Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Elektronick├Ż obchod: 10 k─ż├║─Źov├Żch trendov, ktor├ę treba sledova┼ą na rok 2022

Na konci ka┼żd├ęho roka realizujeme preh─żad osved─Źen├Żch postupov a trendov na nadch├ídzaj├║ci rok vo v┼íetk├Żch oblastiach: e-commerce, marketing, SEO, SEA, soci├ílne m├ędi├í… Dnes je franc├║zsky n├ístroj na tvorbu webov├Żch str├ínok E-monsite zdie─ża s nami 10 hlavn├Żch trendov v sektore elektronick├ęho obchodu na rok 2022 na z├íklade ├║dajov analyzovan├Żch zo str├ínok elektronick├ęho obchodu klientov.

V nadch├ídzaj├║com roku bud├║ ma┼ą elektronick├ş obchodn├şci ve─żk├Ż z├íujem o zn├ísobenie svojich slu┼żieb a kan├ílov, aby splnili o─Źak├ívania spotrebite─żov. Bud├║ musie┼ą zdvojn├ísobi┼ą svoje ├║silie aj po obsahovej str├ínke: rozpr├ívanie, uis┼ąovacie prvky at─Ć.

1- Zn├ísobi┼ą platobn├ę rie┼íenia

Platba kreditnou kartou zost├íva najbe┼żnej┼í├şm sp├┤sobom platby, no spotrebitelia ─Źoraz viac vyu┼ż├şvaj├║ online platobn├ę rie┼íenia. Preto sa odpor├║─Źa zn├ísobi┼ą sp├┤soby platby na va┼íom e-shope: kreditn├í karta, MasterCard, Visa, American Express, PayPal, Amazon Pay, PayPlug, Stripe, Paybox… Pri drah┼í├şch n├íkupoch je tie┼ż relevantn├ę pon├║knu┼ą platbu vo viacer├Żch spl├ítkach.

─î├şslo k─ż├║─Źa, ktor├ę si treba zapam├Ąta┼ą: + 3 % konverzn├Ż pomer cez Stripe, Paypal, Paybox

2- Ponuka na n├íkup bez vytvorenia ├║─Źtu

─îas je vz├ícny, spotrebitelia chc├║ ma┼ą mo┼żnos┼ą r├Żchlo nakupova┼ą viac ako kedyko─żvek predt├Żm. Pre online nakupuj├║cich je vytvorenie ├║─Źtu na uskuto─Źnenie n├íkupu ├║navn├Ż krok. T├íto povinnos┼ą vytvori┼ą si ├║─Źet vyvol├íva frustr├íciu a podporuje opustenie n├íkupn├ęho ko┼í├şka. To je d├┤vod, pre─Źo maj├║ elektronick├ş obchodn├şci ve─żk├Ż z├íujem pon├║ka┼ą mo┼żnos┼ą n├íkupu bez vytvorenia ├║─Źtu, aby zv├Ż┼íili svoje konverzie.

─î├şslo k─ż├║─Źa, ktor├ę si treba zapam├Ąta┼ą: +7 % konverzn├Ż pomer na moduloch pre host├ş vyvinut├Żch spolo─Źnos┼ąou E-monsite (moduly, ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ n├ív┼ítevn├şkom objedn├íva┼ą bez vytvorenia ├║─Źtu).

3- Rozhodnite sa pre kliknutie a zber

S postupn├Żmi obmedzeniami spojen├Żmi s kontextom zdravotnej kr├şzy je teraz kliknutie a zber s├║─Źas┼ąou spotrebite─żsk├Żch n├ívykov. Elektronick├Żm obchodn├şkom, ktor├ş maj├║ kamenn├Ż obchod, sa odpor├║─Źa nastavi┼ą tento sp├┤sob n├íkupu. V├Żhoda pre z├íkazn├şkov: neplatia n├íklady na doru─Źenie a m├┤┼żu si svoje z├ísielky vyzdvihn├║┼ą kedyko─żvek chc├║.

4- Viacn├ísobn├ę sp├┤soby doru─Źenia

Je potrebn├ę spr├şstupni┼ą nieko─żko sp├┤sobov doru─Źenia. Spotrebite─żom to predov┼íetk├Żm umo┼ż┼łuje vybra┼ą si, ─Źi za doru─Źenie do prenosov├ęho bodu zaplatia menej, alebo naopak zaplatia viac za r├Żchlej┼íie doru─Źenie. Pri optimaliz├ícii bal├şkov├Żch z├ísielok sa majitelia str├ínok elektronick├ęho obchodu m├┤┼żu spo─żahn├║┼ą na porovn├íva─Źe bal├şkov├Żch z├ísielok, ako je Packlink.

5- Pou┼ż├şvajte rozpr├ívanie a zamerajte sa na autentickos┼ą

Know-how, hodnoty zna─Źky, p├┤vod produktov… Spotrebitelia potrebuj├║ autentickos┼ą viac ako kedyko─żvek predt├Żm. Aby ste sa odl├ş┼íili od konkurencie, je nevyhnutn├ę, aby ste o svojej zna─Źke a jej produktoch rozpr├ívali ÔÇ×skuto─Źn├Ż pr├şbehÔÇť, bez klamstiev, bez umeliny. Je d├┤le┼żit├ę stara┼ą sa o svoje produktov├ę listy s autentick├Żmi vizu├ílmi (┼żiadne fotografie z obrazov├Żch b├ínk!) a podrobn├Żmi popismi produktov (p├┤vod, sp├┤sob v├Żroby, materi├íly, ekologick├í zodpovednos┼ą at─Ć.), aby ste svojim n├ív┼ítevn├şkom umo┼żnili preh─żadne identifikova┼ą hodnoty va┼íej zna─Źky alebo va┼íich produktov.

6- Posilni┼ą prvky zaistenia

Na va┼íej str├ínke mus├ş by┼ą pr├ştomn├Żch ve─ża prvkov, aby ste ubezpe─Źili n├ív┼ítevn├şkov a potenci├ílnych z├íkazn├şkov na va┼íej str├ínke elektronick├ęho obchodu. Toto sa naz├Żva prvky zaistenia. Mus├şte zabezpe─Źi┼ą, aby sa vo va┼íom internetovom obchode nach├ídzali v┼íetky tieto prvky: kontaktn├ę inform├ície, sp├┤soby platby, sp├┤soby doru─Źenia a s├║visiace n├íklady, podmienky vr├ítenia a vr├ítenia pe┼łaz├ş, recenzie z├íkazn├şkov, podrobnosti t├Żkaj├║ce sa pou┼ż├şvania osobn├Żch ├║dajov. , pr├ívne upozornenia a podmienky, zn├ímky d├┤very , inform├ície o p├┤vode produktov a pod.

7- Vyu┼żite v├Żhody trhov├şsk

Pred├íva┼ą svoje produkty na va┼íom e-shope je dobr├ę. Zn├ísobenie distribu─Źn├Żch kan├ílov je lep┼íie. Ak chcete rozv├şja┼ą svoj predaj, je d├┤le┼żit├ę pozrie┼ą sa na trhy, z ktor├Żch niektor├ę generuj├║ tis├şce alebo dokonca mili├│ny n├ív┼ítev mesa─Źne, ─Źo v├ím pon├║ka v├Żrazn├Ż n├írast vidite─żnosti. M├┤┼żete sa spo─żahn├║┼ą na zn├íme v┼íeobecn├ę trhovisk├í ako naprAmazon, Cdiscount, ale aj na ┼ípecializovanej┼í├şch trhoch v z├ívislosti od v├í┼ího odvetvia. Omnikan├íl sa st├íva nevyhnutn├Żm a je d├┤le┼żit├ę ho integrova┼ą do va┼íej obchodnej strat├ęgie. Na CMS, ako je E-monsite, existuj├║ moduly na vytvorenie katal├│gu produktov a jeho jednoduch├║ integr├íciu do po┼żadovan├Żch trhov├şsk.

8- Zamyslite sa nad sociálnym obchodom

─Äal┼í├ş predajn├Ż kan├íl na vyu┼żitie: soci├ílne siete. Zauj├şmav├ę m├┤┼że by┼ą nastavenie akci├ş na soci├ílnych platform├ích ako napr Facebook Kde Instagram : tvorba soci├ílnych reklamn├Żch kampan├ş, zverej┼łovanie publik├íci├ş s autentick├Żmi vizu├ílmi, sp├║┼í┼ąanie vplyvov├Żch marketingov├Żch kampan├ş vytv├íran├şm partnerstiev s influencermi, ktor├ş zodpovedaj├║ hodnot├ím va┼íej zna─Źky, ┼żiv├ę n├íkupy… V┼íimnite si, ┼że soci├ílne siete sa ─Źoraz viac rozv├şjaj├║ funkcie elektronick├ęho obchodu pre zna─Źky, v┼íetko sa teraz rob├ş pre u─żah─Źenie nakupovania.

9- Podporova┼ą integr├íciu a automatiz├íciu

Integr├ícia a automatiz├ícia u┼íetria elektronick├Żm obchodn├şkom zna─Źn├Ż ─Źas. Je d├┤le┼żit├ę vyu┼żi┼ą v├Żhody integr├íci├ş na prepojenie aplik├íci├ş, ktor├ę denne pou┼ż├şvate, s platformou elektronick├ęho obchodu, ako je v├í┼í CRM, va┼íe e-mailov├ę rie┼íenie, v├í┼í analytick├Ż n├ístroj, va┼íe okam┼żit├ę spr├ívy… Niektor├ę str├ínky elektronick├ęho obchodu sa spoliehaj├║ najm├Ą na webhookoch na spustenie akcie po udalosti. Ak sa napr├şklad niekto prihl├ísi na odber v├í┼ího bulletinu, ├║daje prejd├║ cez webhook a automaticky sa pridaj├║ do v├í┼ího zoznamu kontaktov na odosielanie e-mailov. Automatiz├ícia ├║loh je teraz dostupn├í bez technick├Żch zru─Źnost├ş a st├íva sa skuto─Źn├Żm pr├şnosom pre spolo─Źnosti, ktor├ę ju pou┼ż├şvaj├║.

10- Tr├ęnujte, aby ste zostali konkurencieschopn├ş

Napokon, so zr├Żch─żovan├şm digitaliz├ície rastie aj potreba vzdel├ívania. Na spravovanie str├ínky elektronick├ęho obchodu je potrebn├ę pozna┼ą mnoh├ę ┼ípecifik├í, pravidl├í a k├│dexy. E-maloobchodn├şci, ktor├ş bud├║ ┼ąaha┼ą ┼ípendl├şkom svojej hry, s├║ t├ş, ktor├ş bud├║ na─Ćalej tr├ęnova┼ą na dennej b├íze. Na internete inde prekvitaj├║ r├┤zne form├íty, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu zosta┼ą v obraze vo svojom odbore: webin├íre, podcasty, vide├í, certifik├ície, ─Źl├ínky na blogoch… Je to na v├ís!

Vytvorte si internetov├Ż obchod