Dostal nov├Ż Apple Watch? Tu je v┼íetko, ─Źo potrebujete vedie┼ą

An Apple Watch je jedn├Żm z najlep┼í├şch darov, ktor├ę m├┤┼żete niekomu darova┼ą za predpokladu, ┼że si to m├┤┼żete dovoli┼ą. Nie s├║ to len inteligentn├ę hodinky; sk├┤r Apple ho premie┼ła na nevyhnutn├║ pom├┤cku pre zdravie. Ak ste teda dostali Apple Watch Ako viano─Źn├Ż alebo novoro─Źn├Ż dar─Źek alebo ak si ho pl├ínujete k├║pi┼ą, tu n├íjdete v┼íetko, ─Źo potrebujete vedie┼ą Apple Watch.

Nov├Ż Apple Watch: ─Źo mus├şte urobi┼ą ako prv├ę

Apple Watch S├ęria 5 s├║ najnov┼íie inteligentn├ę hodinky od spolo─Źnosti. Tento najnov┼í├ş model prich├ídza s nieko─żk├Żmi nov├Żmi funkciami, ako napr├şklad v┼żdy zapnut├Ż displej, medzin├írodn├ę n├║dzov├ę volanie, vstavan├Ż kompas a ─Ćal┼íie. O funkci├ích si povieme viac nesk├┤r, ale prv├║ vec, ktor├║ mus├şte urobi┼ą, ke─Ć z├şskate nov├║ Apple Watch je to nastavi┼ą.

Ak chcete pou┼żi┼ą svoje Apple Watch, budete ho musie┼ą sp├írova┼ą so svojim iPhone. Ak chcete sp├írova┼ą Apple WatchPrv├í vec, ktor├║ mus├şte urobi┼ą, je nain┼ítalova┼ą Apple Watch aplik├ícia pre iOS. Potom mus├şte sp├írova┼ą svoje zariadenie pod─ża pokynov na obrazovke Apple Watch.

Ke─Ć ich sp├írujete, ─Ćal┼íia vec, ktor├║ mus├şte urobi┼ą, je nain┼ítalova┼ą po┼żadovan├ę aplik├ície. Ak chcete zobrazi┼ą aplik├ície vo svojom Apple Watch, odpor├║─Źa sa prepn├║┼ą zo zobrazenia mrie┼żky na zobrazenie zoznamu. M├┤┼żete to urobi┼ą n├ísiln├Żm stla─Źen├şm na domovskej obrazovke aplik├ície.

M├┤┼żete tie┼ż nastavi┼ą alebo zmeni┼ą cifern├şk. Ak to chcete urobi┼ą, jednoducho silno stla─Źte obrazovku hodiniek. Aktu├ílny cifern├şk sa zmen┼í├ş a zobraz├ş ─Ćal┼íie mo┼żnosti, ktor├ę m├íte. Klepnite na mo┼żnos┼ą, ktor├║ chcete nastavi┼ą ako cifern├şk.

Mali by ste tie┼ż vyladi┼ą nastavenia upozornen├ş. Mohlo by to by┼ą frustruj├║ce, keby va┼íe z├íp├Ąstie neust├íle p├şpalo a vibrovalo pri ka┼żdom upozornen├ş od aplik├íci├ş, ako s├║ Facebook, Instagram alebo viac.

Apple Watch: zdravotn├ę vlastnosti

Teraz sa porozpr├ívajme o funkci├ích, ktor├ę m├íte nov├ę Apple Watch je schopn├Ż vykon├íva┼ą. Ak chcete vedie┼ą v┼íetko o Apple Watch, potom najsk├┤r v zozname (samozrejme po nastaven├ş) s├║ funkcie s├║visiace so zdrav├şm. Nasleduj├║ va┼íe funkcie s├║visiace so zdrav├şm Apple Watch pon├║ka:

Fitness – v posil┼łovni je nieko─żko fitness funkci├ş Apple Watch, ako napr├şklad, automaticky detekuje ur─Źit├ę cvi─Źenia, vr├ítane jogy. Navy┼íe m├┤┼że ulo┼żi┼ą mel├│die cvi─Źenia zo streamovacej slu┼żby pod─ża v├í┼ího v├Żberu.

Sledovanie srdcov├ęho tepu – Apple Watch nepretr┼żite sleduje v├í┼í srdcov├Ż tep. Na to existuje samostatn├í aplik├ícia, ktor├í v├ím pom├┤┼że sledova┼ą v├í┼í srdcov├Ż tep. Pomocou aplik├ície si m├┤┼żete kontrolova┼ą svoj srdcov├Ż tep, kedyko─żvek budete chcie┼ą.

Funkcia zdravia sluchu – t├íto nov├í funkcia pri┼íla s watchOS 6. Monitoruje hladinu hluku vo va┼íom prostred├ş. T├íto nov├í funkcia po┼íle varovanie, ak sa domnieva, ┼że hluk okolo v├ís m├┤┼że po┼íkodi┼ą v├í┼í sluch.

Sledovanie cyklu – Apple pridal sledovanie cyklu do Apple Watch a Apple Aplik├ícia pre zdravie. Nov├í funkcia umo┼ż┼łuje ┼żen├ím sledova┼ą men┼ítru├íciu, sympt├│my a ─Ćal┼íie.

EKG – Apple pri┼íiel s aplik├íciou EKG pred nieko─żk├Żmi mesiacmi na Apple Watch S├ęria 4. Aplik├ícia nepretr┼żite monitoruje a analyzuje elektrick├ę vzorce v├í┼ího srdcov├ęho tepu z h─żadiska ak├ęhoko─żvek potenci├ílneho probl├ęmu.

V┼íetko o Apple Watch: ─Ćal┼íie jedine─Źn├ę vlastnosti

Pokra─Źujeme vo v┼íetkom Apple Watch, spolu so sledovan├şm zdravia m├┤┼żete pou┼żi┼ą svoje Apple Watch na rozhovor so Siri, odosielanie spr├ív, kontrolu doru─Źenej po┼íty, sledovanie ┼íportov├Żch v├Żsledkov a mnoho ─Ćal┼í├şch. V├Ą─Ź┼íinu z t├Żchto funkci├ş u┼ż pozn├íte, preto┼że s├║ k dispoz├şcii aj vo va┼íom iPhone. Existuje v┼íak nieko─żko funkci├ş, ktor├ę s├║ jedine─Źn├ę Apple Watch, ako napr├şklad:

Detekcia p├ídu – t├íto funkcia, ako nazna─Źuje n├ízov, identifikuje, ke─Ć si mysl├ş, ┼że ste spadli. Akon├íhle to zist├ş, nieko─żko sek├║nd po─Źk├í a potom automaticky zavol├í z├íchrann├║ slu┼żbu.

Vysiela─Źka – t├íto nov├í funkcia v├ím umo┼ż┼łuje pou┼ż├şva┼ą v├í┼í Apple Watch ako vysiela─Źka sa m├┤┼żete rozpr├íva┼ą s ostatn├Żmi pomocou rovnakej funkcie. Ak chcete pou┼żi┼ą t├║to funkciu, sta─Ź├ş zdvihn├║┼ą z├íp├Ąstie, stla─Źi┼ą a podr┼ża┼ą tla─Źidlo, poveda┼ą, ─Źo chcete, a potom tla─Źidlo pusti┼ą.

Usporiadajte dok – v predvolenom nastaven├ş odha─żuje desa┼ą ned├ívno pou┼żit├Żch aplik├íci├ş. M├┤┼żete ho v┼íak tie┼ż nastavi┼ą tak, aby zobrazoval va┼íe ob─ż├║ben├ę aplik├ície. Na to budete musie┼ą vo svojom iPhone pou┼ż├şva┼ą aplik├íciu Watch. V aplik├ícii Hodinky klepnite na kartu Moje hodinky a potom na Dock a potom zme┼łte z Ned├ívne na Ob─ż├║ben├ę. Potom budete musie┼ą vybra┼ą aplik├ície, ktor├ę sa zobrazia v doku.

Prihl├íste sa do syst├ęmu Mac – m├┤┼żete pou┼żi┼ą svoj Apple Watch na prihl├ísenie do po─Ź├şta─Źa Mac za predpokladu, ┼że m├íte na zariaden├ş nastaven├Ż pr├şstupov├Ż k├│d Apple Watch a m├íte model Mac, ktor├Ż je 2013 alebo nov┼í├ş. Na po─Ź├şta─Źi Mac budete musie┼ą zmeni┼ą niektor├ę nastavenia. Dovoli┼ą Apple Watch, na Macu prejdite na polo┼żku Predvo─żby syst├ęmu a potom na polo┼żku Zabezpe─Źenie a ochrana osobn├Żch ├║dajov. Teraz povoli┼ą Apple Watch na odomknutie po─Ź├şta─Źa Mac.

Skontrolujte stav bat├ęrie AirPods – aby to bolo pohodln├ę, Apple v├ím umo┼żn├ş skontrolova┼ą stav bat├ęrie va┼íich AirPodov poh─żadom na z├íp├Ąstie.