Dunkaroos práve predpovedal módnu budúcnosť metaverza

Značka občerstvenia Dunkaroos mala nápad, ktorý je pravdepodobne nahliadnutím do budúcnosti popkultúry v metaverze. Vydávajú „rad oblečenia inšpirovaný 90. rokmi“, ktorý bude dostupný fyzicky aj digitálne. Hovoria, že to bude „virtuálny tovar aj tovar, ktorý sa bude hodiť v reálnom živote“ a bude dostupný pre tých, ktorí sa chcú odvážiť za pár 10-dolárových bankoviek.

Dunkaroos je značka General Mills. Sú jednou zo skupiny spoločností poskytujúcich občerstvenie, ktoré zistili, ako dobre prispieva nostalgia 90. rokov k predaju občerstvenia. Pozri tiež: Surge, od Coca-Coly. Surge tiež ťažil zo silného zmyslu pre pochopenie niekoľkých vyvolených hyper-bdelých fanúšikov originálnej sódovky – ale ešte neurobili ďalší krok do digitálnej sféry.

Zdá sa, že General Mills a Dunkaroos sú pripravení vyraziť vpred s nejakým „digitálnym oblečením inšpirovaným 90. rokmi na mieru“, ktoré vám predajú za 19,90 USD.“ Digitálne oblečenie pre toto vydanie navrhli H+ a Skeeva a bude dodané kupujúcim zaujímavým spôsobom.

„Vo virtuálnom krajčírskom móde budú fanúšikovia predkladať svoje pózy, aby im vykreslili digitálne oblečenie, aby ich mohli použiť podľa ľubovôle v digitálnom svete.“ K dispozícii bude „obmedzený počet dostupných digitálnych odevov“, ale bude sa dať kúpiť aj oblečenie zo skutočného života.

Online obchod Dunkaroos (poháňaný Shopify) vydá tričká, fanny balíčky a bejzbalové čiapky, ako aj digitálne oblečenie, všetko naraz. Tieto produkty budú dostupné na predaj približne o 12:00 (12:00) východného času v obchode Dunkaroos.

Momentálne sa nezdá, že by Dunkaroos pri nákupe oblečenia poskytoval nejaké súbory vhodné pre 3D. Tieto kusy oblečenia si nebudeme môcť vziať so sebou do hry ako Fortnite, alebo si ich oblečte na stretnutie vo virtuálnej realite.

To by mohol byť spôsob, akým budeme nakupovať oblečenie aj v budúcnosti. Po viac ako roku sedenia doma a interakcie s priateľmi a rodinou cez internet bez takmer žiadneho dôvodu, aby ste sa každý deň úplne obliekali, sa skutočnosti, aké sme videli v Ready Player One, zdajú byť ešte pravdepodobnejšie. Nákup digitálneho oblečenia sa môže zdať ako lepšia investícia ako míňanie peňazí za módu, ktorú nikto nikdy neuvidí. Viete si to predstaviť?