Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Dokonca aj virtu├ílny tovar z ─î├şny zasahuje koronav├şrus

Autor: Bloomberg |

Aktualizovan├ę: marec 9, 2020 7: 26: 40 pm

Coronavirus, vplyv Coronavirus na hranie hier, CoVID 19 dopad na hranie hier, Covid-19 ─î├şna, hern├Ż priemysel ─î├şny, dopad priemyslu smartphonov Coronavirus Vplyv koronav├şrusu: Dod├ívatelia umeleck├Żch predmetov v hern├Żch centr├ích v ┼áanghaji a ─îengdu nedok├í┼żu v─Źas doda┼ą kost├Żmy, brnenie a ─Ćal┼íie digit├ílne diela, preto┼że dizajn├ęri boli zo ┼ít├║di├ş zak├ízan├ş pod─ża pr├şsnych pravidiel karant├ęny. (Zdroj obr├ízka: Bloomberg)

Epid├ęmia koronav├şrusov v ─î├şne vrhla v├Żrobu svetovej elektroniky na nepokoj. Menej zn├íme je, ┼że to naru┼íilo aj glob├ílnu ponuku digit├ílneho tovaru pre hry.

Okrem telef├│nov iPhone, notebookov a konzol je ─î├şna tie┼ż najv├Ą─Ź┼íou v├Żrobnou z├íklad┼łou digit├ílneho umenia v mobiln├Żch, PC a konzolov├Żch hr├ích. Glob├ílni v├Żvoj├íri od spolo─Źnosti Activision Blizzard Inc. po Ubisoft Entertainment sa spoliehaj├║ na ┼ít├║di├í tret├şch str├ín v krajine kv├┤li ve─żk├ęmu mno┼żstvu ich umenia, ktor├ę pri┼ąahuje rovnak├í lacn├í, ale schopn├í pracovn├í sila, ktor├í ─Źerp├í v├Żrobn├ę objedn├ívky z Apple Inc. a Nike Inc.

Dod├ívatelia umeleck├Żch predmetov v hern├Żch centr├ích v ┼áanghaji a ─îengdu nedok├í┼żu v─Źas doda┼ą kost├Żmy, brnenie a ─Ćal┼íie digit├ílne prostriedky, preto┼że n├ívrh├íri boli zo ┼ít├║di├ş vyl├║─Źen├ş pod─ża pr├şsnych pravidiel karant├ęny – ─Źo je hlavn├Ż prek├í┼żok v pr├íci, ktor├í vy┼żaduje pr├şsnu bezpe─Źnos┼ą ├║dajov a siete vysokov├Żkonn├ę pracovn├ę stanice. To je n├║ten├ę spolo─Źnosti poskytuj├║ce hazardn├ę hry, aby zn├ş┼żili alebo zru┼íili objedn├ívky, pod─ża ─żud├ş vo vn├║tri odvetvia, a h─żadali alternat├şvy v juhov├Żchodnej ├üzii a Eur├│pe, ktor├ę by zabrzdili.

Analytici spolo─Źnosti Jefferies pod veden├şm Ken Rumpha odhaduj├║, ┼że a┼ż 50% umeleckej tvorby v z├ípadn├Żch hr├ích sa vykon├íva v ─î├şne, ─Źi u┼ż miestnymi pracoviskami hlavn├Żch v├Żvoj├írov, ako s├║ Ubisoft a Electronic Arts Inc., alebo outsourcingom. ÔÇ×Ak s├║ me┼íkania rozsiahle, o─Źak├ívame rast├║ci zoznam oneskoren├ş v hre,ÔÇť nap├şsali vo febru├írovej spr├íve.

Zatia─ż ─Źo cel├Ż rozsah tohto preru┼íenia je e┼íte potrebn├ę vymedzi┼ą, hern├Ż priemysel u┼ż teraz zasahuje hity zo svojej z├ívislosti na ─î├şne. Americk├Ż v├Żvoj├ír popul├írneho sci-fi role-playing role The Outer Worlds povedal vo febru├íri, ┼że mus├ş odlo┼żi┼ą vydanie Nintendo Switch verzia – po ┼ít├║diu zalo┼żenom na ─î├şne si najal na prisp├┤sobenie oper├íci├ş pozastaven├Żch po─Źas vypuknutia v├şrusu.

Express Tech je teraz na telegrame. Kliknut├şm sem sa pripoj├şte k n├í┼ímu kan├ílu (@expresstechie) a budete informovan├ş o najnov┼í├şch technick├Żch spr├ívach

"Znovu sme napl├ínovali v┼íetky na┼íe projekty," uviedol Philippe Angely, senior mana┼ż├ęr spolo─Źnosti Virtuos Ltd., ktorej ─Ź├şnsky t├şm rie┼íi The Outer Worlds. Switch adapt├ície. s 1, 200 v├Żvoj├írov v mest├ích ┼áanghaj, ─îcheng-tu a Xi'an, Virtuos odhaduje v priemere dvojt├Ż┼żd┼łov├ę oneskorenie projektov, povedal, a v d├┤sledku toho sa zn├ş┼żili pr├şjmy z febru├íra o polovicu.

Virtuos, medzi ktor├Żch klientov patria Ubisoft, Square Enix Holdings Co. a Riot Games od Tencent Holdings Ltd., sa za posledn├Żch p├ír dn├ş len vr├ítilo na pln├║ kapacitu, ale na─Ćalej mu br├ínia miestne obmedzenia. Napr├şklad jeho 600 zamestnancov v ─îcheng-tu mus├ş rotova┼ą naprie─Ź dvoma 8- Hodiny sa menia, aby sa dodr┼żali vl├ídne obmedzenia t├Żkaj├║ce sa po─Źtu ─żud├ş vo vn├║torn├Żch priestoroch.

Odvetvie online hier bolo jedn├Żm z m├íla pr├şjemcov ohniska n├íkazy koronav├şrusom, preto┼że ─Źas a peniaze vynalo┼żen├ę na hry nar├ístli a mili├│ny ─żud├ş sa obmedzili na svoje domovy. Ale pr├şbeh sa l├ş┼íi od strany ponuky.

ÔÇ×V├Żvoj├íri a vydavatelia m├┤┼żu zar├íba┼ą, pokia─ż maj├║ spusten├ę hry. V pr├şpade outsourcingov├Żch spolo─Źnost├ş mus├şme pracova┼ą ka┼żd├Ż de┼ł, tak┼że klienti bud├║ posiela┼ą peniaze na na┼íe bankov├ę ├║─Źty, ÔÇťpovedal Zhang Jian, v├Żkonn├Ż viceprezident spolo─Źnosti Sheer so s├şdlom v ─îengdu, ktor├Ż spolupracoval s klientmi vr├ítane spolo─Źnost├ş Tencent, NetEase Inc. a Ubisoft.

Pre─Ź├ştajte si viac o Coronavirus od Indian Express

┼Żiv├ę aktualiz├ície ─Äal┼í├şch p├Ą┼ą v Kerale; tri poch├ídzali z Talianska, ktor├ę neboli skontrolovan├ę Telocvi─Źne a koronav├şrus: Ak├ę s├║ rizik├í? | Po─Źet pozit├şvnych pr├şpadov je 43; Stretnutia predsedov ministrov zdravotn├şctva | Vysvetlen├ę: M├┤┼żu sa dom├íce zvierat├í alebo t├║lav├ę zvierat├í ┼í├şri┼ą koronav├şrusovou infekciou?

S cie─żom zabr├íni┼ą infekci├ím a udr┼ża┼ą chod firmy v rovnakom ─Źase premiestnila Sheer polovicu zo svojich 300 v├Żvoj├írov do novej kancel├írie, ktor├║ spolo─Źnos┼ą pr├íve prenajala. Zamestnanci s├║ povinn├ş sedie┼ą pri ka┼żdom ─Ćal┼íom stole a nosi┼ą masky po cel├Ż de┼ł. Pribli┼żne pol tuctu projektov jeho spolo─Źnosti – ─Ź├şnskych aj zahrani─Źn├Żch – sa v┼íak zmen┼íili alebo ├║plne zru┼íili. Ateli├ęr, ktor├Ż poskytuje slu┼żby od konceptu umenia po 3- Tvorba prostredia a anim├ícia post├ív nedok├í┼żu prij├şma┼ą nov├ę objedn├ívky do konca marca, povedal Zhang.

ÔÇ×Dopad na pe┼ła┼żn├Ż tok bude trva┼ą cel├Ż rok,ÔÇť uviedol. "Nie sme vo ve─żkom nebezpe─Źenstve, ale budeme sa c├şti┼ą ove─ża bezpe─Źnej┼íie, ak budeme ma┼ą peniaze na knihy."

Na rozdiel od dod├ívate─żsk├Żch re┼ąazcov pre fyzick├Ż tovar sa migr├ícia digit├ílneho tovaru z ─î├şny m├┤┼że uskuto─Źni┼ą pomerne r├Żchlo. Minul├Ż rok spolo─Źnos┼ą Ubisoft otvorila nov├ę ┼ít├║dio vo Vietname, zatia─ż ─Źo spolo─Źnos┼ą Sony predstavila pl├íny na vybudovanie z├íkladne pre Malajziu, ktor├í bude vyr├íba┼ą hry pre konzoly PlayStation. Tak├ęto kroky pom├íhaj├║ glob├ílnym spolo─Źnostiam vyu┼ż├şva┼ą e┼íte lacnej┼íie miestne talenty a zni┼żuj├║ riziko region├ílnych por├║ch, ako je koronav├şrus, povedal Darang S. Candra, analytik so s├şdlom v Jakarte s v├Żskumn├şkom hier Niko Partners.

V juhov├Żchodnej ├üzii s├║ pr├şkladmi ┼ít├║di├ş, ktor├ę dok├í┼żu odvies┼ą objedn├ívky z ─î├şny, napr├şklad vietnamsk├ę Appota, malajsk├ę ┼ít├║dio Streamline Studios a thajsk├ę Asiasoft.

"Pokia─ż ide o hry, ktor├ę sa zameriavaj├║ na ─Ź├şnsky trh, neo─Źak├ívame, ┼że sa ─Źoskoro objav├ş exodus," uviedla Candra. ÔÇ×Napriek tomu by sa niektor├ę pr├íce v oblasti outsourcingu mohli presun├║┼ą mimo ─î├şny, ak sa situ├ícia ─Źoskoro neobnov├ş.ÔÇť

­čôú Indian Express je teraz na telegrame. Kliknut├şm sem sa pripoj├şte k n├í┼ímu kan├ílu (@indianexpress) a budete informovan├ş o najnov┼í├şch titulkoch

Pre v┼íetky najnov┼íie technologick├ę novinky si stiahnite aplik├íciu Indian Express.