Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Elektronick├Ż obchod: 9 tipy na zlep┼íenie dojmu z├íkazn├şkov z v├í┼ího webu

Existuje mnoho sp├┤sobov, ako optimalizova┼ą sk├║senosti va┼íich z├íkazn├şkov na va┼íej str├ínke elektronick├ęho obchodu. Od interakcie s va┼íimi potenci├ílnymi z├íkazn├şkmi cez u─żah─Źenie n├íkupnej akcie a┼ż po po─Ź├║vanie spokojnosti z├íkazn├şkov, tu je nieko─żko osved─Źen├Żch postupov na zabezpe─Źenie ─Źo najpozit├şvnej┼íej z├íkazn├şckej sk├║senosti.

1. Pon├║knite bezpe─Źn├ę a zjednodu┼íen├ę mo┼żnosti platby

Sp├┤sob platby pon├║kan├Ż na va┼íej str├ínke elektronick├ęho obchodu m├┤┼że by┼ą rozhoduj├║ci pre n├íkupn├║ akciu va┼íich potenci├ílnych z├íkazn├şkov a z├íkazn├şkov. Aby sa predi┼ílo opusteniu n├íkupn├ęho ko┼í├şka, musia by┼ą tieto bezpodmiene─Źne certifikovan├ę, bezpe─Źn├ę, ale aj jednoduch├ę a r├Żchle. Je d├┤le┼żit├ę stavi┼ą na platobn├ę rie┼íenia, ktor├ę reaguj├║ na omnichannel n├íkupn├║ cestu.

Okrem toho pon├║kanie platby bez vytvorenia ├║─Źtu na va┼íej str├ínke m├┤┼że tie┼ż znamena┼ą rozdiel a u─żah─Źi┼ą n├íkup.

2. Dbajte na svoju pr├ştomnos┼ą na soci├ílnych sie┼ąach

Soci├ílne siete s├║ z├íkladn├Żm kan├ílom na komunik├íciu s va┼íimi potenci├ílnymi z├íkazn├şkmi. S├║ k─ż├║─Źov├Żm bodom v marketingovej strat├ęgii a umo┼ż┼łuj├║ v├ím stelesni┼ą va┼íu zna─Źku, nadviaza┼ą vz┼ąah s komunitou a zdie─ża┼ą relevantn├Ż obsah. Soci├ílne siete tak predstavuj├║ k─ż├║─Źov├║ br├ínu k n├íkupn├ęmu procesu a podpore va┼íich z├íkazn├şkov a potenci├ílnych z├íkazn├şkov.

3. Navrhnite responz├şvnu str├ínku elektronick├ęho obchodu

Ak chcete pon├║knu┼ą z├íkazn├şkom atrakt├şvny z├í┼żitok, je potrebn├ę pon├║knu┼ą str├ínku, ktor├í sa prisp├┤sob├ş v┼íetk├Żm m├ędi├ím. Prieskum Foresight Factory tie┼ż uk├ízal, ┼że v roku 2021 57 % Franc├║zov vyu┼ż├şvalo na n├íkupy svoj mobil. Prax obzvl├í┼í┼ą v├Żrazn├í v gener├ícii Z.

Preto je vhodn├ę rozhodn├║┼ą sa pre responz├şvnu t├ęmu, no stavi┼ą aj na dizajn, ktor├Ż sa dobre prisp├┤sob├ş navig├ícii na mobile ─Źi tablete. Zabr├ínen├şm mno┼żeniu z├ílo┼żiek, ktor├ę br├ínia najm├Ą plynulej navig├ícii na mobiln├Żch telef├│noch, alebo napr├şklad odstr├ínen├şm automaticky otv├íran├Żch okien.

4. Zbierajte recenzie a spokojnos┼ą z├íkazn├şkov

N├ízory va┼íich z├íkazn├şkov s├║ nevyhnutn├ę pre ovplyvnenie va┼íej online predajnej str├ínky, ale aj pre jej optimaliz├íciu, ber├║c do ├║vahy tieto sp├Ątn├ę v├Ązby. M├┤┼żete preto svojim z├íkazn├şkom pon├║knu┼ą mo┼żnos┼ą vyplni┼ą online dotazn├şk, aby mohli zhodnoti┼ą svoje sk├║senosti a predlo┼żi┼ą svoje pripomienky. Tento typ interakcie umo┼ż┼łuje po─żud┼íti┼ą vz┼ąah s va┼íimi z├íkazn├şkmi, ale aj udr┼ża┼ą ho.

5. Vytvorte efekt├şvnu vstupn├║ str├ínku

Vstupn├ę str├ínky zohr├ívaj├║ d├┤le┼żit├║ ├║lohu v sk├║senostiach z├íkazn├şkov. Preto sa oplat├ş optimalizova┼ą vstupn├ę str├ínky, aby ste maximalizovali mieru konverzie. Preto musia reagova┼ą na potreby a ot├ízky n├ív┼ítevn├şkov, aby ich premenili na potenci├ílnych z├íkazn├şkov alebo kupuj├║cich. Vstupn├ę str├ínky v├ím tie┼ż umo┼ż┼łuj├║ odkazova┼ą na seba.

6. Ponuka kompletn├Żch produktov├Żch listov

Osobitn├║ pozornos┼ą je potrebn├ę venova┼ą produktov├Żm listom. Tieto musia obsahova┼ą ├║pln├Ż popis konzultovan├ęho produktu, najm├Ą jeho vlastnosti a potreby, ktor├ę sp─║┼ła. Nev├íhajte sa odl├ş┼íi┼ą od konkurencie t├Żm, ┼że prezent├ícii va┼íich produktov d├íte osobit├Ż t├│n.

7. Integrujte videá do prezentácie svojich produktov

D├┤le┼żit├Ż je v├Żber ilustr├íci├ş, ktor├ę sa objavia na produktovom liste. Obr├ízky predstavuj├║ skuto─Źn├Ż argument na podporu aktu n├íkupu. Ur─Źite teda uk├í┼żte svoj produkt zo v┼íetk├Żch uhlov poh─żadu, no rozhodnite sa aj pre prezenta─Źn├ę video. Tento form├ít pri┼ąahuje pozornos┼ą a umo┼ż┼łuje va┼íim potenci├ílnym z├íkazn├şkom alebo z├íkazn├şkom projektova┼ą sa.

8. Pon├║knite blog ako doplnok k va┼íej str├ínke elektronick├ęho obchodu

Integr├ícia blogu do va┼íej predajnej str├ínky online v├ím umo┼ż┼łuje pon├║ka┼ą relevantn├Ż obsah s├║visiaci s va┼íimi produktmi alebo slu┼żbami. P├şsanie ─Źl├ínkov t├Żkaj├║cich sa v├í┼ího podnikania v├ím d├íva pr├şle┼żitos┼ą ├şs┼ą hlb┼íie do ur─Źit├Żch t├ęm a poskytn├║┼ą u┼żito─Źn├ę inform├ície va┼íim potenci├ílnym z├íkazn├şkom a z├íkazn├şkom.

9. Zamerajte sa na personalizovan├║ z├íkazn├şcku sk├║senos┼ą

Personaliz├ícia z├íkazn├şckej sk├║senosti zah┼Ľ┼ła:

personaliz├ícia spr├ív zasielan├Żch v├í┼ímu cie─żu (e-maily, SMS at─Ć.) s vyu┼żit├şm informat├şvnych ├║dajov va┼íich z├íkazn├şkov (pohlavie, vek, lokalita), v─Ćaka pou┼żitiu CRM alebo ERP softv├ęru, zlep┼íenie n├íkupnej cesty, spoliehan├şm sa na hist├│riu n├íkupov, prieskum alebo dokonca ob─ż├║ben├ę produkty. M├┤┼żete napr├şklad pon├║knu┼ą produkt podobn├Ż zak├║pen├ęmu alebo prezeran├ęmu produktu.

Personalizovan├í marketingov├í strat├ęgia prehlbuje vz┼ąah so z├íkazn├şkom a z├íkazn├şk m├í pocit, ┼że m├íte mo┼żnos┼ą pon├║knu┼ą produkty, ktor├ę mu zodpovedaj├║.

Table of Contents