Dobré správy! Inteligentné pásy Fitbit by mohli rozpoznať Covid-19

Inteligentné náramky Fitbit by mohli odhaliť Covid19

Fitbit nedávno oznámil, že uskutoční štúdiu včas odhaliť príznaky COVID-19 so svojimi inteligentnými kapelami. Nie je to úplná novinka, pretože niekoľko výskumných ústavov za posledných pár mesiacov používalo tie isté inteligentné pásy, aby určili, či je možné diagnostikovať COVID-19, alebo dokonca bežnú nádchu, dlho predtým, ako príznaky môžu spôsobiť vážnejšie ochorenie. zdravie rizikových pacientov.

Táto iniciatíva je celkom povzbudivá. Žiaľ, je to ešte len v plienkach, takže na zistenie, či inteligentné pásma môžu pomôcť v boji proti COVID-19, si budeme musieť ešte dlho počkať.

Aký je experiment vykonaný spoločnosťou Fitbit a ako sa ho môžete zúčastniť

zisťovanie symptómov experiment s fitbitom Covid-19

Myšlienkou tohto experimentu je zhromaždiť dostatok informácií a analyzovať ich, aby sa zistilo, či je to možné vyvinúť algoritmus schopný predpovedať výskyt COVID-19 alebo akékoľvek iné súvisiace ochorenie, ako je chrípka.

Napriek dôležitosti tejto štúdie, je to naozaj celkom jednoduchý experiment a v ktorej sa zamerajú na prieskum všetkých dobrovoľníkov. Zlou správou je, že ak máte záujem dobrovoľne sa zúčastniť svojho zrnka piesku, potom musíte žiť v Kanade alebo USA. Ďalším stavom je nedávny kontakt s niekým infikovaným alebo podozrenie, že ste sa nakazili.

V prípade, že spĺňate tieto požiadavky, stačí postupovať podľa týchto jednoduchých krokov:

  • Otvorte aplikáciu Fitbit.
  • Kliknite na tlačidlo “Objaviť”.
  • Rolujte nadol v zozname možností, ktoré sa zobrazia, kým sa nedostanete do sekcie „Hodnotenie a správy“.
  • Vyberte možnosť začnite so štúdiou Fitbit COVID-19.

A áno, budete súčasťou tohto štúdia, aspoň kým si to nerozmyslíte vždy máte možnosť prestať byť jedným z dobrovoľníkov.

Všetky informácie, ktoré zbierajú touto metódou budú porovnávané s údajmi na inteligentných pásmach Fitbit. Cieľom je byť schopný nájsť nejaký vzor na vývoj aplikácie, ktorá efektívne reaguje na určité zmeny, ktoré súvisia s chorobou. Zdá sa to zložité, ale nie nemožné.

Ak dosiahnete pozitívne výsledky, to by mohlo slúžiť na otvorenie dverí novému vývoju inteligentných hodiniek a remienkov. Pretože by sa ukázalo, že tieto gadgety sú schopné monitorovať naše zdravie aj nad rámec toho, čo v súčasnosti dokážu.