DIY Výmena obrazovky pre Samsung Galaxy S6

Nájdenie majiteľa smartfónu, ktorý aspoň na jeden alebo dva dni neodhodil telefón, sa rovná nájdeniu jednorožca. Nebuďte na seba príliš tvrdí, ak sa vám to stane. Poškodenie sa môže pohybovať od vlasovej trhliny po zariadenie, ktoré sa ani nezapne. Jedna z prvých myšlienok, ktoré vás pravdepodobne zaujímajú (iné ako prebytky), je „Koľko to bude stáť?“

Tento problém nie je vyriešený lacno. Keď to počujete, vaša ďalšia myšlienka môže byť „Môžem ušetriť tieto peniaze tým, že ich vymením alebo opravím sám?“ Nakoniec je to asi kus skla za 20 dolárov, nie? Výmena alebo oprava obrazovky môže byť dosť ťažká, ak nie ste odborníkom na tieto veci.

Môžu existovať aj ďalšie dôvody, prečo váš displej nefunguje tak dobre. Ak máte podozrenie alebo ste si istí, že vám telefón spadol alebo ste prišli do kontaktu s vlhkosťou, môžete mať väčšie problémy.

Ak máte záruku, pravdepodobne to nepomôže, pokiaľ nedokážete dokázať, že obrazovka bola prasknutá alebo chybná kvôli chybe výrobcu. Ak máte poistenie, podajte žiadosť. Ak nie, prečítajte si viac o Galaxy Výmena obrazovky S6.

Úroveň náročnosti DIY: Potrebné odborné znalosti

Oprava alebo výmena obrazovky je náročná. Niektoré časti, ako napríklad dotykový senzor, podsvietenie, zostava LCD a obrazovka, sú prilepené ako jedna jednotka. Existujú náhradné súpravy, ale väčšina z nich nebude obsahovať panel LCD a digitalizátor, ktorý má originál. K dispozícii sú zostavy na výmenu obrazovky digitizéra Galaxy S6, ale rozhodne stoja viac.

A urobiť to sám nie je ľahké. Ale neber mi to. Vezmite to od zákazníkov, ktorí tieto súpravy vyskúšali a popisujú tento proces ako veľmi technický postup. Iná recenzia hovorí: „Dávajte si pozor – táto oprava nie je taká jednoduchá, ako uvádza tento produkt.“ Neboli to úplne nadšené recenzie, ale jeden recenzent nazval súpravu „pravdepodobne najhorším nákupom, z ktorého som urobil Amazon. ”

Dvojitý čierny diamant

Pravdepodobne bude pre vás náročné dostať sa dokonca do zariadenia. Ak je zadné sklo poškodené, s najväčšou pravdepodobnosťou zničíte lepidlo, ktoré ho drží na mieste, a bude ho potrebné znova nainštalovať. Jedinou skutočnou prekážkou je, že oprava S6 je vo všeobecnosti jednoduchšia ako S6 Edge. Ak ste to už vyskúšali a uspeli ste na svojom S5, majte na pamäti, že S6 bude oveľa ťažšie.

Koľko bude stáť oprava?

Priemerná stavebnica pre domácich majstrov je určite lacnou možnosťou za 24,99 dolárov, ale môžete tiež zvážiť kvalitu. Galaxy Náklady na výmenu obrazovky S6 nie sú lacné. Požičanie spoločnosti Samsung na opravu alebo výmenu obrazovky sa môže pohybovať od 199 do 270 dolárov. Samsung Galaxy Samotná zostava digitizéra LCD a dotykového displeja S6 sa predáva za 144 dolárov. To nezahŕňa prácu.

Niektoré webové stránky tretích strán dosahujú ešte vyššie ceny ako Samsung-dokonca viac ako 300 dolárov. Obecný citát, ktorý som požadoval, priniesol ponuku na opravu obrazovky za 269,99 dolárov. Môžete si kúpiť Samsung Galaxy S6 za oveľa menej, za predpokladu, že podpíšete zmluvu. V skutočnosti si telefón môžete skoro kúpiť za nie oveľa viac.

Rolka na peniaze

Mnoho ľudí sa rozhodlo pre kúpu záruky Samsung Elite Plus Mobile Elite Warranty, ale skutočne bola určená na pokrytie nehôd po tom, ako sa pokrytie už začalo. Je uvedený v časti Vylúčenia v Podmienkach ako už existujúca podmienka, ktorú poznáte, ktorá nastala pred dátumom začiatku pokrytia. Nie je to tak, že by to nebola dobrá možnosť do budúcna; len ti to teraz nerobí dobre.

Možno si budete chcieť kúpiť ďalšie poistenie, ale už je neskoro. Poisťovňa nebude chcieť poistiť váš dom, keď horí. Je to stratový návrh pre každú ziskovú spoločnosť. V tomto mieste by ste teda mohli byť v pokušení ísť cestou stavebnice. Zastavme sa však na chvíľu nad týmto …

Oprava obrazovky

Prevažovali by úspory nákladov ťažkosť?

Mali by ste to aj tak skúsiť? Áno, viete, že to bude ťažké, ale ušetrí vám to veľa peňazí. Galaxy Náklady na výmenu obrazovky S6 vás nechajú pokaziť. To je celá pointa každého projektu „urob si sám“-ušetríte peniaze a budete mať uspokojenie z dobre odvedenej práce. Jediným problémom je, že z toho pravdepodobne nevyjdete ani s jedným.

Nechceme byť pesimistickí; len realistické. Je pravdepodobné, že by ste mohli displej úplne zničiť, čo by znamenalo ešte vyššie náklady. Takže teraz vieme, čo nie je najlepšie riešenie, poďme diskutovať o tom, ako vyrobiť limonádu z týchto citrónov. Pokiaľ ste si v minulosti nezakúpili poistenie alebo záruku, odpoveď sa nemusí zdať čiernobiela. Nasledujúca časť však uvádza možnosti.

Musíš si prečítať: Prasknutá alebo zlomená obrazovka Androidu: Ako obnoviť fotografie, kontakty a ďalšie

Najlepšie riešenie pre vás

Možnosti, ktoré sú pre väčšinu najvhodnejšie, sú čiernobiele, zložené ruky a úprimný názor odvodený z vyhodnotenia a zváženia všetkých riešení – stačí zaplatiť za opravu. Pokiaľ neumierate, či sa vám podarí tento čin dosiahnuť; a máte veľkú šancu, že si budete musieť úplne kúpiť iný telefón, alebo veľkú sumu peňazí na opravu tohto telefónu, keď spôsobíte ďalšie škody – nechajte to zvládnuť odborníkom. Spoločnosť Samsung údajne ponúka najnižšie ceny na opravu telefónu, ale nemusí to tak vždy byť, preto sa poraďte.

Ak sa rozhodnete riskovať a demontovať svoj S6, budete musieť najskôr odstrániť priehradku na kartu SIM, aby ste mohli uvoľniť a odsať dvere vedúce k batérii, ku ktorej sa náhodou prilepí neuveriteľne účinným lepidlom. Ak sa dostanete tak ďaleko, budete musieť odskrutkovať a oddeliť zadný kryt od zostavy LCD.

Ďalším krokom je odpojenie všetkého od základnej dosky. Budete musieť vybrať základnú dosku, batériu, prednú kameru, reproduktor a motor. Ak stále čítate a uvažujete o tom, budete musieť zahriať zostavu LCD, aby sa uvoľnil predný kryt. Tieto kroky slúžia iba na demontáž telefónu na opravu; pri opätovnom zostavení budete musieť urobiť všetko naopak.

Spodná čiara

Nechystám sa to skúsiť so svojim telefónom. Ak je ešte použiteľný s prasknutou obrazovkou, ušetril by som peniaze za opravu. Ak sa už nedá ani používať tak, ako je, stále by som si požičal peniaze z úspor alebo na zaplatenie opravy použil kredit. Áno, je to nanič, ale situácia môže byť ešte horšia a to sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane realitou, ak sa to pokúsite opraviť.

Záver

Ak žijete v blízkosti opravárenského centra Samsung, spoločnosť Samsung ponúka jednodňovú opravu. Je veľmi pravdepodobné, že spoločnosť Samsung vám bude môcť vrátiť váš telefón rýchlejšie ako predajcovia tretích strán bez ohľadu na to, kde žijete, jednoducho kvôli dostupnosti súčiastok a skúsenej práci. Ak ste na Samsung nahnevaní a nechcete dať spoločnosti žiadne ďalšie peniaze, my to tiež pochopíme. Ak sa jednoducho rozhodnete kúpiť si úplne nový telefón, mnohé miesta ponúkajú peniaze na výmenu, alebo tak môžu recyklovať súčiastky.

Ako ste sa rozhodli riešiť tento problém? Dokázali ste úspešne opraviť alebo vymeniť obrazovku sami? Aké sú niektoré z najlepších ponúk, ktoré ste našli? Pošlite nám svoj názor na všetky tieto témy. Ak potrebujete pomoc s výmenou obrazovky na podobnom telefóne, prečítajte si článok nižšie.

Odporúčaný kredit obrázku