Dopravcovia ┼żiadaj├║ci o FCC predlo┼żia inform├ície spolo─Źnosti Huawei, ZTE Telecom o dot├íciu

Dopravcovia ┼żiadaj├║ci o FCC predlo┼żia inform├ície spolo─Źnosti Huawei, ZTE Telecom o dot├íciu 1

Po schv├ílen├ş dot├íci├ş v minulom roku FCC teraz ┼żiada, aby dopravcovia predlo┼żili svoje Huawei, ZTE telecom info z├şska┼ą vl├ídnu dot├íciu.

Feder├ílna komisia pre komunik├íciu (FCC) tvrd├ş, ┼że mal├ş vidiecki dopravcovia, ktor├ş v s├║─Źasnosti vlastnia telekomunika─Źn├ę zariadenia Huawei alebo ZTE, musia predlo┼żi┼ą svoje inform├ície, aby sa kvalifikovali na vl├ídnu dot├íciu. Nie je to nevyhnutne tak, ┼że ka┼żd├Ż dopravca m├í vybavenie Huawei a ZTE. A predsa existuje mno┼żstvo mal├Żch vidieckych dopravcov, ktor├ş vlastnia hardv├ęr Huawei alebo ZTE. T├şto dopravcovia s├║ t├Żmi, od ktor├Żch FCC po┼żaduje inform├ície.

Pre─Źo FCC po┼żaduje tieto inform├ície od dopravcov?

FCC po┼żaduje tieto inform├ície od americk├Żch spolo─Źnost├ş, preto┼że musia modernizova┼ą svoje telekomunika─Źn├ę vybavenie. Od minul├ęho m├íja spr├íva Trump vyhl├ísila spolo─Źnosti Huawei a ZTE za ÔÇ×hrozby pre n├írodn├║ bezpe─Źnos┼ąÔÇť. ─î├şnska vl├ída bola obvi┼łovan├í zo ┼ípion├í┼że. Spolo─Źnos┼ą Huawei je obvi┼łovan├í z pou┼ż├şvania mobiln├Żch a telekomunika─Źn├Żch zariaden├ş na ┼ípion├í┼ż klientov Huawei (vr├ítane z├íkazn├şkov z USA). Aby sa predi┼ílo ─Ź├şnskej ┼ípion├í┼żi, FCC po┼żaduje, aby drobn├ş dopravcovia prekopali ─Ź├şnske vybavenie a inovovali na in├ęho v├Żrobcu telekomunika─Źn├Żch zariaden├ş.

FCC schv├ílila dot├ície Fondu univerz├ílnych slu┼żieb. Pred schv├ílen├şm telekomunika─Źn├Żch dot├íci├ş v┼íak st├íle potrebuje inform├ície od podnikov. FCC chce vedie┼ą, ko─żko dopravcov v s├║─Źasnosti pou┼ż├şva zariadenia Huawei a ZTE. Mus├ş vidie┼ą, ko─żko pe┼łaz├ş bude potrebn├Żch na aktualiz├íciu.

Huawei popiera n├írok na ┼ípion├í┼ż

Huawei popiera ┼ípion├í┼żne n├íroky. Hovor├ş sa, ┼że USA nemaj├║ ┼żiadny d├┤kaz. Existuj├║ v┼íak d├┤kazy o schopnosti Huawei ┼ípehova┼ą z├íkazn├şkov. OEM spolo─Źnosti Shenzhen m├í vo svojom telekomunika─Źnom a mobilnom zariaden├ş mno┼żstvo medzier v softv├ęri a hardv├ęri. Spolo─Źnos┼ą dost├íva od ─î├şny v Pekingu ve─żk├ę dot├ície. Vl├ídna dot├ícia v ─Ź├şn┼ítine je v├Żsadou, ktor├║ m├í len nieko─żko ─Ćal┼í├şch spolo─Źnost├ş. Vl├ídni ├║radn├şci vlastnia v├Ą─Ź┼íinu spolo─Źnosti. Gener├ílny riadite─ż spolo─Źnosti Huawei Ren Zhengfei vlastn├ş len 2% spolo─Źnosti. Kto vlastn├ş zvy┼íok? S├║─Źasn├ş zamestnanci maj├║ vojensk├ę z├ízemie. Spolupracuj├║ s vl├ídou na mnoh├Żch technologick├Żch projektoch. Zamestnanci spolo─Źnosti Huawei musia vyda┼ą logo Huawei, aby mohli publikova┼ą v├Żskumn├ę pr├íce so s├║hlasom vl├ídy.

Huawei ┼ípehuje politick├Żch oponentov zahrani─Źn├Żch vl├íd. Spolo─Źnos┼ą m├í v Ugande a Zambii digit├ílny doh─żad nad bezpe─Źn├Żmi mestami. T├║to spr├ívu podrobne vypracoval ├║rad Wall Street Journal pred nieko─żk├Żmi mesiacmi. A jeho klienti digit├ílneho sledovania, ako je Uganda, s├║ priveden├ş do Pekinsk├ęho ├║stredia, ke─Ć cvi─Źia svoje policajn├ę sily. Huawei m├í svoje logo v hlavnej miestnosti ugandskej policajnej centr├íly. Je to ─Źudn├ę, ┼że rovnako ako jej logo na v├Żskumn├Żch dokumentoch sved─Ź├ş o l├íske vl├ídy k Huawei. Samotn├Ż Huawei je ─Ź├şnske slovo, ktor├ę znamen├í ÔÇ×pokrok ─î├şnyÔÇť. Neprin├í┼ía to viac pro ─Ź├şnskeho nacionalistu.

Huaweiho právoplatná reputácia

Navy┼íe, ke─Ć Huawei nie je vl├ídnou vl├ídou, je podozrenie zo sp├íchania trestn├Żch ─Źinov. Dc├ęra gener├ílneho riadite─ża Ren Zhengfei a finan─Źn├Ż riadite─ż Huawei, Meng Wanzhou, s├║ vinn├ş z bankov├Żch podvodov. V Kanade bola zatknut├í za poru┼íenie americk├Żch sankci├ş vo─Źi zlo─Źineck├Żm krajin├ím. Vlastn├ę sk├║senosti spolo─Źnosti Huawei s budovan├şm bezdr├┤tov├Żch siet├ş pre ne─Źestn├ę krajiny, ako je Severn├í K├│rea, len zvy┼íuj├║ podozrenie.

Aplik├ícia detekcie koronav├şrusu ukazuje potenci├íl ┼ípion├í┼że

Niektor├ş st├íle pova┼żuj├║ n├íroky proti spolo─Źnosti Huawei za nepravdiv├ę. A napriek tomu nov├ę ohnisko koronav├şrusu ukazuje, ak├Ż nebezpe─Źn├Ż je Huawei. Po vypuknut├ş koronav├şrusu v ─Ź├şnskom meste Wuhan v Pekingu vytvorila Peking aplik├íciu ÔÇ×Close DetectorÔÇť, ktor├í m├í zisti┼ą, ─Źi niekto pr├şde do kontaktu s obe┼ąou koronav├şrusu. Ako m├┤┼że Peking vedie┼ą, ─Źi niekto pri┼íiel do kontaktu s obe┼ąou? Ako m├┤┼że aplik├ícia mimochodom poveda┼ą niekomu, kto nap├ş┼íe ─Ź├şslo svojej vl├ídy, ak je ohrozen├Ż? Hr├í sa tu digit├ílne sledovanie a detekcia tv├íre.

Huawei samozrejme za t├║to aplik├íciu nie je mo┼żn├ę vini┼ą. Aplik├ícia je dobr├í v tom, ┼że pom├íha ─Ź├şnskym ob─Źanom v s├║vislosti so smrte─żnou chorobou. Ak je v┼íak Huawei maskovan├Ż vl├ídny subjekt a Peking m├┤┼że vytvori┼ą ┼ípion├í┼żnu aplik├íciu, zamyslite sa, ─Źo by mohla urobi┼ą pre cel├ę mobiln├ę zariadenie, telekomunika─Źn├ę zariadenie alebo zbierku zariaden├ş.

Probl├ęm s niektor├Żmi, ktor├ş nes├║hlasia s postojom spolkovej vl├ídy k Huawei, je, ┼że to pova┼żuj├║ za d├┤kaz bez d├┤kazov. A predsa existuje ve─ża d├┤kazov. Ke─Ć ─Źlovek vid├ş Huawei ako vl├ídnu entitu, nie iba ako nevinn├║ ÔÇ×obe┼ąÔÇť uprostred politickej vojny, potom je mo┼żn├ę vidie┼ą Huawei ako roz┼í├şrenie vl├ídy – ─Źo rob├ş Huawei nebezpe─Źnej┼í├şm ako kedyko─żvek predt├Żm.