Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

[eBook] Prečo autonómny XDR nahradí NGAV/EDR

[eBook] Prečo autonómny XDR nahradí NGAV/EDR 1

Pre väčšinu organizácií je dnes ochrana koncových bodov primárnym bezpečnostným problémom. Nie je to nerozumné – koncové body bývajú najslabšími miestami v prostredí – ale chýba aj les pre stromy. Ako sa povrchy hrozieb rozširujú, profesionáli v oblasti bezpečnosti sú ťažšie detegovaní hrozieb, ktoré sa zameriavajú na iné časti prostredia, a môžu ľahko prehliadnuť skutočnú zraniteľnosť tým, že sa príliš zamerajú na koncové body.

To je dôvod, prečo sa nástroje na párovanie, ako je antivírus novej generácie (NGAV) a detekcia a odozva koncového bodu (EDR), stali populárnou, aj keď chybnou voľbou. Našťastie novšie technológie a bezpečnostné metódy ponúkajú oveľa väčšie možnosti prevencie a detekcie. Toto je kľúčový argument novej elektronickej knihy (na stiahnutie tu), ktorú ponúka poskytovateľ XDR Cynet.

Elektronická kniha s názvom Prečo autonómna XDR nahradí NGAV/EDR, začína pohľadom na to, ako môžu nástroje NGAV a EDR brániť organizáciu s myšlienkou „predpokladať porušenie“ – očakávaním výskytu narušenia a ochranou koncových bodov pred rozsiahlymi incidentmi narušenia.

Okrem niektorých dôležitých silných stránok má však táto kombinácia aj niektoré vážne obmedzenia, ako sú slepé miesta, nedostatok sanačných schopností a zdroje potrebné na prevádzku takéhoto systému.

To nevyhnutne vedie k pridávaniu ďalších nástrojov na odstránenie týchto medzier, čo následne vytvára zložitejší balík, ktorý si vyžaduje viac ľudí a zdrojov na správne fungovanie.

Výsledkom je, že namiesto lepšej ochrany, pridanie mnohých ďalších nástrojov často vedie k horšej bezpečnosti.

Namiesto toho elektronická kniha predpokladá, že nástroje autonómnej rozšírenej detekcie a odozvy (XDR), ktoré zahŕňajú zabezpečenie koncových bodov, môžu rozšíriť rozsah ochrany na siete, správanie používateľov a pridať možnosti automatizovanej odozvy.

Namiesto zamerania sa na jeden koncový bod (alebo dokonca zhluk koncových bodov), platformy XDR poskytujú organizáciám úplný prehľad o ich prostrediach, čo im umožňuje oveľa rýchlejšie a efektívnejšie reagovať, keď sa objaví hrozba.

Niektoré z dôvodov, prečo je XDR lepším riešením, zahŕňajú:

  • Ponúka komplexnejšiu prevenciu a detekciu. Namiesto spoliehania sa na sériu individuálnych obranných opatrení môžu XDR rozšíriť svoj okruh zahrnutím rôznych nástrojov (vrátane NGAV a EDR), ako je analýza správania používateľov a entít, analýza sieťovej prevádzky a technológia klamania.
  • Automatická odozva ponúka vyššiu úroveň zabezpečenia. Ďalšou kľúčovou súčasťou XDR je ich schopnosť automatizovať odozvy a toky odpovedí, aby sa skrátil čas riešenia a obmedzenia zdrojov. Navyše rozširuje automatizovanú nápravu na celé prostredie, nielen na jeden koncový bod.
  • Môže pridať cenovo dostupné služby MDR. Pre organizácie s obmedzenými zdrojmi je vytvorenie efektívneho balíka zabezpečenia výzvou. Riadená detekcia a odozva (MDR) ponúka riešenie tým, že organizáciám poskytuje prístup k veľmi potrebnej podpore zabezpečenia. Tímy MDR, ktoré podporujú XDR, majú výhodu používania rovnakého nástroja a ponúkajú oveľa väčšiu viditeľnosť a automatizáciu.
  • Zjednodušuje operácie. Jednou z najväčších nevýhod veľkého balíka zabezpečenia je, že môže byť príliš zložitý a preplnený. Hlavnou výhodou XDR je to, že konsoliduje množstvo bezpečnostných nástrojov do jednej jednotnej platformy.
  • Znižuje prístupovú bariéru pre akýkoľvek bezpečnostný tím. Najdôležitejšie je, že XDR výrazne znižujú náklady na bezpečnosť a zároveň poskytujú nástroje, ktoré podporujú aj tie najobmedzenejšie bezpečnostné tímy. Namiesto míňania na viaceré licencie a služby organizácie jednoducho potrebujú jednu.

Viac si môžete prečítať stiahnutím bielej knihy tu.