Dom├íce sledovanie: ─îo potrebujete vedie┼ą

V modernom svete po─Źet pr├şpadov s├║visiacich s prest├ívkami v dom├ícnosti st├íle rastie. Z tohto d├┤vodu v├Ą─Ź┼íina kupuj├║cich domov v┼żdy h─żad├í domov s pridan├Żmi bezpe─Źnostn├Żmi funkciami, ako s├║ alarmy a sledovanie. Ak to ─Ź├ştate, je ve─żk├í pravdepodobnos┼ą, ┼że zva┼żujete aj invest├şciu do dom├íceho doh─żadu, ale nie ste si ist├ş, kde za─Źa┼ą. Toto je sp├┤sob, ako zabr├íni┼ą vykradnutiu v├í┼ího domu. Bez toho, aby som ve─ża hovoril, Tu je v┼íetko, ─Źo potrebujete vedie┼ą o dom├ícom sledovan├ş a pou┼żit├Żch kamer├ích.

  • Fotoapar├íty pre spotrebite─żsk├ę a komer─Źn├ę ├║─Źely

Ak ste dostato─Źne nad┼íen├ş, mo┼żno ste si v┼íimli, ┼że je rozdiel medzi bezpe─Źnostn├Żmi kamerami v n├íkupnom stredisku a kamerami pridan├Żmi v dom├ícnosti. ├üno, existuje fotoapar├ít pre ka┼żd├║ situ├íciu na z├íklade ve─żkosti, ktor├║ je potrebn├ę pokry┼ą. Ke─Ć sa vyberiete do obchodu a k├║pite si monitorovacie n├ístroje, mus├şte pochopi┼ą rozdiel medzi kamerami spotrebite─żskej kvality a kamerami komer─Źnej kvality. Spotrebn├ę kamery s├║ typy kamerov├ęho dozoru, ktor├ę s├║ v├Ą─Ź┼íinou in┼ítalovan├ę v dom├ícnostiach a s├║kromn├Żch oblastiach. Na rozdiel od komer─Źnej verzie maj├║ men┼íiu silu na zachytenie a maj├║ ni┼ż┼íiu cenu. Tieto komer─Źn├ę kamery s├║ tie, ktor├ę vid├şte na ulici alebo v n├íkupn├Żch centr├ích, preto┼że zachyt├ívaj├║ ┼íirok├ę pole a s├║ ve─żmi efekt├şvne. S├║ v┼íak trochu drah├ę a m├┤┼żu st├í┼ą a┼ż 5 000 dol├írov v z├ívislosti od po┼żadovan├ęho typu rekord├ęra a ve─żkosti ├║lo┼żiska.

─îastej┼íie m├┤┼żete pr├şs┼ą k z├íveru, ┼że v┼íetky sledovacie kamery s├║ rovnak├ę. Skuto─Źnos┼ą, ┼że kamery vykon├ívaj├║ rovnak├║ ├║lohu, ktorou je zaznamen├ívanie ka┼żdodenn├Żch udalost├ş, neznamen├í, ┼że maj├║ podobn├║ kvalitu. Jedna vec, ktor├║ mus├şte vedie┼ą, je, ┼że komer─Źn├ę kamery s├║ navrhnut├ę pre vysokov├Żkonn├ę aplik├ície a kde zlyhanie nie je mo┼żn├ę. ┼átandardn├ę fotoapar├íty na druhom konci to nezaru─Źuj├║. Napr├şklad doh─żad na ├║rovni spotrebite─ża m├í v noci zl├Ż v├Żkon, zatia─ż ─Źo jeho n├íprotivky sa prisp├┤sobuj├║ a zaznamen├ívaj├║ kvalitn├ę vide├í, aj ke─Ć pr├şde noc.

Zl├ş ─żudia sa ─Źastej┼íie v noci vl├ímu do cudz├şch domov. Z tohto d├┤vodu v├Ą─Ź┼íina ─żud├ş prid├íva do svojich domovov doh─żad, aby zachytili incidenty. Pokia─ż ide o pridanie kamerov├ęho doh─żadu vo va┼íej dom├ícnosti, jedna vec, s ktorou sa mus├şte zozn├ími┼ą, je no─Źn├ę videnie. O v├Ą─Ź┼íine kamier spotrebite─żskej triedy je bohu┼żia─ż zn├íme, ┼że maj├║ zl├ę no─Źn├ę videnie. S najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou sa p├Żtate na d├┤vod slab├ęho videnia.

Z poh─żadu odborn├şka s├║ tieto kamery vybaven├ę ilumin├ítormi videnia navrhnut├Żmi iba pre kr├ítke vzdialenosti. Maj├║ pevn├Ż jas, ─Źo znamen├í, ┼że preexponuj├║ to, ─Źo je v ich bl├şzkosti. Preto m├┤┼że by┼ą n├íro─Źn├ę identifikova┼ą chlapcov zachyten├Żch pomocou t├Żchto kamier v noci, ke─Ć p├┤sobia ÔÇ×vyhodeneÔÇť. Pre komer─Źn├Ż typ kamier s├║ vybaven├ę inteligentn├Żmi infra─Źerven├Żmi ilumin├ítormi, ─Źo znamen├í, ┼że m├┤┼żu automaticky nastavi┼ą svoj jas tak, aby zodpovedal sc├ęne. S inteligentn├Żmi ilumin├ítormi to znamen├í, ┼że zachyten├ę obr├ízky bud├║ podobn├ę t├Żm, ktor├ę z├şskate po─Źas d┼ła.

─Äal┼íou m├Ąt├║cou t├ęmou, s ktorou by ste sa mali zozn├ími┼ą pri investovan├ş do dom├íceho doh─żadu, je rie┼íenie. Z poh─żadu odborn├şka sa rozl├ş┼íen├şm rozumie po─Źet bodov (pixelov), ktor├ę tvoria z├íznam videa. ─î├şm viac pixelov, t├Żm bude obraz videa podrobnej┼í├ş. Dom├íce sledovacie kamery sa vyr├íbaj├║ ako najpopul├írnej┼íie telev├şzne rozl├ş┼íenia s├║─Źasnosti, ktor├ę s├║ 4K a 1080p. Jedin├Żm v├Żznamn├Żm rozdielom medzi obrazom 4K a obrazom 1080 je ten, ┼że v pr├şpade form├ítu 4K m├┤┼żete obr├ízok ─żahko pribl├ş┼żi┼ą a zachyti┼ą detaily, ako napr├şklad tv├ír. Pri podrobn├Żch fotografi├ích m├┤┼żete o─Źak├íva┼ą, ┼że obr├ízky 4K bud├║ podstatn├ę. Preto, ak sa chcete vyda┼ą touto cestou, mus├şte by┼ą ochotn├ş investova┼ą viac do ├║lo┼żn├ęho priestoru pre nahr├ívky. Ak h─żad├íte invest├şciu do cloudov├ęho ├║lo┼żiska, budete potrebova┼ą super r├Żchle internetov├ę pripojenie, ktor├ę umo┼żn├ş efekt├şvny v├Żkon.

V minulosti mali ─żudia jednu miestnos┼ą vyhraden├║ na ukladanie sledovac├şch p├ísok. Ak to st├íle praktizujete, znamen├í to, ┼że st├íle vis├şte v starej ├ęre. Dnes internet priniesol zmenu. Mus├şte pochopi┼ą, ┼że s pripojen├şm na internet m├┤┼żete necha┼ą vide├í nahrat├ę automaticky nahra┼ą do davu. S t├Żmto druhom nastavenia to znamen├í, ┼że k z├íznamom m├íte pr├şstup na dia─żku, dokonca aj pomocou smartf├│nu. Ako u┼ż bolo povedan├ę, na nahr├ívanie vide├ş 4K budete potrebova┼ą r├Żchly internet, preto┼że s├║ zvy─Źajne ve─żk├ę.

Inov├ícia dom├íceho doh─żadu je z├ísadnou ├║lohou. Nie je to v┼íak tak├ę jednoduch├ę, ako zamieri┼ą do obchodu a vybra┼ą si konkr├ętny syst├ęm pred druh├Żm. Existuje ve─ża vec├ş, ktor├ę mus├şte vzia┼ą do ├║vahy. V tomto ─Źl├ínku je vysvetlen├Żch p├Ą┼ą najlep┼í├şch vec├ş, s ktor├Żmi sa mus├şte zozn├ími┼ą, ne┼ż sa vyberiete do obchodu s elektronikou a zad├íte objedn├ívku. Pochopen├şm t├Żchto z├íkladov zist├şte, ┼że je ─żahk├ę vybra┼ą si spr├ívne videokamery pre sledovanie v├í┼ího domova.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2wSxqe0