Elegant Themes Divi Review – Najlepšie viacúčelové tému WordPress?

Vitajte v našej recenzii Divi! V tomto článku sa podrobne pozrieme na vnútorné fungovanie témy Divant Elegant, preskúmame jej vlastnosti, hovoríme o tom, ako ju používať, diskutovať o cenách a nakoniec vám poskytneme verdikt o tom, či to stojí za investíciu.

Prvé veci: Divi je, samozrejme, veľmi populárna téma! Súčasťou tejto popularity musí byť skutočnosť, že Elegant Themes, tvorca Divi, je dnes najpopulárnejším samostatným tematickým obchodom WordPress na súčasnom trhu. Má preto zmysel, že jeho vlajkový produkt je tiež veľmi populárny.

Ale okrem toho musím byť úprimný a pripustiť, že Divi je skutočne úžasná téma, ktorá obsahuje veľa funkcií a dodáva ich v balíku, ktorý je ľahko zrozumiteľný (dokonca aj pre niekoho nového v oblasti vytvárania webových stránok).

Táto príroda priateľská k začiatočníkom je pravdepodobne najväčším lákadlom Divi. K tomu všetkému sa však dostaneme za minútu.

Začnime základmi:

Recenzia Divi: Čo je to Divi?

Ako už bolo spomenuté, Divi je vlajkovou loďou tvorby Elegantných motívov. To je bežne známe ako. Inými slovami, je to skoro ako štandardná téma WordPress, ale lepšie a väčšie … väčšie.

Divi's môžu slúžiť na rôzne účely a môžu byť prispôsobené každému typu webových stránok. Divi v podstate bez ohľadu na to, aký typ stránok chcete vytvoriť (a bez ohľadu na rozloženie), zvládne úlohu.

Navyše, Divi je postavený s ohľadom na začiatočníkov. Všetko od nastavenia až po rozhranie a spôsob, akým môžete s aktualizáciami manipulovať neskôr, bolo zostavené tak, aby sa s ním mohol rýchlo oboznámiť aj úplný začiatočník.

Jedným slovom:

 • Divi je plne funkčná téma WordPress, ktorá funguje priamo od začiatku. Nepotrebujete žiadny konkrétny inštalačný postup nad rámec toho, čo by ste mali robiť s inou témou WordPress.
 • Nevyžaduje sa, aby ste mali skúsenosti s kódovaním WordPress alebo so zručnosťami pri vytváraní webových stránok. Z väčšej časti je každé prispôsobenie dostupné prostredníctvom pohodlného používateľského rozhrania.
 • Väčšinu prispôsobení môžete vykonať priamo na klientskom rozhraní. Čo znamená, že namiesto toho, aby ste sa museli pýtať, ako budú vaše zmeny vyzerať na živom webe, pri prispôsobovaní získate ukážku v reálnom čase.
 • Umožňuje vám vytvárať prakticky akýkoľvek typ rozloženia alebo dizajnu, ktorý si dokážete predstaviť, a pritom používať tú istú tému.

Poďme na poslednú chvíľu: schopnosť vytvoriť akýkoľvek dizajn je v podstate jeho hlavnou vlastnosťou. Inými slovami, Divi neprichádza s osobitným dizajnom samým osebe; Neukladá vám žiadny dizajn ani štýl, ale umožňuje vám prispôsobovať veci podľa vašich predstáv prostredníctvom mnohých panelov možností.

To je presne to, čo robí Divi skutočne viacúčelovým.

Ďalšou vecou, ​​o ktorej sa oplatí diskutovať, je, ako Divi súvisí s inými riešeniami vytvárania stránok na trhu, konkrétne s prvkami Elementor alebo Beaver Builder.

Na konci dňa je téma Divi o niečo kompletnejšie riešenie ako Elementor alebo Beaver Builder. Je to výlučne kvôli skutočnosti, že ide o riešenie typu všetko v jednom.

Napríklad pre prácu Elementor alebo Beaver Builder potrebujete samostatnú tému WordPress. Nakoniec to bude s najväčšou pravdepodobnosťou veľmi základná téma, ktorá slúži ako schránka, v ktorej sú umiestnené vaše stránky postavené na stránkach Elementor alebo Beaver.

V tomto zmysle je Divi jednoducho pohodlnejšie. Nielenže je dodávaný s pokročilými funkciami vytvárača stránok v továrni, ale je to aj samotná téma, takže na to, aby veci fungovali, nepotrebujete žiadne ďalšie motívy prostredia.

Pri pohľade dovnútra Divi: ako ho používať

Pretože Divi je prémiová téma (viac o cene za minútu), nemôžete ho nájsť v predvolenom adresári tém WordPress.org. Namiesto toho musíte ísť do Elegantných tém, pripojiť sa k klubu a získať svoj vlastný ZIP súbor obsahujúci tému.

Akonáhle budete mať súbor ZIP, nainštaluje sa ako každá iná téma cez panel nájdený v.

Po dokončení inštalácie a aktívnej téme môžete prejsť na hlavné nastavenia témy. Divi má svoju vlastnú ponuku na hlavnom bočnom paneli, kde nájdete odkaz na tento konfiguračný panel:

Určite je tu veľa vecí, ktoré môžete upraviť, ale ak sa nemôžete obťažovať prechádzaním všetkého, čo naozaj nemusíte robiť. Alebo aspoň prispôsobenie všetkých týchto nastavení jednotlivo nemusí byť prvá vec, ktorú robíte s Divi.

Najlepším spôsobom, ako spoznať Divi, je vytvoriť novú domovskú stránku pre váš web. Presne to urobím v tomto prehľade Divi.

Všetko funguje tak, ako ste očakávali. Najprv musíte vytvoriť prázdnu stránku a priradiť ju ako úvodnú stránku. Potom môžete pokračovať v úprave stránky pomocou Divi Builder.

Spôsob, ktorým časť Tvorca stránok Divi funguje, je veľmi podobný iným riešeniam pre staviteľa na trhu, ako sú Beaver Builder alebo Elementor.

Tu je stručné zhrnutie organizačnej štruktúry stránky Divi:

Obsah vašej stránky obsahuje … Ktorý môže obsahovať jeden alebo viac … ktoré môžu obsahovať jeden alebo viac … To nakoniec obsahuje jednotlivca ,

Možno to znie komplikovane, ale keď začnete pracovať s Divi, je to celkom ľahké pochopiť. Tu je príklad štruktúry stránky (v stĺpcoch môžete vidieť všetky základné prvky: sekcie, riadky a bloky obsahu):

Štruktúra stránky Divi

Žonglovanie všetkých tých riadkov, stĺpcov a blokov obsahu je ako zostaviť stránku s Divi.

Ak chcete začať, pokračujte v úprave domovskej stránky a kliknite na veľké tlačidlo, ktoré hovorí.

Spustite program Divi Builder

Spustí sa hlavný vizuálny generátor Divi. V tejto fáze nie je toho veľa, ale všetko sa za sekundu zmení.

Na uľahčenie začatia si môžete vybrať z dostupných návrhov, ktoré sú súčasťou balenia s Divi. Môžete ich načítať kliknutím na ikonu Ikony „…“ a „+“ v dolnej časti obrazovky:

pridajte dizajn s Divi

Existuje veľa skvelých návrhov, z ktorých si môžete vybrať, a všetci sú len na hľadanie a sú tu uvedené aj niektoré príklady.

Divi vzory na výber

Jedinou nevýhodou je, že pred nahraním na svoju stránku nemôžete skutočne vidieť, ako vyzerá konkrétny dizajn. Toto však nie je veľký problém, pretože výber rozloženia šablón je niečo, čo pravdepodobne urobíte iba v počiatočných fázach pri práci na určitej stránke, takže riskujete stratu skutočného obsahu.

Musím priznať, že proces importovania dizajnu funguje hladko. Všetko, čo musíte urobiť, je kliknúť na požadovaný dizajn a bude importovaný v priebehu niekoľkých sekúnd.

Ďalšou zaujímavou funkciou, ktorá na vás v dolnej časti stránky čaká, je panel s nástrojmi náhľadu zariadenia.

panel nástrojov na zmenu zariadenia

S ním môžete prepínať okno náhľadu medzi zobrazeniami. Navyše môžete priblížiť alebo oddialiť zobrazenie celej stránky z vtáčej perspektívy.

Ak chcete, môžete tiež použiť ten istý panel s nástrojmi na prepnutie na zobrazenie drôtových modelov, ktoré sa viac zameriavajú na postupnosť blokov obsahu na vašej stránke a ich nastavenia, než na ich jednotlivé vzhľady. To môže byť užitočné pri práci na väčšej stránke.

drôtové zobrazenie

Pokiaľ ide o používanie rozhrania hlavného generátora, musím povedať, že je celkom intuitívne a nezanecháva veľa otázok nezodpovedaných. V podstate môžete umiestniť kurzor myši na ľubovoľnú položku a dostupné možnosti sa zobrazia automaticky.

Úpravy divi pomocou myši

Okrem toho môžete kliknúť takmer na ľubovoľný útržok textu, ktorý vidíte na stránke, a priamo ho upravovať. Môžete použiť všetky štandardné nástroje na spracovanie textu, ktoré by ste očakávali (tučné písmo, kurzíva, úvodzovky, nastavenie veľkosti písma a typu atď.).

Úprava textu Divi

Pokiaľ ide o jednotlivé riadky a oddiely, môžete ich voľne zarovnávať jednoduchým chytením jedného z nich a jeho pretiahnutím na miesto.

Ale samozrejme, Divi nie je len o úprave existujúceho dizajnu a jeho zložení podľa vašej vôle, na vás čaká omnoho viac.

Zaujímavé funkcie v Divi

Ako som už spomenul, najväčším predajným bodom spoločnosti Divi je to, že ide o all-in-one riešenie na vytvorenie presného rozloženia webových stránok, ktoré potrebujete, a ponúka tiež dobrý balík funkcií, ktorý s tým súvisí.

Niektoré z nich som už spomenul vyššie, ale chcem vám tu poskytnúť kompletnejší zoznam, aby ste si mohli uvedomiť, koľko funkcií Divi skutočne delí:

 • To vám umožní navrhnúť / postaviť vaše stránky v reálnom čase. K dispozícii je živá ukážka všetkého, čo robíte. Na žiadnej konfiguračnej stránke nemusíte vyplňovať formulár, kliknite na tlačidlo „Uložiť“ a potom stránku obnovte, aby ste zistili, či má efekt. Divi to všetko eliminuje.
 • Všetko, čo vidíte na stránke, je možné prispôsobiť.
 • Úpravy textu sa uskutočňujú kliknutím a zadaním textu, v podstate to funguje ako dokument MS Word.
 • Vzory sú mobilné.
 • Môžete použiť viacero riadkov, stĺpcov a položiek obsahu.
 • Divi prichádza s viac ako 20 hotovými návrhmi pripravenými na použitie.
 • Svoje návrhy môžete uložiť a exportovať / importovať na použitie na iných stránkach.
 • Môžete uložiť svoje vlastné globálne prvky, čo je užitočné, ak máte na webe niečo, čo by ste chceli použiť viackrát.
 • Takmer všetko funguje drag and drop.

V neposlednom rade je knižnica dostupných položiek obsahu skutočne pôsobivá:

Prvky obsahu Divi

Tieto samy o sebe sú viac ako dostatočné na vytvorenie takmer akéhokoľvek typu webovej stránky, ale prekvapivo, keď začnete hľadať to, čo ešte existuje, nájdete veci ako Divi Module Modifier (kde môžete zmeniť vzhľad každého z modulov) štandardný obsah) alebo skvelý testovací modul Divi.

Divi Divided Test

Ak napríklad neviete, ktorý konkrétny blok textu sa má použiť na vašej domovskej stránke, môžete použiť obidva a zistiť, ktorý z nich funguje najlepšie.

Divi je tiež preložený do 32 jazykov vrátane jazykov sprava doľava.

jazyky dostupné v Divi

Aké ľahké je použitie?

Hlavné otázky sú:

Jedným slovom ,

Avšak, pretože Divi má veľa funkcií, môže začať od nuly a prázdnym plátnom zastrašovať. Preto je lepšie importovať jeden z pripravených vzorov a skúsiť ho najskôr upraviť.

Potom, keď pochopíte, ako veci fungujú, mali by ste byť schopní Divi používať pomerne efektívne čoskoro potom.

Divi je tým pravým softvérovým produktom, nielen „starou témou WordPress“. A ako také existuje veľa vecí, ktoré musíte objaviť skôr, ako sa budete môcť nazývať skutočnými.

Stručne povedané, povedal by som, že krivka učenia neexistuje, ak si len chcete vybudovať pútavé stránky, ale potom bude dosť strmá, ak chcete využiť všetky možnosti Divi.

Cena a výrok

Téma Divi je prémiovým produktom, ale cenový model je originálny v priestore WordPress. V podstate namiesto nákupu samotnej témy si kupujte prístup k úplnému katalógu tém a doplnkov spoločnosti Elegant Themes.

Našťastie to nie je také drahé. V súčasnosti má členstvo dve možnosti:

Divi Price

Za túto cenu získate prístup nielen k Divi, ale aj ku všetkým ostatným témam a doplnkom Elegant Themes.

V podstate sa tým znižujú vaše potreby a očakávania týkajúce sa témy WordPress.

Jednou z kľúčových vecí, ktorú musí Divi dosiahnuť, je, že je neuveriteľne nastaviteľná a môže slúžiť akémukoľvek účelu, aký si viete predstaviť.

To znamená, že aj keď v budúcnosti zmeníte adresu svojho webu, budete stále môcť používať rovnakú tému. Divi je preto dobrá investícia.

Divi vám navyše umožňuje vytvoriť si webovú stránku samostatne od začiatku do konca bez potreby poznať kód alebo si najať projektanta, ktorý vám pomôže s touto úlohou.

Nakoniec vám oba typy licencií umožňujú používať Divi na neobmedzenom webe, takže aj keď sa neskôr rozhodnete spustiť ďalší web, nemusíte platiť nič navyše.

Pokiaľ ide o plán, ktorý si vybrať, Začal by som najlacnejšou ročnou možnosťou. Ak však zistíte, že sa vám po roku asi tak veľmi páči, prechod na model jednotnej platby bude lepšou dlhodobou dohodou.

Poukazovať na akékoľvek významné nedostatky pre Divi nie je pre mňa také ľahké, aby som bol úprimný.

 • Jednak je Divi veľmi závislý na krátkom kóde, pokiaľ ide o vytváranie týchto skvelých rozložení stránok, čo znamená, že ich stratíte, ak sa niekedy rozhodnete pre prechod na inú tému. Na druhej strane je však viac, ako sa čakalo, že stratíte svoj aktuálny dizajn, ak zmeníte tému, čo sťažuje držanie toho proti Divi.
 • Jedinou nevýhodou je, že budete dostávať aktualizácie iba vtedy, keď máte aktívne predplatné. V prípade mnohých ďalších prémiových tém sú aktualizácie bezplatné, pretože často obsahujú bezpečnostné záplaty a ďalšie kľúčové komponenty.

Celkovo by som povedal, že Divi je vynikajúcou voľbou pre domácich majstrov. Ak nie ste vývojár, ale chceli by ste si všetko prispôsobiť sami a prostredníctvom jasného používateľského rozhrania, stojí za to vyskúšať Divi.