EA Vyroben├ę $1 Miliarda prostredn├şctvom mikrotranz├íci├ş v jednom ┼ítvr┼ąroku

EA Vyroben├ę $1 Miliarda prostredn├şctvom mikrotranz├íci├ş v jednom ┼ítvr┼ąroku 1

Jeho pr┼í├ş peniaze na Electronic Arts ako spolo─Źnos┼ą videohier odhalili, ┼że profitovali s takmer $1 Miliarda v─Ćaka mikrotranz├íci├ím. Video hern├Ż juggernaut je zn├ímy svojimi mikrotranzami takmer vo v┼íetk├Żch svojich hr├ích.

Spolo─Źnos┼ą Electronic Arts u┼ż dnes informovala o svojich v├Żnosoch za fi┼ík├ílny rok 2020. Spolo─Źnos┼ą videohier zaznamenala mimoriadne dobr├ę v├Żsledky a finan─Źne prekro─Źila o─Źak├ívania.

Po poh─żade na ├║radn├şka spr├íva, nebolo by nespr├ívne tvrdi┼ą, ┼że mikrotranz├şcie sa uk├ízali ako pr├şnos pre spolo─Źnos┼ą Electronic Arts. Zisky z predaja ┼żiv├Żch slu┼żieb sa zv├Ż┼íili na 993 mili├│nov dol├írov, zatia─ż ─Źo spolo─Źnos┼ą zarobila $2835 mili├írd z Mikrotransakcie za jeden rok,

Electronic Arts dok├ízala zarobi┼ą $10,593 miliardy EUR za ┼ítvr┼ąro─Źn├ę pr├şjmy. To prinieslo zisk 361 mili├│nov dol├írov. M├┤┼żeme bezpe─Źne poveda┼ą, ┼że l├íska spolo─Źnosti EA k mikrotranzam├ím ich ur─Źite vyplatila. To neznamen├í, ┼że ich hry boli nev├Żrazn├ę. Hry ako Madden NFL 20, Apex Legends a Star Wars Jedi: Fallen Order sa ur─Źite uk├ízali by┼ą s├║─Źas┼ąou ich najv├Ą─Ź┼í├şch ├║spechov.

Star Wars Jedi: Fallen Order bol vrchol, ke─Ć predal 10 mili├│nov k├│pi├ş. To je ove─ża viac, ako sa o─Źak├ívalo 6-8 mili├│nov k├│pi├ş. Electronic Arts prispela ─Źas┼ą ├║spechu Fallen Order k prebiehaj├║cej Franchise Star Wars. Ned├ívne vydanie ─Źasopisu Rise of the Skywalker ur─Źite pomohlo.

─Äal┼í├şm najlep┼í├şm hr├í─Źom bol Apex Legends. Po vydan├ş sez├│ny do┼ílo v hre k v├Żrazn├ęmu zlep┼íeniu po─Źtu hr├í─Źov 3, EA d├║fa, ┼że v tomto tempe bude pokra─Źova┼ą aj v nasleduj├║com obdob├ş 4,

Electronic Arts tie┼ż potvrdilo vydanie novej hry Battlefield na konzol├ích Xbox s├ęrie X a Playstation 5,

V├Ą─Ź┼íina v├Żnosov spolo─Źnosti Electronic Arts poch├ídzala z hier, ako s├║ Madden, Fifa a NHL, ktor├ę implementovali mikrotranspekty. Tento vzorec z├şskal Electronic Arts, ve─ża kritiky od kritikov i hr├í─Źov. Star Wars Battlefront II je st├íle su┼żovan├Ż v├┤─żou, ktor├║ dostal v─Ćaka mikrotranzakci├ím.

Na┼í┼ąastie pre nich st├íle st├ívaj├║ kvalitn├Żmi hrami, v─Ćaka ktor├Żm v├Ą─Ź┼íina hr├í─Źov prehliada mikrotranzakcie. Ak m├í ich ned├ívny z├írobok ─Źoko─żvek, spolo─Źnos┼ą Electronic Arts sa v doh─żadnej dobe nezru┼í├ş s mikrotranz├║rami.