Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

DJI uvádza na trh Osmo Pocket To Go On GoPro Hero 7

DJI uvádza na trh Osmo Pocket To Go On GoPro Hero 7 1

GoPro mo┼żno zlyhalo na trhu dronov, ktor├ęmu dominuje ─Ź├şnske DJI. DJI v┼íak st├íle viac presahuje trh, ktor├ęmu dominuje GoPro. ─î├şnska spolo─Źnos┼ą uviedla na trh miniat├║rnu kameru s n├ízvom Osmo Pocket pre za─Ź├şnaj├║cich kameramanov, kameramanov a ovplyv┼łovate─żov soci├ílnych m├ędi├ş. Je dostato─Źne mal├Ż, aby sa zmestil do vrecka – preto n├ízov Osmo Pocket – a dok├í┼że nat├í─Źa┼ą 4K vide├í. Jeho najbli┼ż┼í├şm konkurentom je GoPro’s Hero 7.

Osmo Pocket v├ím umo┼żn├ş zmeni┼ą sp├┤sob sn├şmania fotografi├ş a vide├ş

Spolo─Źnos┼ą DJI uviedla na trh prv├║ kameru Osmo v roku 2015 a odl├ş┼íila ju pridan├şm svojich technol├│gi├ş stabiliz├ície obrazu do ru─Źn├Żch z├ívesov, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ ─żahko zachyti┼ą neochvejn├ę vide├í. P├┤vodn├ę Osmo aj Osmo Mobile boli na trhu dobre prijat├ę. Spolo─Źnos┼ą DJI uviedla na trh najnov┼íiu verziu pr├íve v─Źas pred sviatkami n├íkupov.

Vrecko Osmo nie je ak─Źnou kamerou a ch├Żba mu nieko─żko funkci├ş, ktor├ę n├íjdete v GoPro Hero 7, ako je vodotesnos┼ą a ÔÇ×stabiliz├ícia obrazu HyperSmooth. Jeho extr├ęmna prenosnos┼ą spojen├í s p├┤sobiv├Żmi funkciami fotoapar├ítu a dostupnou cenovkou ho v┼íak odli┼íuje od davu. Z├şskava aktualizovan├║ verziu kamery z DJI Mavic Air.

Vrecko Osmo bolo predstaven├ę na podujat├ş DJI ÔÇ×Preto┼że ┼żivot je ve─żk├ŻÔÇť. Je vybaven├Ż trojosov├Żm kardanom s a 1/2.3-palcov├Ż sn├şma─Ź. Fotoapar├ít je schopn├Ż sn├şma┼ą vide├í v rozl├ş┼íen├ş 4K a┼ż 60 sn├şmok za sekundu pri r├Żchlosti 100 Mb / s. Fotografuje tie┼ż 12 MP. DJI tvrd├ş, ┼że jeho bat├ęria je dostato─Źne dobr├í na to, aby vydr┼żala a┼ż dve hodiny z├íznamu videa 4K pri 30 sn├şmkach za sekundu, ─Źo je lep┼íie ako GoPro Hero 7v├Żdr┼ż bat├ęrie.

Fotoapar├ít m├í dva mikrof├│ny na nahr├ívanie zvuku. M├í iba ┼ítyri palce a vr├ítane kardanov├ęho z├ívesu, ─Źo z neho rob├ş najmen┼í├ş fotoapar├ít a stabiliz├ítor DJI. V├í┼żi iba 116 g. Spolo─Źnos┼ą pridala jednopalcov├Ż dotykov├Ż displej s nieko─żk├Żmi tla─Źidlami na navig├íciu v nastaveniach a vytv├íranie z├íberov.

Ak v├ím jeden palcov├Ż displej nie je dostato─Źne ve─żk├Ż, m├┤┼żete si pre lep┼í├ş preh─żad stiahnu┼ą aplik├íciu DJI Mimo do svojho telef├│nu s Androidom alebo iPhonu. Aplik├ícia Mimo pon├║ka re┼żim Pro s v├Ą─Ź┼íou kontrolou nad nastaveniami. Ak prepoj├şte vrecko Osmo s telef├│nom pomocou portu USB-C alebo Lightning, m├┤┼żete telef├│n pou┼ż├şva┼ą aj ako dia─żkov├Ż monitor.

Prezident DJI Roger Luo povedal: ÔÇ×DJI Osmo Pocket je tu, aby zmenil sp├┤sob zachyt├ívania fotografi├ş a vide├ş nielen profesion├ílmi, ale aj rodi─Źmi, p├írmi, dobrodruhmi, cestovate─żmi a v┼íetk├Żmi medzi nimi.ÔÇť Fotoapar├ít je vybaven├Ż nieko─żk├Żmi softv├ęrov├Żmi funkciami, ako s├║ re┼żim Motionlapse, re┼żim Timelapse, panor├ímy, FaceTrack a ActiveTrack. Funkcia ActiveTrack umo┼ż┼łuje fotoapar├ítu sledova┼ą predmet, zatia─ż ─Źo FaceTrack mu umo┼ż┼łuje identifikova┼ą ─żudsk├║ tv├ír a uzamkn├║┼ą ju v r├íme.

Spolo─Źnos┼ą DJI vydala k zariadeniu aj pr├şslu┼íenstvo, ako napr├şklad filtre, nab├şjacie puzdro, koliesko ovl├ída─Źa a bezdr├┤tov├Ż modul. V pl├íne je mnoho ─Ćal┼íieho pr├şslu┼íenstva vr├ítane vodotesn├ęho puzdra a predl┼żovacej ty─Źe.

M├┤┼żete si ho predobjedna┼ą pr├íve teraz

Vrecko Osmo si m├┤┼żete predobjedna┼ą pr├íve teraz v B&H. Odosiela┼ą sa za─Źne 15. decembra. Cena zariadenia bola 350 dol├írov, ─Źo ho rob├ş dostupnej┼í├şm ako GoPro Hero 7stoj├ş 400 dol├írov. Vzh─żadom na cenu, prenosnos┼ą a mo┼żnosti fotoapar├ítu by nov├í kamera DJI mohla zabra┼ą na predaji Hero 7. Nie je vodotesn├Ż, ale spolo─Źnos┼ą DJI ─Źoskoro uvedie na trh vodotesn├ę puzdro.

Pou┼ż├şvatelia si ho bud├║ m├┤c┼ą ┼ąa┼żko prip├íja┼ą k prilbe alebo in├ęmu vybaveniu, aby mohli zaznamen├íva┼ą svoje dobrodru┼żstv├í. Osmo Pocket v┼íak oslov├ş youtuberov a ovplyv┼łovate─żov soci├ílnych m├ędi├ş, ktor├ş chc├║ vynikaj├║cu stabilizovan├║ videokameru, ktor├í dok├í┼że sledova┼ą ich tv├íre a sledova┼ą ich v okol├ş.

Spolo─Źnos┼ą DJI bude aj na─Ćalej pred├íva┼ą svoje star┼íie modely vr├ítane p├┤vodn├Żch modelov Osmo a Osmo Mobile 2. M├┤┼żete z├şska┼ą Osmo Mobile 2 za pouh├Żch 139 dol├írov v USA.