Dostali ste upozornenie na inteligentné funkcie z Gmailu? To je všetko…

aké sú inteligentné funkcie chatu google gmail

Dostali ste práve do Gmailu dve upozornenia od Google, ktoré sa týkajú „inteligentných funkcií“, o ktorých neviete, čo sú? Nebojte sa, sme tu, aby sme vám to vysvetlili všetky podrobnosti o týchto funkciách a či ich máte prijať alebo nie. Je zrejmé, že konečné rozhodnutie závisí od každého človeka, preto vás nechceme do ničoho nútiť. Namiesto toho vám povieme, čo sú to inteligentné funkcie a ako by vás ich prijatie alebo neprijatie ovplyvnilo.

Prečo sa ma Google pýta na inteligentné funkcie služieb Gmail, Chat a Meet?

Zobraziť iba neprečítané e-maily v Gmaile

V prvom rade by ste mali vedieť, že inteligentné funkcie Gmailu, Chatu, Meet a ďalších služieb Google sú dostupné už dlho. V skutočnosti sú pri používaní týchto aplikácií Google predvolene aktivované. Tak prečo sa nás teraz pýtajú, či ich chceme prijať? No preto, že Európska únia prinútil Google, aby tieto inteligentné funkcie predvolene nezapínal, od decembra 2020.

Preto nás teraz Google pri vytváraní účtu Google upozorňuje na existenciu a používanie týchto funkcií, ktoré už nie sú aktivované. Čo je cieľom tohto opatrenia? V podstate chrániť súkromie európskych občanov. A ako si vysvetlíme neskôr, inteligentné funkcie Google využívajú osobné údaje, ktoré možno niektorí používatelia nechcú, aby veľké G využívalo.

Teraz máte aspoň šancu vyberte, či chcete, aby Google používal vaše údaje alebo nie a aby si boli vedomí toho, čo s nimi robia.

Aké sú inteligentné funkcie služieb Gmail, Chat a Meet?

inteligentné funkcie upozornení gmail a google

Oznámenia, ktoré Google posiela prostredníctvom Gmailu všetkým svojim používateľom v Európe, sú skutočne dva. V prvom sa vás jasne opýtajú, či chcete povoľte inteligentným funkciám Gmail, Chat a Meet používať vaše údaje. Ako môžete vidieť na obrázku vyššie, spoločnosť v súhrne vysvetľuje, čo tieto funkcie robia, čo je v podstate to, čo vám umožňuje používať Gmail tak, ako ste ho používali doteraz.

Ak ich neprijmete, prídete o automatické filtrovanie e-mailov v Gmaile vám umožní mať prehľadnejšiu schránku a rozdelené na hlavné, propagačné a sociálne e-maily. Pri odpovedaní na e-mail tiež prídete o inteligentnú odpoveď a návrhy textu, ako aj o návrhy vyhľadávania, ktoré vám umožňujú rýchlejšie nájsť e-maily.

Ďalšie veci, ktoré stratíte, ak neprijmete toto prvé upozornenie, je možnosť jednoducho vytvárať záznamy v kalendári z e-mailov s informáciami o udalostiach a súhrnnými kartami, ktoré zobrazujú informácie o sledovaní zásielok alebo novinky o vašich cestách. A čo sa získa? Dobre viac súkromia, pretože Google nebude môcť vidieť vaše e-maily usporiadať ich a poskytnúť vám tieto pokročilé funkcie.

V druhom upozornení sa vás pýtajú, či chcete, aby Google používal vaše údaje z Gmailu, Chatu a Meet na prispôsobenie ďalších ich produktov. To znamená, aby sa vaše údaje Gmailu dali použiť v aplikáciách, ako sú Mapy Google alebo Asistent Google. Konkrétne, ak tieto funkcie neprijmete, o takéto veci prídete Google Assistant Nebude vám môcť pripomenúť účty po splatnosti a že Mapy Google nebudú môcť navrhovať mapy pre budúce cesty a neukážu vám rezervácie v reštauráciách, ktoré ste urobili.

Čo sa získa? No to isté, trochu viac súkromia.

Mali by ste prijať inteligentné funkcie služieb Gmail, Chat a Meet?

Presúvanie kontaktov v Xiaomi

Ak chcete naďalej používať Gmail ako doteraz, musíte obetovať trochu svojho súkromia a umožniť Googlu vidieť vaše e-maily. teda naše odporúčanie je, aby ste prijali prvé oznámenie o inteligentných funkciách. Ak teraz chcete, aby Google nevidel absolútne nič z vašich e-mailov (hoci to nie je 100% zaručené alebo odmietnutie povolenia) a veľmi vás nezaujíma, že Gmail prestáva byť jednoduchou, inteligentnou a intuitívnou aplikáciou, môžete poprieť prepáčte.

Pokiaľ ide o druhé upozornenie, všetko závisí od toho, či používate funkcie, ktoré ponúkajú. Ak vám nevadí, že prídete o upomienky na účty po splatnosti alebo o možnosť prezerať si rezervácie v reštauráciách, lístky, lístky a vernostné karty v aplikáciách, ako sú Mapy Google a Google Pay, mali by ste to prijať. Týmto spôsobom zabránite tomu, aby niekto vzal váš telefón a otvoril tieto aplikácie, aby videl všetky tieto osobné informácie.

Samozrejme, konečné rozhodnutie je na vás. Každopádne, ak to ľutuješ, Každú z týchto dvoch funkcií môžete prijať alebo odmietnuť zadaním Gmailu z prehliadača, prejdite do časti Nastavenia (ikona ozubeného kolieska) a potom na položku Zobraziť všetky nastavenia > Všeobecné. Nájdete tam obe možnosti inteligentných funkcií, ktoré môžete ľubovoľne deaktivovať alebo aktivovať.

Zdroj | Pomocník služby Gmail