E3 2022 sa bude konať online kvôli pandémii

E3 2022

Kvôli prepuknutiu COVID-19 v rokoch 2020 a 2021 sa herná konferencia E3, ktorá sa koná každý jún, konala iba online. Očakávali sa, že by sa konferencia mohla tento rok uskutočniť aj fyzicky, no vzhľadom na vysoký počet prípadov v mnohých krajinách sveta kvôli variantu Omicron sa vedenie ESA, ktoré je zodpovedné za organizáciu E3, rozhodlo usporiadať E3 online len tento rok.

Vo vyhlásení pre GamesBeat ESA uviedla, že toto rozhodnutie týkajúce sa E3 2022 bolo urobené kvôli „vírusu a jeho potenciálnemu vplyvu na bezpečnosť účastníkov,“ informoval GameSpot. Organizácia neskôr urobila vyhlásenie pre GameSpot takto:

„Vzhľadom na pretrvávajúce zdravotné riziká súvisiace s COVID-19 a jeho potenciálny vplyv na bezpečnosť účastníkov sa E3 v roku 2022 nebude konať osobne. Zostávame mimoriadne nadšení z budúcnosti E3 a tešíme sa, že čoskoro odhalíme ďalšie podrobnosti.”

Minuloročná E3 bola dosť chaotická udalosť, ktorá pozostávala z nezávislých tlačových konferencií niekoľkých rôznych vydavateľov, niekoľkých live streamov v priebehu týždňa a webového portálu, ktorý toho ponúkal málo. Pred zrušením kvôli epidémii hlavní vydavatelia ako EA a Sony oznámili, že sa konferencie nezúčastnia. Tým nebolo jasné, akú podobu bude mať E3 v najbližších rokoch.

E3 2022 sa bude konať online kvôli pandémii 2

Related Articles

Back to top button