EcoFlow DELTA mini prenosná elektráreň recenzia

Pokiaľ ide o prenosné elektrárne, väčšia kapacita batérie sa často považuje za lepšiu možnosť. Samozrejme, je to za cenu zmenšenia „prenosnej“ časti rovnice a nie všetky veľkosti budú vyhovovať všetkým. Sú chvíle, keď schopnosť ľahko sa pohybovať a zbaliť veci je najvyššou prioritou, pričom stále kladiete veľký dôraz na výkon. To je prísľub, ktorý nová mini prenosná elektráreň DELTA od EcoFlow dáva, a my sme ju otestovali, aby sme zistili, či skutočne skontroluje všetky potrebné boxy pre bezstarostný výlet vonku.

Dizajn

EcoFlow DELTA mini je takmer ako miniatúrna replika EcoFlow DELTA Pro, ktorú sme recenzovali pred niekoľkými týždňami, len bez kolies, ktoré by v tomto prípade boli zbytočné. O 23.6 lbs, nie je úplne ľahký, ale je dostatočne ľahký na to, aby sa dal nosiť jednou rukou na krátku dobu. Stále má dizajn ľadového chladiča s rukoväťami vyčnievajúcimi na oboch koncoch, ak potrebujete pohodlnejšie uchopenie.

Napriek svojej veľkosti má stále k dispozícii dostatok portov, ktoré postačujú na napájanie približne 12 zariadení súčasne. Na rozdiel od svojho väčšieho súrodenca však EcoFlow DELTA mini rozdeľuje porty medzi USB vpredu a všetko ostatné vzadu, čo znamená, že z oboch koncov budú trčať káble. Môže to byť osobná preferencia, ale ušetrí to viac miesta, ak sú všetky porty, vrátane portov na nabíjanie, vpredu pre rýchly prístup.

Rovnako ako väčšia Pro elektráreň, aj DELTA mini má plochý vrchný povrch, ktorý uľahčuje ukladanie iných vecí na vrch. Stále sú tu však tie pevné rukoväte, takže ich budete musieť mať na pamäti pri balení prenosnej batérie v tesnom priestore. Je smutné, že tento horný povrch je väčšinu času do značnej miery plytvanie priestorom a prospelo by mu oblasť bezdrôtového nabíjania.

Výkon

EcoFlow DELTA mini má kapacitu batérie 882 Wh, čo je slušné, ale nepochybne sklamanie v porovnaní s rovnako cenovo dostupným Jackery Explorer 1000 s kapacitou 1002 Wh. Kompenzuje to však niekoľkými ďalšími funkciami, ako je viac portov, rýchlejšie nabíjanie a vyšší výkon. Elektráreň sa môže pochváliť „normálnym“ výkonom 1 400 W, ktorý možno pomocou technológie X-Boost EcoFlow posunúť až na 1 800 W.

V praxi to znamená, že DELTA mini zvládne väčšinu vecí, ktoré na ňu hodíte, samozrejme v určitých medziach. Dokáže udržať napájanú malú autochladničku 12 hodín pri plnom nabití a dokonca dokáže spustiť aj fén. To znamená, že takmer každé zariadenie alebo spotrebič je férová hra, vrátane vášho typického smartphones a notebooky. Bohužiaľ, DELTA mini míňa známku „tichého“ aspektu prenosných elektrární, ako sú tieto, a zistili sme, že ventilátory batérie sú počas používania dosť hlasné.

Samozrejme, musíte mať na to tie správne porty a EcoFlow DELTA mini ich má veľa. Na prednej strane nájdete dva porty USB-A, jeden port USB-A na rýchle nabíjanie a jeden 100W port USB-C pre notebooky s vysokou spotrebou energie. Na zadnej strane máte päť AC portov, jednu autonabíjačku a dva DC5521 barel porty. Zadná strana je tiež domovom solárnych nabíjacích portov a vstupu X-Stream AC, ktorý sa dostane na ďalší.

Nabíjanie

Akákoľvek batéria, bez ohľadu na jej veľkosť, sa časom vybije a je potrebné ju dobiť. Menšia batéria EcoFlow DELTA mini už zrýchľuje nabíjanie, no vďaka technológii X-Stream je to ešte rýchlejšie. Po zapojení do bežnej elektrickej zásuvky dokáže odobrať 900 W energie na úplné nabitie batérie za niečo vyše jeden a pol hodiny.

Samozrejme, tieto spoločnosti sa snažia predať myšlienku rovnako zeleného nabíjacieho riešenia pre zelený zdroj energie, čo zahŕňa predaj solárnych panelov, aby sa naplnila potreba. Pre našu recenziu spoločnosť EcoFlow poskytla dva zo svojich 160W solárnych panelov, čo je kombinácia, o ktorej sa hovorí, že by mala úplne nabiť DELTA mini medzi 4-8 hodiny. Aj keď to nie je úplne ohromujúce, naša skúsenosť tiež nebola hrozná.

Dokázali sme získať 112 W energie z jedného poľa a celkovo 220 W pri použití oboch. Keď bolo v tieni, tých 112 W kleslo na 105 W podľa očakávania. Jeho účinnosť nie je úplne špičková, ale je dosť dobrá na to, aby vás prekonala v divočine.

Inteligentná aplikácia

Prenosné elektrárne sú v dnešnej dobe čoraz inteligentnejšie, a to nielen z hľadiska vstavaného riadenia napájania. V druhom prípade má EcoFlow DELTA mini vstavaný farebný displej, ktorý vám dáva predstavu o tom, koľko energie spotrebúvate alebo získavate, o aktuálnom stave batérie, ako aj o odhadovanom čase úplného nabitia alebo úplného vybitia. Na všetko ostatné však budete chcieť použiť aplikáciu EcoFLow pre smartfóny.

Aplikácia samozrejme dokáže viac než len zobrazovať rovnaké údaje. Poskytuje tiež funkciu diaľkového ovládania na aktiváciu funkcií, ako je X-Boost. Čo je dôležitejšie, tiež vám umožňuje ovládať rýchlosť nabíjania a nastavovať limity nabíjania/vybíjania, čo sa nedá vyladiť priamo na elektrárni.

Zabaliť

Aj keď máte niečo ako gigantický EcoFlow DELTA Pro, možno si často želáte, aby existovala prenosnejšia verzia s takmer rovnakými špeciálnymi funkciami, ako sú X-Boost a X-Stream. Či už ide o rýchle odpojenie od siete alebo o napájanie malého bytu v prípade núdze, EcoFlow DELTA mini našťastie spĺňa tieto očakávania, či už ide o pár drobností, ako je hluk ventilátora a umiestnenie portov.

S cenou 999 dolárov je najbližším súperom DELTA Mini Jackery Explorer 1000, ktorý sme recenzovali minulý rok. Explorer 1000 prišiel s väčšou kapacitou batérie a „skladnejším“ dizajnom vďaka svojej skladacej rukoväti, ale mal aj menší výber zásuviek. Na druhej strane, unibody dizajn DELTA mini znamená, že sa ľahšie prenáša a je tiež odolnejší voči vibráciám, pretože rukoväť je integrovaná s horným vekom. Ak potrebujete skutočne prenosné napájacie riešenie, ktoré nebude šetriť na týchto portoch, EcoFlow DELTA mini si určite zaslúži byť vaším spoločníkom na cestách.