DIY: Výmena obrazovky pre Samsung Galaxy S4

The Galaxy S4 je jedným z najobľúbenejších Samsungov smartphones a jeden problém, s ktorým som sa stretol u mnohých Galaxy S4 smartphones spočíva v tom, že predné sklo sa ľahko praskne. Nie som to len ja, pretože existuje veľa ľudí, ktorí majú tento problém len niekoľko dní po zakúpení Galaxy S4. Tento problém nie je bežný iba u S4, ale videl som toho veľa Galaxy telefóny, vrátane Galaxy S3, s prasknutými obrazovkami.

Pred nejakou dobou som napísal návod na výmenu skla na Galaxy S3 a v tomto príspevku vám poviem, ako môžete vymeniť sklo na svojom Galaxy S4. Určite si mnohí z vás myslia, že je jednoduchšie ísť do mobilného obchodu a nechať si ho vymeniť, ale budete musieť takto minúť veľa peňazí. Ak ovládate nástroje a máte trpezlivosť, pokračujte v čítaní a zistite, ako môžete vymeniť sklo na svojom Galaxy S4 bez vyprázdnenia peňaženky.

Táto príručka výmeny obrazovky pre Samsung Galaxy S4 sa zameriava na opravu predného skla na Galaxy S4 a nie skutočný displej, takže skutočný LCD displej vášho telefónu by mal fungovať, ak chcete vymeniť predné sklo.

Čo potrebuješ

Ak ste niekedy vymenili obrazovku v telefóne prostredníctvom mobilného obchodu, budete vedieť, koľko stojí. Ak ste ochotní to urobiť sami, ušetríte veľa peňazí. Tento náhradný balík môžete získať od Amazon za približne 19,99 dolárov so všetkými príslušnými nástrojmi. Môžete sa tiež pozrieť na iné webové stránky a miestny obchod s telefónmi a overiť, či nenájdete podobný náhradný balíček za nižšiu cenu.

Okrem toho budete potrebovať aj teplovzdušnú pištoľ na zahriatie lepidla pod prasknutou obrazovkou. Môžete tiež použiť výkonný sušič vlasov, ale používanie sušiča vlasov bude trvať oveľa dlhšie. Preto odporúčam, aby ste si kúpili tepelnú pištoľ, ak ju ešte nevlastníte. Nakoniec budete potrebovať veľa trpezlivosti a tvrdej práce, aby ste úspešne vymenili obrazovku na Galaxy S4. Ľudia v mobilnom obchode vám neúčtujú nič skutočne jednoduché a vynakladajú veľké úsilie, takže ak to chcete urobiť sami, budete musieť vynaložiť veľké úsilie.

Ako vymeniť obrazovku

Predtým, ako budete postupovať podľa nižšie uvedených krokov, sa uistite, že to urobíte podľa vlastného uváženia. To spôsobí stratu záruky a ak sa niečo pokazí, môže sa stať, že sa telefón ani nespustí, takže sa riaďte všetkými pokynmi a urobte to na vlastnú zodpovednosť. Tiež by ste to mali urobiť iba vtedy, ak ste predtým používali nástroje.

Krok 1

Odstráňte zadný kryt a batériu z vášho Galaxy S4. Vysuňte tiež karty SIM a micro SD.

vyberte batériu

Krok 2

Použite horúcu pištoľ na sklo na svojom Galaxy S4 na zahriatie lepidla. Urobte to asi 2 do 4 minút a použite teplovzdušnú pištoľ na najnižší tlak alebo nastavenie. Ak používate sušič vlasov, bude to trvať oveľa dlhšie. Sklo príliš nezahrievajte a nepoužívajte horúcu pištoľ príliš blízko telefónu, pretože by mohlo dôjsť k roztaveniu digitizéra. Ak na obrazovke uvidíte akékoľvek zafarbenie, okamžite vypnite horúcu pištoľ.

tepelná pištoľ

Krok 3

Pokúste sa zdvihnúť sklo okolo okrajov pomocou plastových klieští, ktoré boli súčasťou náhradného balenia. Buďte trpezliví a robte to pomaly okolo všetkých okrajov. Ak sa sklo nezdvíha, možno budete chcieť znova použiť horúcu pištoľ na okrajoch. Buďte zvlášť opatrní pri pohybe smerom k spodnej časti obrazovky, pretože dotykové tlačidlá sú prilepené k sklu a budete ich musieť zložiť. Keď pracujete na inom okraji, uistite sa, že niektoré tipy sú na mieste za obrazovkou, aby sa druhý okraj znova nezlepil.

vložte krompáče

Krok 4

Pomocou nástrojov na oddeľovanie plastov pomaly vyberte sklo z digitizéra. Uistite sa, že tu strávite veľa času, pretože tento krok je zásadný.

zdvih obrazovky

Krok 5

Akonáhle je sklo úplne odstránené, očistite digitalizátor handričkou. Na čistenie digitizéra môžete použiť aj akékoľvek handričky alebo spreje na LCD displeje.

Krok 6

Lepidlo použite na hrany svojho Galaxy S4. Ak lepidlo nebolo dodané s náhradným obalom, môžete použiť 3M 2 mm pásy.

naneste lepidlo

Krok 7

Ak má náhradné sklo na vnútornej strane plastový kryt, odstráňte ho. Dbajte na to, aby sa na náhradné sklo neprášil.

nová obrazovka

Krok 8

Položte nové sklo na svoj Galaxy S4 jemne. Uistite sa, že ste tu mimoriadne opatrní a doprajte si čas na správne položenie pohára. Po nasadení obrazovky môžete odstrániť akýkoľvek plastový kryt na vonkajšej strane náhradného skla. To je všetko! Úspešne ste vymenili sklo na svojom Galaxy S4 a váš telefón sú teraz ako nové.

obrazovka vymenená

Krok 9

Vložte späť batériu, kartu SIM a kartu micro SD a nasaďte zadný kryt telefónu.

vložte kryt

(Kredity obrázku: www.ifixit.com)

Záver

Použil som rôzne smartphones od niektorých z najobľúbenejších výrobcov, ale nikdy som sa nestretol s problémom praskania obrazovky na žiadnom zariadení, ktoré väčšina Samsung Galaxy tvárou v tvár užívateľom. Počul som, že obrazovka môže prasknúť, aj keď telefón spadne na mäkký povrch. Môže to byť univerzálny problém spoločnosti Samsung alebo môže ísť o problém s niektorými jednotkami. Uistite sa, že používate svoj Samsung Galaxy S4 s mimoriadnou opatrnosťou, pretože ak prasknete sklo, budete musieť buď vynaložiť veľa peňazí, alebo vynaložiť veľa úsilia na výmenu skla. Ak ste si predtým neboli opatrní a praskli vám obrazovku, môžete obrazovku vymeniť pomocou vyššie uvedenej metódy Galaxy S4.

Zvážte pohľad na najlepšie puzdrá pre Samsung Galaxy S4 na ochranu telefónu pred týmto problémom.

Väčšina balíčkov na výmenu skla je pomerne lacná a so všetkými príslušnými nástrojmi ich nájdete za menej ako 20 dolárov. Ak ste predtým nepoužívali žiadne nástroje, odporúčam vám vymeniť obrazovku z miestneho obchodu s telefónmi. Ak však máte pocit, že tento proces nie je taký náročný, alebo sa v nástrojoch vyznáte, potom to urobíte sami, môže vám to ušetriť veľa peňazí. Uistite sa, že to robíte na vlastné riziko a že ste pred začiatkom uvoľnení, pretože to bude vyžadovať veľa času a trpezlivosti. Pri výmene obrazovky pre Samsung postupujte správne podľa všetkých pokynov Galaxy S4 a neváhajte sa opýtať na nižšie uvedené otázky.

Ak skutočne chcete chrániť svoj telefón, pozrite sa na našu recenziu na S4 Otterbox.