DxOMark analyzuje fotoaparát Galaxy S20 +: nie lepšie ako …

skóre fotoaparátu galaxy S20 plus dxomark

Všetci vieme, že vlajkové lode Samsungu majú pôsobivé fotoaparáty, ale Aké dobré sú v porovnaní s ostatnými smartphones na rovnakej úrovni? Na túto otázku má DxOMark v úmysle odpovedať Recenzia fotoaparátu Samsung Galaxy S20 + práve ste uverejnili. Pripomeňme, že DxOMark už analyzoval fotoaparát Galaxy S20 Ultra, ktorý získal celkové skóre 122, čo bolo pre mnohých sklamaním.

Keďže ide o mobily z rovnakej série, je logické si myslieť, že skóre S20 + v DxOMark by bolo podobné tomu, ktoré získal S20 Ultra. A tak to dopadlo, no a Galaxy S20 + získal vo všeobecnom hodnotení fotoaparátu 118 bodov, pričom sa drží na desiatom mieste v rebríčku DxOMark. Týmto spôsobom nepresahuje Xiaomi Mi Note 10 Pro (stredný rad z minulého roka), ktorý v tom čase získal 121 bodov v DxOMark.

Prečo je fotoaparát Galaxy S20 + nezískal viac bodov v DxOMark?

Konkrétne skóre, ktoré dostala komora Galaxy S20+ bolo 127 vo fotografickej sekcii a 100 pri zachytávaní videí. Prečo ste nezískali vyššie skóre? No, DxOMark vysvetľuje, že toto Galaxy S20 + so svojím skromným 12 MP hlavným snímačom je v nevýhode pred ostatnými smartphones, ako ich vlastné Galaxy S20 Ultra a Xiaomi Mi Note 10, ktoré využívajú neuveriteľných 108 MP snímačov.

Tieto typy snímačov s mnohými megapixelmi sú schopné používať Tetracell, Pixel Binning alebo inú technológiu, ktoré sa kombinujú 4 pixelov v jednom a výsledkom je vysoká úroveň detailov v scénach. teda úroveň detailov 12 MP fotoaparátu Galaxy S20 + je nižšia a neda sa to porovnavat s tym z fotoaparatov spominanych mobilov. To je nevýhoda aj pre fotoaparát Galaxy S20 + z hľadiska textúry a hluku v interiéri alebo v slabo osvetlených priestoroch. Taktiež nemá dobrý zoom v porovnaní s inými vlajkovými loďami.

Fotoaparát z Galaxy S20 + má tiež veľa dobrých vecí

fotografia so širokouhlým snímačom galaxie S20 plus

Vo zvyšných častiach však Galaxy S20 + dobre konkuruje svojim hlavným rivalom. Je výborný na fotenie s bokeh efektom, aj keď má miernu tendenciu vytvárať pohybovú neostrosť. DxOMark si pochvaľuje hlavne svoj široký dynamický rozsah, jeho veľmi dobrý odber farieb, jeho optimálna úroveň detailov v exteriéri a skvelá práca, ktorú odvádza jeho širokouhlý snímač.

A ak by mal hlavný snímač s väčším počtom megapixelov, sme si istí, že Galaxy S20 + by sa v rebríčku DxOMark vyšplhal o niekoľko miest vyššie. Nikto však nemôže pochybovať o tom, že áno Jeden z smartphones s najlepším fotoaparátom na trhu (Nie nadarmo sa dostal do top 10 DxOMark). Ak vás táto téma zaujíma viac, odporúčame vám pozrieť si nasledujúci článok, kde vám vysvetlíme, v čom je fotoaparát lepší. Galaxy S20 Ultra v porovnaní s S20 a S20 +.

Zdroj | DxOMark