Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Elektronick├Ż obchod: 7 soci├ílny d├┤kaz, ktor├Ż treba oceni┼ą na budovanie d├┤very n├ív┼ítevn├şkov

V marketingu sa pojem soci├ílny d├┤kaz vz┼ąahuje na psychologick├Ż koncept, ┼że jednotlivec m├í tendenciu reprodukova┼ą rovnak├ę spr├ívanie ako ve─żk├í skupina jednotlivcov. Soci├ílny d├┤kaz je teda zalo┼żen├Ż na soci├ílnom spr├ívan├ş soci├ílnej konformity, pri─Źom sp├íja mno┼żstvo argumentov, ktor├Żch cie─żom je vies┼ą k ┼żelan├ęmu konaniu. Tento proces sa vyu┼ż├şva najm├Ą na str├ínkach elektronick├ęho obchodu na zv├Ż┼íenie miery konverzie.

1. Zv├Żraznite recenzie z├íkazn├şkov

Z├íkazn├şcke recenzie s├║ najbe┼żnej┼íou formou soci├ílneho d├┤kazu. V procese n├íkupu je ve─żmi ─Źasto prv├Żm odrazom potenci├ílneho z├íkazn├şka konzult├ícia n├ízorov in├Żch z├íkazn├şkov na produkt alebo slu┼żbu. Preto je d├┤le┼żit├ę zbiera┼ą posudky z├íkazn├şkov, najm├Ą prostredn├şctvom formul├íra spokojnosti, a pou┼ż├şva┼ą ich na presved─Źenie potenci├ílnych z├íkazn├şkov, ktor├ş m├┤┼żu v├íha┼ą.

Presk├║majte n├ístroje na kontrolu z├íkazn├şkov

Na to je potrebn├ę, aby ste ich dobre zvidite─żnili na va┼íom e-shope, aby ich potenci├ílni z├íkazn├şci mohli ─żahko odk├íza┼ą. M├┤┼żu sa tak objavi┼ą na domovskej str├ínke alebo na str├ínke produktu.

2. Propagujte ÔÇ×najpred├ívanej┼íieÔÇť produkty

─Äal┼í├ş argument, ktor├Ż m├┤┼że e-shop pou┼żi┼ą: zv├Żraznenie vlajkovej lode alebo ÔÇ×najpred├ívanej┼íiehoÔÇť produktu. Propag├íciou najpred├ívanej┼í├şch polo┼żiek to dokazuje, ┼że si ich zak├║pilo ve─żk├ę mno┼żstvo jednotlivcov a m├┤┼że nazna─Źova┼ą, ┼że ich z├ísoby sa m├┤┼żu r├Żchlo obmedzi┼ą. Je tak mo┼żn├ę propagova┼ą ÔÇ×najpred├ívanej┼í├şÔÇť produkt napr├şklad na domovskej str├ínke elektronick├ęho obchodu alebo v newsletteri s cie─żom vzbudi┼ą z├íujem a akciu potenci├ílneho z├íkazn├şka.

3. Uve─Ćte konkr├ętne ─Ź├şsla

Zobrazovanie siln├Żch a zmyslupln├Żch ─Ź├şsel na zna─Źke alebo produkte je tie┼ż s├║─Źas┼ąou soci├ílneho d├┤kazu, ktor├Ż mo┼żno pou┼żi┼ą ako argument. Ide o zv├Żraznenie mno┼żstva pou┼ż├şvate─żov, odberate─żov na soci├ílnych sie┼ąach ─Źi dokonca prijat├Żch hodnoten├ş. Tieto ─Ź├şsla m├┤┼żu poch├ídza┼ą aj zo sponzorovan├Żch ┼ít├║di├ş alebo z mier prevzat├Żch zo ┼ítatist├şk v├Żkonnosti. Zv├Żraznenie tak├Żchto ─Ź├şsel umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żovi vzbudi┼ą d├┤veru, ale aj povzbudi┼ą ho, aby konal.

4. Pozrite si spolupr├ícu na soci├ílnych sie┼ąach

Rovnako ako pou┼ż├şvatelia radi kontroluj├║ recenzie, ktor├ę zanechali predch├ídzaj├║ci z├íkazn├şci, pou┼ż├şvatelia ─Źasto hodnotia povedomie o zna─Źke prostredn├şctvom r├┤znych soci├ílnych siet├ş. To je d├┤vod, pre─Źo je ├║┼żitok zo schv├ílenia influencerov d├┤le┼żit├Żm argumentom na presved─Źenie potenci├ílnych z├íkazn├şkov. Je preto namieste oceni┼ą spolupr├íce, ktor├ę ste mohli nadviaza┼ą s tvorcami obsahu s v├Ą─Ź┼íou ─Źi men┼íou sl├ívou.

Na z├şskanie optim├ílneho soci├ílneho d├┤kazu je potrebn├ę vybra┼ą si najrelevantnej┼í├şch influencerov pod─ża v├í┼ího odboru a va┼íej cie─żovej skupiny. Mnoh├ę platformy umo┼ż┼łuj├║ cieli┼ą na spr├ívnych influencerov, sp├║┼í┼ąa┼ą marketingov├ę kampane a mera┼ą ich v├Żkonnos┼ą.

Na druhej strane v efem├ęrnom obsahu ako Stories on Instagramzna─Źky m├┤┼żu sprostredkova┼ą pou┼ż├şvate─żom, ktor├ş ich identifikovali na pr├şspevku s opotrebovan├Żm alebo testovan├Żm produktom.

5. Sprostredkova┼ą publik├ície v m├ędi├ích

Na vytvorenie zn├ímej str├ínky elektronick├ęho obchodu je tie┼ż mo┼żn├ę zdie─ża┼ą publik├ície v m├ędi├ích, z ktor├Żch m├┤┼że ma┼ą ├║┼żitok webov├í str├ínka alebo zna─Źka. Str├ínky elektronick├ęho obchodu maj├║ v├Ą─Ź┼íinou vyhraden├║ sekciu pre tla─Ź, web alebo ─Źl├ínky z audiovizu├ílnej tla─Źe. Tieto publik├ície je mo┼żn├ę ┼í├şri┼ą aj na soci├ílnych sie┼ąach zna─Źky. Tento pr├şstup tak umo┼ż┼łuje prinies┼ą spolo─Źnosti d├┤veryhodnos┼ą.

6. Oce┼łovanie konkr├ętnych pr├şpadov z├íkazn├şkov

Ak to v├í┼í sektor umo┼ż┼łuje, je mo┼żn├ę vyzdvihn├║┼ą pr├şpadov├ę ┼ít├║die. To umo┼ż┼łuje poskytn├║┼ą konkr├ętny preh─żad o prostriedkoch implementovan├Żch na rie┼íenie probl├ęmu a v├Żsledkoch z├şskan├Żch pon├║kan├Żm produktom alebo slu┼żbou. Pr├şpady z├íkazn├şkov predstavuj├║ ├║plnej┼í├ş argument ako jednoduch├Ż n├ízor z├íkazn├şka.

7. Podporujte sponzorstvo

├Üstne vyjadrenie je impozantn├Ż argument na presved─Źenie, najm├Ą ak pr├şbuzn├ş pou┼ż├şvate─ża odpor├║─Źaj├║ produkt alebo slu┼żbu, ktor├í bola vopred testovan├í. Ak chcete vyu┼żi┼ą t├║to ak─Źn├║ p├íku, nev├íhajte stavi┼ą na sponzorstvo a pon├║knite ┼ípeci├ílne ponuky, ktor├ę povzbudia spokojn├Żch pou┼ż├şvate─żov, aby hovorili o va┼íich produktoch vo svojom okol├ş.