Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Elektronick├Ż obchod: 10 tipov na optimaliz├íciu va┼íich produktov├Żch listov a zv├Ż┼íenie konverzi├ş

1. Postarajte sa o CTA (Call-To-Action)

Mus├şte myslie┼ą na centr├ílny prvok va┼íej produktovej str├ínky: CTA, alebo in├Żmi slovami tla─Źidlo v├Żzvy na akciu. Naj─Źastej┼íie pou┼ż├şvan├í CTA je: Prida┼ą do ko┼í├şka. Mnoho str├ínok elektronick├ęho obchodu teraz pon├║ka nieko─żko typov v├Żziev na akciu: Prida┼ą medzi ob─ż├║ben├ę, Vyzdvihn├║┼ą v predajni at─Ć. Pou┼ż├şvate─żom to pon├║ka aj ─Ćal┼íie mo┼żnosti a m├┤┼że to pom├┤c┼ą zv├Ż┼íi┼ą konverzie v kr├ítkodobom alebo strednodobom horizonte.

Tipy na efekt├şvnu v├Żzvu na akciu:

Nastavte vidite─żn├║ CTA hne─Ć, ako sa n├ív┼ítevn├şk dostane na produktov├Ż list, nemal by potrebova┼ą rolova┼ą nadol na str├ínke, aby na┼íiel t├║to CTA, ktor├í je k─ż├║─Źov├Żm prvkom va┼íich konverzi├ş. Vyberte si jednu farbu CTA, ktor├í v├ís up├║ta na prv├Ż poh─żad. Nezabudnite pou┼żi┼ą dostato─Źne ve─żk├║ ve─żkos┼ą p├şsma a farbu textu, ktor├í je pre n├ív┼ítevn├şkov ─żahko ─Źitate─żn├í.

2. Zamyslite sa nad n├ízvom produktov├ęho listu

V├í┼í ─Źl├ínok mus├ş by┼ą ─żahko identifikovate─żn├Ż n├ív┼ítevn├şkmi, ale aj vyh─żad├íva─Źmi (SEO). Vyberte si n├ízov, ktor├Ż najlep┼íie zodpoved├í v├í┼ímu produktu (n├ízov, zna─Źka, farba at─Ć.), pri─Źom si d├┤kladne premyslite hlavn├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í, ktor├ę vlo┼ż├şte, aby ste optimalizovali svoje prirodzen├ę referencie. Nezabudnite tie┼ż zvidite─żni┼ą tento n├ízov na va┼íom produktovom liste, aby n├ív┼ítevn├şci mohli okam┼żite identifikova┼ą, o ─Źo ide.

3. Zobrazte jasn├║ cenu

Rovnako ako CTA, aj cena produktu mus├ş by┼ą zobrazen├í jasne a vidite─żne z hornej ─Źasti produktov├ęho listu. Je tie┼ż dobr├ę uvies┼ą inform├ície o r├┤znych sp├┤soboch doru─Źenia a pon├║kan├Żch cen├ích, aby si n├ív┼ítevn├şk mohol r├Żchlo premietnu┼ą celkov├║ cenu svojho n├íkupu.

4. Pracujte na textovom popise svojich produktov

N├ív┼ítevn├şci bud├║ m├┤c┼ą z├şska┼ą ─Ćal┼íie inform├ície o produkte, ─Źo ich upokoj├ş a povzbud├ş k n├íkupu. Nezabudnite pop├şsa┼ą produkt od A po Z (ve─żkos┼ą, materi├íl, farby…), v pr├şpade potreby pon├║knu┼ą sprievodcu ve─żkos┼ąami alebo n├ívod na pou┼żitie. Ak chcete pom├┤c┼ą n├ív┼ítevn├şkom a spreh─żadni┼ą inform├ície, pou┼ż├şvajte rad┼íej zoznamy s odr├í┼żkami ne┼ż ve─żk├ę popisn├ę odseky.

5. Navrhnite obr├ízky, ktor├ę umo┼żnia dobre vizualizova┼ą produkt

Ve─żmi d├┤le┼żit├ę: vizu├íl produktu. Je nevyhnutn├ę pon├║knu┼ą nieko─żko vizu├ílov, ktor├ę n├ív┼ítevn├şkom umo┼żnia vidie┼ą produkt z viacer├Żch uhlov a premietnu┼ą sa do ve─żkosti a objemu. Budete si musie┼ą d├íva┼ą pozor aj na to, aby boli va┼íe vizu├íly kvalitn├ę (┼żiadne falo┼ín├ę fotografie z obrazov├Żch b├ínk at─Ć.), preto┼że pou┼ż├şvatelia internetu nem├┤┼żu vidie┼ą produkt v re├ílnom ┼żivote, tak┼że ich mus├şte prin├║ti┼ą k├║pi┼ą si produkt cez realistick├ę a autentick├ę fotografie. Plus: pon├║knite video produktu. Spotrebitelia ─Źoraz viac oce┼łuj├║ mo┼żnos┼ą pozrie┼ą si produkt na videu, ─Źo m├┤┼że prispie┼ą k overeniu ko┼í├şka.

6. Pridajte prvky zaistenia do svojho produktov├ęho listu

Existuj├║ z├íkladn├ę prvky na upokojenie n├ív┼ítevn├şkov va┼íej str├ínky elektronick├ęho obchodu. Na va┼íich produktov├Żch listoch je d├┤le┼żit├ę zobrazi┼ą:

Platobn├ę podmienky, Bezpe─Źnos┼ą transakcie, Sp├┤soby doru─Źenia, Odhadovan├Ż d├ítum doru─Źenia, Inform├ície o produkte (sklad, ve─żkosti, farby at─Ć.), P├┤vod produktu, Z├íkazn├şcke recenzie, Z├ísady vr├ítenia at─Ć.

7. Pridajte správy, aby ste vytvorili pocit naliehavosti

Na svoje produktov├ę listy m├┤┼żete umiestni┼ą ur─Źit├ę spr├ívy, aby ste u svojich n├ív┼ítevn├şkov vytvorili pocit ÔÇ×naliehavej k├║pyÔÇť (bez toho, aby ste to zneu┼żili, vyhnite sa zav├ídzaj├║cim spr├ívam). Nieko─żko pr├şkladov: zobrazenie dostupn├Żch z├ísob (po─Źet zost├ívaj├║cich polo┼żiek), uvedenie po─Źtu ─żud├ş, ktor├ş tento produkt sleduj├║ v re├ílnom ─Źase, zv├Żraznenie term├şnu ukon─Źenia akcie aplikovanej na produkt at─Ć.

8. Uistite sa, ┼że va┼ía produktov├í str├ínka reaguje na mobiln├ę zariadenia

Nepreme┼íkajte mobiln├ę konverzie! Aby ste to dosiahli, uistite sa, ┼że s├║ va┼íe produktov├ę listy optimalizovan├ę pre mobiln├ę prehliadanie a ┼że v┼íetky prvky s├║ ─żahko dostupn├ę a klikate─żn├ę (CTA, popis produktu, z├íkazn├şcke recenzie at─Ć.). Je d├┤le┼żit├ę, aby n├ív┼ítevn├şci mohli zada┼ą objedn├ívku na mobilnom zariaden├ş rovnako jednoducho ako na po─Ź├şta─Źi.

9.Pon├║kajte doplnkov├ę produkty v spodnej ─Źasti str├ínky

Ak produkt n├ív┼ítevn├şka nepote┼í├ş, zv├í┼żte navrhnutie produktov podobn├Żch t├Żm, ktor├ę konzultuje. T├íto technika sa naz├Żva kr├ş┼żov├Ż predaj. To umo┼ż┼łuje udr┼ża┼ą n├ív┼ítevn├şka na va┼íej str├ínke dlh┼íie, preto┼że bude konzultova┼ą ─Ćal┼íie produkty, ktor├ę by ho mohli pote┼íi┼ą, a tak zn├ísobujete mo┼żnosti n├íkupu.

10. Optimalizujte SEO pre va┼íe produktov├ę listy

ÔÇ×Pre v├ís to m├┤┼że by┼ą detail, ale pre Google to znamen├í ve─ża.ÔÇť Budete musie┼ą myslie┼ą aj na SEO optimaliz├íciu va┼íich produktov├Żch listov, aby ste sa lep┼íie umiestnili vo v├Żsledkoch vyh─żad├íva─Źov a z├şskali v├Ą─Ź┼íiu n├ív┼ítevnos┼ą. Tu je nieko─żko tipov, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu:

Pracujte na svojich zna─Źk├ích: uistite sa, ┼że s├║ dobre vyplnen├ę hlavn├Żmi k─ż├║─Źov├Żmi slovami (n├ízov, meta popis, alternat├şvne texty pre obr├ízky),
Vytvorte jedine─Źn├Ż popis produktu: nezabudnite ┼ítrukturova┼ą popis s n├ízvami (h1, h2, h3 at─Ć.) a prida┼ą k─ż├║─Źov├ę slov├í, aby ste mohli odpoveda┼ą na potenci├ílne ot├ízky pou┼ż├şvate─żov internetu. Spo─żahn├║┼ą sa m├┤┼żete najm├Ą na n├ístroje na v├Żskum k─ż├║─Źov├Żch slov, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ SEO ┼ípecialisti.
Vykonajte technick├ę optimaliz├ície: zv├í┼żte zlep┼íenie ─Źasu zmeny str├ínky spo─żahnut├şm sa na n├ístroje v├Żkonu webu a tie┼ż sa uistite, ┼że je s├║bor dobre indexovan├Ż vyh─żad├ívac├şmi n├ístrojmi prostredn├şctvom slu┼żby Google Search Console.

Table of Contents