Drogová mula explodovala na letisku po tom, čo úrady analyzovali jeho históriu výskumu

Náš výskum môže veľa povedať o nás a našom súčasnom stave mysle, a preto bolo ulovené zviera, ktoré vstupuje do Austrálie. 36-ročný Sam Kul odcestoval do Austrálie po štyroch mesiacoch v Európe. Po príchode colní úradníci letiska prehľadali jeho telefón, aby našli jeho históriu vyhľadávania, čo ich viedlo k presvedčeniu, že niečo skrýva.

Podľa správy Kul išiel po veciach ako „Kontrolujú colné orgány všetky vrecká v Austrálii?“ A „Dajú sa peniaze vidieť na letiskových skeneroch?“ Okrem „Prinášania miliónov dolárov letiskom“ tiež raz hľadal: „Ako mám surfovať najmä so spoločnosťou Samsung?“

Po ďalšom vyšetrovaní letiskové úrady zistili, že spoločnosť Kul 4 kg pašovalo kokaín okolo 20 000 dolárov. Drogy boli všité do jeho príručnej batožiny. Má byť odsúdený na budúci týždeň, ale nepriznal sa za dovoz komerčného množstva drogy kontrolovanej na hraniciach.

Nie je jasné, čo mohlo spôsobiť, že úrady najskôr hľadajú váš telefón a históriu vyhľadávania. Okrem histórie vyhľadávania je možné proti nám použiť aj veci, ktoré uverejňujeme na sociálnych médiách. Ak plánujete vycestovať do Spojených štátov, musíte v rámci žiadosti o vízum predložiť informácie o svojich sociálnych médiách.

Uložené do. Prečítajte si viac o e. Zdroj: vice