe odpor├║─ŹaniaÔÇť.

Tieto oblasti siahaj├║ a┼ż po str├ínku n├íkupn├ęho ko┼í├şka, kde pon├║kame produkty ÔÇ×na dokon─Źenie objedn├ívkyÔÇť na priamy kr├ş┼żov├Ż predaj. Tieto oblasti umo┼ż┼łuj├║ personaliz├íciu pou┼ż├şvate─żsk├ęho z├í┼żitku (pou┼ż├şvate─ż, ktor├Ż sa vracia na str├ínku, je tla─Źen├Ż k produktom, ktor├ę predt├Żm konzultoval a ktor├ę ho m├┤┼żu st├íle zauj├şma┼ą). Pon├║kaj├║ tie┼ż mo┼żnos┼ą ponuky doplnkov├Żch produktov k dokon─Źeniu objedn├ívok a t├Żm zv├Ż┼íi┼ą priemern├Ż ko┼í├şk.

Ak├ę boli kvantifikovan├ę v├Żsledky o v├Żkonnosti zna─Źky v elektronickom obchode po implement├ícii t├Żchto optimaliza─Źn├Żch akci├ş?

Na Nosto (personaliza─Źn├Ż n├ístroj pou┼ż├şvan├Ż Vicomte A) sa priemern├Ż ko┼í├şk zdvojn├ísobil (+93,2 % rastu), ako aj po─Źet pridan├ş do ko┼í├şka (+75 %) medzi t├Żmto rokom (v obdob├ş od marca do j├║na) a predch├ídzaj├║cim rokom (od marca do j├║na 2021). Zv├Ż┼íil sa aj po─Źet zobrazen├ş str├ínok o takmer 13 %, ─Źo sved─Ź├ş o zlep┼íen├ş z├íkazn├şckej sk├║senosti.

Aby zna─Źky uspeli v elektronickom obchode, musia neust├íle optimalizova┼ą svoje webov├ę str├ínky. pre─Źo?

├üno, zna─Źky musia svoje webov├ę str├ínky neust├íle aktualizova┼ą a optimalizova┼ą. To si mus├şte porovna┼ą s ÔÇ×fyzick├ŻmÔÇť obchodom, budete pravidelne aktualizova┼ą vitr├şnu, upravova┼ą reg├íly a produkty, ale aj pon├║ka┼ą akcie ─Źi ponuky. Rovnako je to aj na str├ínke elektronick├ęho obchodu. Okrem toho sa digit├ílny vesm├şr neust├íle vyv├şja, rovnako ako z├íkazn├şcka sk├║senos┼ą, ktor├í smeruje k st├íle v├Ą─Ź┼íej personaliz├ícii. Je absol├║tne nevyhnutn├ę, aby sa e-obchodn├şci prisp├┤sobili t├Żm, ┼że optimalizuj├║ svoje str├ínky elektronick├ęho obchodu tak, aby vyhovovali potreb├ím ich trhu a dosiahli svoj cie─ż.