Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

DOTA 2 Bots Vs People Beat Top 1 Percento hráčov

DOTA 2 Bots Vs People Beat Top 1 Percento hráčov 1

Umelá inteligencia už roky poráža ľudí v rôznych hrách, ale po prvý raz začíname vidieť, ako veľmi rafinovaní roboti vs ľudia bojujú v konkurenčných elektronických športoch, ako je DOTA 2.

Roboti vs ľudia

DOTA 2 je vynovená verzia jednej z pôvodných mobilných online bojových arén (MOBA), ktorá ukladá hráčom bojujúcim v tímoch proti svojim súperom zachytenie rôznych cieľov. Rovnako ako mnohé žánrové hry, aj v klientovi existujú možnosti boja proti počítačom riadeným protivníkom-táto funkcia sa vo veľkej miere používa na precvičovanie novšími hráčmi pred ponorením sa do online boja proti hráčovi.

Tím vedcov vyvinul umelú inteligenciu, ktorá posúva tieto hry medzi robotmi a ľuďmi na vyššiu úroveň, avšak so schopnosťou postaviť sa od päty až po špičku. 1% DOTA 2 hráčov.

OpenAI

Umelá inteligencia, ktorá dokáže vyhrať niektoré neuveriteľne pôsobivé hry medzi robotmi a ľuďmi, je známa ako OpenAI a využíva výhody dosť pôsobivej technológie, ktorá týmto robotom umožňuje časom viesť a postaviť sa proti niektorým z najtalentovanejších DOTA. 2 pokovovanie v komunite.

Predtým OpenAI predvádzal svoje schopnosti tým, že uspel v individuálnom teste proti niektorým policajným hráčom, na ktorých sa pracuje.

DOTA 2 je však tímová hra a aby skutočne tvrdila, že tento experiment je úspešný, AI musí spolupracovať s ostatnými spoluhráčmi z AI, aby reagovalo na nepriateľský tím piatich rôznych hráčov. Sledovanie a predvídanie pohybov jedného hráča na vyššej úrovni je jedna vec, ale tím plný špičky 1% hráčov je vysoký rád.

Mnoho ľudí môže poukázať na situácie, ako je umelá inteligencia, ktorá poráža niektorých z najlepších hráčov na svete v hrách ako Chess and Go, ale v hre ako DOTA 2 s unikátnym otočením robotov proti ľuďom je situácia, ktorá je na rozdiel od všetkého, čo AI predtým riešila.

S konkurenčnou hrou, ako je DOTA 2, roboti nemajú úplný obraz o tom, čo sa deje na bojisku. V šachovej hre môže AI analyzovať všetky možné pohyby a podľa toho konať, ale v hre DOTA medzi robotmi a ľuďmi nie je možné, aby AI predvídala všetky možnosti. Tento druh mechaniky predstavoval jedinečnú výzvu pre tím špičkových akademikov a technologických výskumníkov, ktorí chcú posunúť AI na hranice svojich možností.

Aj keď je myšlienka hry robotov proti ľuďom sama o sebe zaujímavá, existujú aplikácie na vývoj tejto AI, ktoré siahajú ďaleko za hranice konkurenčného hrania. Vedci sa domnievajú, že ak budeme schopní naučiť tieto systémy schopnosti orientovať sa v komplexnej aréne videohier, že tieto učenia a úpravy by bolo možné použiť na rovnako komplexné problémy skutočného sveta, ako je správa mestskej dopravnej infraštruktúry.

Podľa tímu OpenAI sú kedykoľvek tieto DOTA 2 roboty si musia pri spracovaní 20 000 dátových bodov vybrať medzi 1 000 rôznymi akciami – to znamená, že v akomkoľvek čase sa interpretuje obrovské množstvo informácií. Je ľahké vidieť silu systému AI a to, ako sa to môže v budúcnosti premietnuť do praktickejších aplikácií.

Na vývoj systému AI tím použil proces nazývaný posilňovacie učenie, v ktorom sa roboti učia, ako dosiahnuť svoj cieľ v rozsiahlom období pokusov a omylov. Pozitívne akcie, ako napríklad zabitie nepriateľa, sú odmenené a AI je motivovaná pracovať na dosahovaní týchto pozitívnych výsledkov čoraz častejšie.

Čas, ktorý roboti OpenAI strávia cvičením, je ohromujúci, čo zodpovedá 180 rokom herného času, ktorý sa každý deň hrá zrýchleným tempom. Roboti sa začali bezcieľne potulovať a postupom času sa vyvinuli do bodu, kedy mohli vyzvať niektorých z najlepších hráčov na svete.

Je dôležité si uvedomiť, že ani títo sofistikovaní roboti nie sú odolní voči bláznom a majú obmedzené schopnosti, chýba im schopnosť hrať viac ako malý výber zo 115 hrdinov, ktorí sú v hre aktuálne k dispozícii, a chýbajú kritické herné funkcie, ako napr. stráženie, aby poskytovalo víziu kľúčových bodov na mape.

Napriek týmto nevýhodám bolo počiatočné testovanie týchto robotov voči ľuďom pozitívne a roboty budú podrobené testu na DOTA 2 International – najväčšia súťažná udalosť eSports roka. Tu bude tím OpenAI postavený proti špičkovým hráčom na svete v konečnom hodnotení schopností týchto robotov.

Na skutočnú predstavu o rozsahu, v akom sa AI vo videohrách vyvinula, si budeme musieť počkať do konca tohto roka.