Efektívne spôsoby, ako udržať váš dom čistý každý deň

Udržať svoj domov čistý nie je jednoduchá úloha. Je to náročná práca, najmä ak ste stále zaneprázdnení. Často prehliadate a upratovanie odložíte, čo môže viesť k zamotanému domu. Napriek tomu nie je zábavné žiť v špinavom priestore.

Aj keď sa niekedy zdá, že zvládnuť všetko je nemožné, existujú jednoduché a rýchle spôsoby, ako si zorganizovať domov. Keď som to čítal, uvedomil som si, že dnes existujú inovatívne pomôcky, ktoré môžu celý proces uľahčiť.

Ak teda hľadáte prostriedky, ako udržať svoj dom s minimálnym úsilím, tento článok je pre vás.

Jednoduché spôsoby, ako udržať váš dom čistý s minimálnym úsilím

Nájdite motiváciu začať už dnes

Vidieť všetok ten neporiadok vás môže ohromiť. Už len to, že premýšľate o tom, čo potrebujete na upratanie, vás unaví. Výsledkom je, že často zisťujete, že čistenie odkladáte.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nájsť spôsob, ako to urobiť. Potrebujete iba jednu vec, aby ste sa tlačili a rozbehli. Chytrý spôsob, ako sa o to postarať, je nastaviť časovač. Môže to byť 10 alebo 15 minút. To bude závisieť od vás. A potom sa pozrite, čo môžete v tomto časovom rámci dosiahnuť.

Akonáhle začnete upratovať s akýmkoľvek nastaveným časom, uvidíte, že po zazvonení časovača budete musieť stihnúť trochu viac. Tiež si uvedomíte, že veci zvládnete aj s niekoľkominútovým čistením.

Použitie tejto techniky je vynikajúcim motivátorom, pretože vám môže pomôcť bojovať s týmto zdrvujúcim pocitom.

Po použití vráťte veci tam, kam patria

Všetci sme vinní z toho, že sme svoje veci po použití nepoužili a odložíme ich tam, kam patria. Ale to je vlastne jeden z najväčších dôvodov, prečo je váš domov plný neporiadku.

Keď teda prechádzate z jednej miestnosti do druhej, rýchlo ich skenujte, aby ste zistili, či existujú položky, ktoré si môžete vziať so sebou. A potom ich vráťte na správne miesto alebo do skladu. Rovnako tak zaistite, aby všetko oblečenie, ktoré používate alebo nosíte, skončilo v koši na bielizeň.

Nechať košeľu ležať na podlahe spálne je jednoduché. Je tiež lákavé nechať riad vo svojom dreze do druhého dňa. Majte však na pamäti, že než sa spamätáte, tieto malé kôpky sa zmenili na obrovské neporiadky.

Declutter

Ak máte veľa vecí, znamená to, že ich starostlivosti musíte venovať viac času. Riešenie, ktoré môžete zvážiť, je odmietnuť a nechať si iba veci, ktoré skutočne potrebujete. Tým sa eliminuje potreba neustáleho čistenia alebo odkladania vecí.

Skúste sa prehrabať v skrini. Ak uvidíte sako alebo rifle, ktoré už nejaký čas nepoužívate, zvážte ich darovanie. Na konci dňa, keď budete mať v dome menej vecí, to znamená, že zostane čistý a upravený len o niečo dlhšie.

Zaobstarajte si robotický mop

Vyčistenie neporiadku pomocou konvenčného mopu môže byť dosť únavné, nehovoriac o nude. Našťastie sa nástroje na čistenie domácnosti vyvinuli. Pre váš dom existujú inovatívne zariadenia, ako sú mopovacie roboty a robovace, čo je vákuum a mop v jednom.

Tieto inteligentné domáce pomôcky vám môžu uľahčiť život v domácnosti. Sú skvelé pri odstraňovaní škvŕn, špiny, rozliatia a špiny na vašich podlahách z tvrdého dreva, ako je kameň, dlaždice a drevo. Navyše vám ušetrí čas i energiu, pretože tento spôsob čistenia je veľmi náročný. To znamená, že si s vašimi povrchmi poradí takmer bez námahy. Jednoducho zapojte jednotku, naprogramujte ju a uvidíte, že robí svoje kúzlo.

Ak s robotickými čističmi začínate, tu je užitočný článok o tom, ako si vybrať najlepší robotický mop + vysávač 2-v-1.

Naplánujte si deň hĺbkového čistenia

Hĺbkové čistenie skromného príbytku je pravdepodobne jednou z najnáročnejších vecí, ktoré je potrebné dosiahnuť. Drhnúť si toalety nie je nikdy zábavné. Takže si vyberiete deň alebo dva v týždni, v závislosti od toho, ako často ste doma.

Rozsah hĺbkového čistenia bude navyše závisieť od vášho životného štýlu. Bez ohľadu na to však dávajte pozor na to, koľko času tomu venujete.

Udržujte svoje čistiace prostriedky tam, kde ich najviac potrebujete

Odložiť upratovanie môže byť veľmi lákavé, ak sa potrebné veci nachádzajú v inej časti vášho domu. Namiesto toho, aby ste svoje čistiace nástroje uchovávali v jednom úložisku, umiestnite ich strategicky tam, kde ich budete najviac používať. Ak tak urobíte, ušetrí vám to nielen čas a námahu, ale nebudete mať žiadnu výhovorku, že nebudete pokračovať v upratovaní.

Sprievodca, ako môžete efektívne vyčistiť celý dom

Ideálnym spôsobom čistenia je postupovať zhora nadol. Pri každej úlohe začnite na najvyššom mieste miestnosti. A potom sa presuňte cez svoju izbu zľava doprava. To zaisťuje, že vám neunikne ani jedna vec. Tiež vám zabráni v náhodnom sprchovaní vášho už čistého spodného nábytku prachom.

S týmto na mysli, tu sú kroky, ako efektívnejšie vyčistiť váš domov:

  1. Najprv oprášte svoj domov

Začnite tým, že poprášite každú miestnosť vo vašom dome. Uistite sa, že poprášite všetko, napríklad spodné strany políc, vrchnú stranu nábytku, držadlá, televízne obrazovky atď. Ak tam sú odtlačky prstov, môžete sa ich zbaviť pomocou vlhkej handričky z mikrovlákna, ktorou ich zotriete.

  1. Vyčistite tkaninu svojho nábytku

Prejdite sa po svojom dome, vyzlečte postele zo špinavej podstielky a prerobte ich. Usporiadajte nábytkové prikrývky a vankúše. V prípade potreby tiež očistite povrchy nábytku pomocou vysávača.

  1. Vyrobte si ich windows a zrkadlá sa lesknú

Nezabudnite všetky utrieť windows a zrkadiel v celom vašom dome. Máte obavy, že za sebou zanecháte šmuhy? Na to vám poslúži jedna suchá a jedna vlhká utierka z mikrovlákna.

  1. Postarajte sa o povrchy

V prípade potreby utrite všetky pulty a povrchy vo svojom dome a dezinfikujte ich. Ďalej utrite všetko, čoho sa dotknete prstami, vrátane telefónov, diaľkových ovládačov, spínačov svetiel a kľučiek dverí. Na tieto veci, ktoré nesú zárodky, majitelia domov väčšinou zabúdajú.

  1. Vyrovnajte sa s kuchyňou a kúpeľňou

Toalety, umývadlá a vane postriekajte čistiacim prostriedkom na spreje, ktoré nečistotu odstránia. Vo svojej kuchyni vyčistite vnútornú stranu mikrovlnnej rúry, dvierka spotrebiča a skrinky.

  1. Udržujte svoju podlahu čistú

Najprv pozametajte svoje podlahy a potom dajte mop do robota do práce. V prípade potreby tiež vydrhnite podlahy v kúpeľni.

  1. Čas vákua

Začnite vysávať v spálňach, dole po schodoch, do obývačky a von z domu. Ak máte robotický vysávač, nastavte ho na túto úlohu. Tieto pomôcky však nefungujú dobre na schodoch, preto je najlepšie ich vyčistiť pomocou zvislého vysávača.

Záverečné slová

Čistota je dobrým zvykom a chráni pred rôznymi infekciami a chorobami. Udržiavanie čistoty v dome by preto malo byť vašou prvou prioritou. Dúfam, že ste dostali nápad, ako môžete vyčistiť svoj dom bez veľkého úsilia.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/35A6BXL