Ekologické batérie s odpadom z rýb? Nie na vašom ďalšom mobile!

batérie odpadové ryby

Hľadajú sa rôzne štúdie po celom svete ekologické alternatívy ktoré znižujú vplyv ľudí na planétu a ich veľké energetické výdavky. Viete si predstaviť, že by niekto vytvoril batériu z rybieho odpadu?

No to by mohla byť realita v a Ďalšia budúcnosť. Existuje veľa výskumníkov, ktorí sa snažia zbaviť sa znečisťujúcich lítiových batérií a spoločnosti ako Samsung už experimentujú s inými komponentmi, ako je napríklad grafén. Ale poďme k tomu, čo sme prišli, porozprávať sa o týchto nových „ekologických“ batériách.

Ako sa tieto batérie vyrábajú z rybieho odpadu?

Rybí odpad je možné extrahovať kolagén, výborný materiál na ukladanie energie. Kolagén extrahovaný z rybieho odpadu preukázala dobré výsledky v iných odvetviach, ako pri odstraňovaní benzénu, vysoko prchavého a znečisťujúceho materiálu.

Okrem toho by táto iniciatíva pomohla recyklovať tisíce ton rybieho odpadu, ktorý sa denne vyprodukuje.

Ako funguje batéria? Čo s tým všetkým má spoločné kolagén?

Batéria sa skladá z katódy (kladný pól) a anódy (záporný pól). Kolagén získaný z rýb je bohatý na dusík, kyslík, vodík a uhlíkIdeálne prvky na vytváranie anód vďaka ich elektronegatívnej povahe a dobrej tepelnej stabilite.

The Univerzita v Cordobe, v spolupráci s Xiamen University (Čína) a Wentworth Institute of Technology (USA); experimentujú s kombináciou týchto kolagénových anód s konvenčnými katódami. Výsledky sú veľmi dobré.

rybie batérie

Kedy uvidíme tieto batérie?

O mnoho rokov určite. Prvá vec bude zistiť, či dokážu zbierať zaťaženie veterných a fotovoltaických elektrární, pretože tieto typy rastlín potrebujú batérie, ktoré udržia veľké množstvo nahromadeného náboja.

A načo mi to potom je, keď to nebudem vidieť na mobile? Dobrá vec na týchto štúdiách je, že by mohli urýchliť vývoj batérií s väčšou autonómiou, čo prispieva k vedeckému pokroku komponentu, ktorý bol roky bez revolučných vylepšení.

A ak to potrebujete, tu je zoznam mobilov s väčšou autonómiou na trhu. Je pravda, že nebudú nosiť batériu vyrobenú z rybieho odpadu, ale aspoň vám poskytnú viac ako jeden deň autonómie.