Dokumenty Google teraz vedia, ako počítať slová v reálnom čase

Dokumenty Google síce nie sú úplne revolučné, ale objavili sa nové funkcie. Online textové procesory teraz môžu počítať slová priamo z ľubovoľného dokumentu.

V priebehu rokov Dokumenty Google sa nikdy nezastavia, Online služby Google môžu teraz skutočne nahradiť klasické textové procesory ako Word. Samozrejme, vždy vás môžeme obviňovať z niektorých nedostatkov, napríklad z hľadiska účinnej kontroly pravopisu a gramatiky. Na druhej strane, nástroje Google fungujú veľmi dobre, sú stále k dispozícii a sú stále bezplatné.

Počítadlo slov integrované s dokumentmi Google, ale iba v službe Google Apps

Čo však v službe Dokumenty Google skutočne chýba? Aké vlastnosti neboli predtým navrhnuté? Odpoveď znie niekoľkými slovami: počítadlo slov v reálnom čase, Táto medzera je teraz plná, pretože spoločnosť Google práve zaviedla túto možnosť do svojich online služieb. V skutočnosti už existuje počítadlo slov, ale vždy musíte ísť do ponuky Nástroje a vybrať funkciu Počet slov. Tu stačí aktivovať funkciu Nástroje> Počet slov> Zobraziť počítadlo slovpísomné výsledky,

Výsledky sa zobrazujú v reálnom čase v ľavom dolnom rohu obrazovky, rovnako ako Word. Kliknutím na malé okno počítadla slov získate prístup k ďalším informáciám: počítadlá strán a počítadlá znakov (s medzerami alebo bez medzier).

Zlá správa je, že táto funkcia je k dispozícii pre Suita G, podnikové riešenie, ktoré integruje Dokumenty Google, Gmail, Disk Google a Kalendár Google. Musíte počkať, kým sa spoločnosť Google rozhodne zahrnúť vás do štandardnej verzie. Publikuje sa okamžité počítadlo slov, ktoré sa má dokončiť 23. septembra.

Dokumenty Google teraz vedia, ako počítať slová v reálnom čase 1

Zdroj: Google