Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Elektronick├Ż obchod: 10 tipov na optimaliz├íciu n├íkupn├ęho lievika

Najprv si prejdime z├íklady. ─îo je to n├íkupn├Ż lievik? Tie┼ż sa naz├Żva tunel objedn├ívky alebo n├íkupn├Ż lievik a zodpoved├í n├íkupnej ceste z├íkazn├şka, od pr├şchodu na str├ínku elektronick├ęho obchodu a┼ż po akt n├íkupu, alebo in├Żmi slovami: potvrdenie objedn├ívky. Tu je nieko─żko cenn├Żch tipov na zn├ş┼żenie trenia vo va┼íom n├íkupnom lieviku a poskytnutie lep┼íej sk├║senosti z├íkazn├şkov na va┼íom webe.

1. Postarajte sa o svoj produktov├Ż list: n├ízov, popis, vizu├íl, CTAÔÇŽ

Z├íkladn├Ż prvok: produktov├Ż list. Aby ste chceli uskuto─Źni┼ą n├íkup, mus├şte sa bezpodmiene─Źne postara┼ą o svoje produktov├ę listy: postarajte sa o svoje CTA, dobre si premyslite n├ízov priraden├Ż k v├í┼ímu produktov├ęmu listu, zobrazte jasn├║ cenu, pracujte na textovom popise svojich produktov , pon├║kaj├║ obr├ízky, ktor├ę zv├Żraz┼łuj├║ produkty, prid├ívaj├║ prvky uistenia, ako s├║ platobn├ę podmienky, recenzie z├íkazn├şkov, p├┤vod produktov at─Ć. Zlep┼íenie va┼íich produktov├Żch listov je u┼ż prv├Żm krokom k optimaliz├ícii v├í┼ího n├íkupn├ęho lievika, myslite na to!

10 tipov na optimaliz├íciu va┼íich produktov├Żch listov

2. U─żah─Źite vytv├íranie ├║─Źtu s obmedzen├Żm po─Źtom pol├ş

Zauj├şmaj├║ sa n├ív┼ítevn├şci o va┼íe produkty? Chcete ich po┼żiada┼ą, aby si vytvorili ├║─Źet, aby ste mohli objedn├íva┼ą. Tento krok je k─ż├║─Źov├Ż, mus├şte mu venova┼ą osobitn├║ pozornos┼ą. Potrebuj├║, aby to bolo r├Żchle, inak nebud├║ v├íha┼ą opusti┼ą va┼íu str├ínku, aby si objednali na inej str├ínke alebo na trhu. Ako prv├Ż krok m├┤┼żete analyzova┼ą svoju str├ínku registra─Źn├ęho formul├íra a pok├║si┼ą sa ─Źo najviac zn├ş┼żi┼ą po─Źet pr├ştomn├Żch pol├ş. ─î├şm menej pol├ş formul├íra, t├Żm r├Żchlej┼íie vytvorenie ├║─Źtu, ─Źo va┼íi n├ív┼ítevn├şci o─Źak├ívaj├║. ─Äal┼íia mo┼żnos┼ą: m├┤┼żete tie┼ż pon├║knu┼ą r├Żchle pripojenie prostredn├şctvom existuj├║ceho ├║─Źtu: Google, Apple, Facebook alebo Twitter. Tento typ prihl├ísenia je medzi pou┼ż├şvate─żmi ob─ż├║ben├Ż, preto┼że nemusia znova zad├íva┼ą v┼íetky svoje ├║daje a m├┤┼żu r├Żchlej┼íie zad├íva┼ą objedn├ívky.

3. Umo┼żnite n├íkup bez vytvorenia ├║─Źtu

─Äal┼íia ve─żmi zauj├şmav├í mo┼żnos┼ą: svojim n├ív┼ítevn├şkom pon├║knete mo┼żnos┼ą zak├║pi┼ą si produkt bez toho, aby ste si museli vytv├íra┼ą ├║─Źet. Aj ke─Ć e-obchodn├şci ─Źoraz viac zjednodu┼íuj├║ vytvorenie ├║─Źtu, niektor├ş online kupuj├║ci st├íle vn├şmaj├║ vytvorenie ├║─Źtu ako skuto─Źne obmedzuj├║ci krok a nemusia potvrdi┼ą svoj n├íkup kv├┤li tejto povinnosti. Ak m├íte str├ínku elektronick├ęho obchodu, je vo va┼íom najlep┼íom z├íujme pon├║knu┼ą n├ív┼ítevn├şkom mo┼żnos┼ą n├íkupu bez vytvorenia ├║─Źtu.

4. Pred─Źasne zobrazte inform├ície o doru─Źen├ş a platbe

N├ív┼ítevn├şk klikne na CTA “prida┼ą do ko┼í├şka” produktov├ęho listu, aby si objednal? Ni─Ź nie je vyhrat├ę, toto je len za─Źiatok! Mali by ste ma┼ą na pam├Ąti, ┼że n├ív┼ítevn├şci musia by┼ą pred potvrden├şm objedn├ívky ubezpe─Źen├ş. Preto je rozumn├ę v objedn├ívkovom tuneli ─Źo najsk├┤r zobrazi┼ą inform├ície o doru─Źen├ş (sp├┤soby doru─Źenia, predpokladan├Ż term├şn doru─Źenia at─Ć.), ale aj pon├║kan├ę platobn├ę rie┼íenia (kreditn├ę karty, PayPal at─Ć.). ─îo sa t├Żka platieb, je tie┼ż d├┤le┼żit├ę zd├┤razni┼ą (v├Żslovne), ┼że platby s├║ na va┼íej webovej str├ínke bezpe─Źn├ę.

5. Odstr├í┼łte v┼íetky ru┼íiv├ę elementy vo velite─żskom tuneli

V lieviku objedn├ívky (ke─Ć n├ív┼ítevn├şk klikne na ÔÇ×objedna┼ąÔÇť) je vo va┼íom najlep┼íom z├íujme odstr├íni┼ą prvky, ktor├ę m├┤┼żu zasahova┼ą do procesu n├íkupu. V tejto f├íze m├┤┼żete napr├şklad odstr├íni┼ą hlavi─Źku s hlavnou ponukou, aby ste zabr├ínili n├ív┼ítevn├şkovi v navig├ícii na in├ę str├ínky webu namiesto dokon─Źenia objedn├ívky. V tejto f├íze m├┤┼żete tie┼ż zjednodu┼íi┼ą existuj├║cu p├Ątu a ponecha┼ą len mo┼żnosti, ktor├ę sa v├ím zdaj├║ nevyhnutn├ę: vr├íti┼ą sa do obchodu, potrebujete pomoc, zmluvn├ę podmienky, pr├ívne upozornenia at─Ć.

6. Zobrazte v hornej ─Źasti obrazovky r├┤zne f├ízy n├íkupn├ęho lievika

Ak chcete nasmerova┼ą svojich n├ív┼ítevn├şkov, nev├íhajte zobrazi┼ą str├║hanku venovan├║ objedn├ívkov├ęmu tunelu v hornej ─Źasti objedn├ívkov├ęho tunela. To pon├║ka mo┼żnos┼ą zobrazenia v┼íetk├Żch krokov objedn├ívky a umo┼ż┼łuje n├ív┼ítevn├şkom pochopi┼ą, kde sa nach├ídzaj├║ v procese n├íkupu. Tip: Ak je to mo┼żn├ę, nezabudnite na ka┼żd├Ż zobrazen├Ż krok klikn├║┼ą, aby sa va┼íi n├ív┼ítevn├şci mohli r├Żchlo vr├íti┼ą na predch├ídzaj├║ci krok jedn├Żm kliknut├şm.

7. Ubezpe─Źte spotrebite─żov na str├ínke venovanej platb├ím

Je d├┤le┼żit├ę da┼ą svojim n├ív┼ítevn├şkom d├┤veru na str├ínku venovan├║ platb├ím, preto┼że toto je moment, kedy musia poskytn├║┼ą svoje bankov├ę ├║daje. Preto je d├┤le┼żit├ę ma┼ą na pam├Ąti, ┼że platba je bezpe─Źn├í, m├┤┼żete prida┼ą najm├Ą ikony uzamknut├ęho z├ímku na vyjadrenie bezpe─Źnosti transakci├ş. M├┤┼żete tie┼ż prida┼ą ikony r├┤znych platobn├Żch rie┼íen├ş, aby ste n├ív┼ítevn├şkom umo┼żnili r├Żchlo zobrazi┼ą ich obvykl├ę sp├┤soby platby: Mastercard, Visa, PayPal at─Ć. M├┤┼żete tie┼ż prida┼ą odkaz do p├Ąty svojich VOP, aby ste spotrebite─żom poskytli pr├şle┼żitos┼ą dozvedie┼ą sa viac o platbe prostredn├şctvom va┼íej str├ínky, a tak ich ubezpe─Źili.

8. Zv├Ż┼íte r├Żchlos┼ą na─Ź├ştania svojich webov├Żch str├ínok

Ak sa str├ínka na─Ź├ştava pr├şli┼í dlho, m├┤┼że to by┼ą ve─żk├Ż probl├ęm. N├ív┼ítevn├şci rad┼íej opustia str├ínku, ako by ─Źakali na jej na─Ź├ştanie. Mali by ste preto myslie┼ą aj na optimaliz├íciu na─Ź├ştania va┼íich str├ínok na celom va┼íom webe. Ak chcete zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą na─Ź├ştania svojich webov├Żch str├ínok, m├┤┼żete sa spo─żahn├║┼ą na n├ístroje na zv├Ż┼íenie v├Żkonnosti webu, ako s├║ Page Speed ÔÇőÔÇőÔÇőÔÇőInsights alebo GTmetrix.

9. Uistite sa, ┼że va┼ía platba funguje na mobile

Pr├şli┼í ─Źasto sa zab├║da: mobiln├í navig├ícia. Majte na pam├Ąti, ┼że konvertova┼ą m├┤┼żete aj cez mobil, tak┼że je nevyhnutn├ę otestova┼ą svoj n├íkupn├Ż tunel na mobile, aby ste sa uistili, ┼że v┼íetko funguje spr├ívne na tomto m├ędiu v responz├şvnom re┼żime. V┼íetky prvky musia by┼ą zobrazen├ę spr├ívne (napr├şklad ┼żiadne prekrytie) a musia sa na ne da┼ą bez probl├ęmov klikn├║┼ą (najm├Ą va┼ía v├Żzva na akciu!). Mus├şte sa uisti┼ą, ┼że navig├ícia v tuneli objedn├ívok je rovnako jednoduch├í na mobilnom zariaden├ş ako na po─Ź├şta─Źi.

10. Pou┼żite n├ístroj tepelnej mapy, aby ste lep┼íie porozumeli svojim n├ív┼ítevn├şkom

Pozn├íte rie┼íenia heatmap? Tieto n├ístroje umo┼ż┼łuj├║ analyzova┼ą navig├íciu a kliknutia pou┼ż├şvate─żov na webov├Żch str├ínkach v├í┼ího n├íkupn├ęho lievika prostredn├şctvom tepeln├Żch m├íp. Vykonan├şm anal├Żzy cesty va┼íich z├íkazn├şkov na va┼íej str├ínke sa z nej budete m├┤c┼ą pou─Źi┼ą: porozumie┼ą prvkom, ktor├ę up├║taj├║ ich pozornos┼ą, a t├Żm, ktor├ę naopak nefunguj├║, identifikova┼ą trecie body na ka┼żd├║ f├ízu ovl├ídania lievika a tak budete m├┤c┼ą vykon├íva┼ą potrebn├ę ├║pravy. N├ístroje ako Hotjar, Smartlook alebo Mouseflow maj├║ bezplatn├║ verziu, ktor├í v├ím umo┼żn├ş testova┼ą tepeln├ę mapy na va┼íom webe. Si na ┼ąahu !