DIY: Samsung Galaxy Výmena obrazovky S3

Videl som toľko Samsungov Galaxy zariadenia s prasknutými obrazovkami a neviem, či je to len problém Samsungu, ale vždy, keď som videl, ako niekomu spadne telefón bez puzdra S3, obrazovka okamžite dostane nejaké praskliny. Problém je v tom, že to nie je niečo, čo by si priemerný používateľ mohol opraviť sám a väčšina používateľov to pravdepodobne zaplatí, keď zaplatí veľa peňazí. A nemôžete čakať, že ľudia prestanú používať svoj telefón alebo ho testovať pomocou príslušenstva S3 a ďalších skvelých vecí.

Ak hľadáte spôsob, ako vymeniť prasknuté sklo svojpomocne a za oveľa nižšiu cenu, pokračujte v čítaní a zistite, ako to zvládnete sami. Táto príručka má opraviť prasknutú obrazovku Samsung Galaxy S3. Ak chcete vymeniť predné sklo, skutočný displej vášho zariadenia musí fungovať.

Čo potrebuješ

Pretože nenahrádzame skutočný displej, náhradné nástroje by vás nemali stáť veľa a tento balík spolu so všetkými príslušnými nástrojmi stojí 17,99 USD Amazon. Náhradné nástroje môžete tiež vyhľadať v miestnom obchode, ak ich nechcete kúpiť Amazon.

Okrem toho budete potrebovať aj teplovzdušnú pištoľ alebo sušič vlasov, aby ste zahriali lepidlo na popraskanej obrazovke. Nakoniec, ak chcete úspešne vymeniť obrazovku, bude potrebná určitá trpezlivosť.

Ako nahradiť prasknutú obrazovku

Obrazovku sa pokúste vymeniť iba vtedy, ak viete, čo robíte, a ak ste predtým používali nejaké hardvérové ​​nástroje. Ukážem vám iba kroky, ktoré musíte vykonať a mali by ste to robiť iba na vlastnú zodpovednosť.

Krok 1

Otvorte zadný kryt telefónu, vyberte batériu a vysuňte karty SIM a micro SD. Toto je pravdepodobne najľahší krok v celom tomto návode.

odstráňte sim

Krok 2

Odskrutkujte skrutky pomocou hviezdicového skrutkovača, ktorý je súčasťou balenia na výmenu obrazovky. Po odstránení skrutiek na zadnej strane by sa mal zadný rám uvoľniť.

odstráňte skrutky

odstráňte rám

Krok 3

Ak chcete vybrať základnú dosku, odskrutkujte skrutku na základnej doske. Demontáž základnej dosky je voliteľná, ale môžete ju vybrať, aby ste sa nepoškodili v dôsledku tepla z teplovzdušnej pištole alebo sušiča vlasov. Ak nechcete odstrániť základnú dosku, pokračujte krokom 7.

skrutka základnej dosky

Krok 4

Jemne nadvihnite displej a kábel antény Wi-Fi zo základnej dosky pomocou nástroja na oddeľovanie plastov.

odpojte kábel displeja

Krok 5

Jemne nadvihnite predný fotoaparát a kábel digitalizátora pomocou nástroja na oddeľovanie plastov.

odstrániť kameru

odstráňte kábel

Krok 6

Opatrne vyberte základnú dosku z tela telefónu. Základná doska by sa mala ľahko odpojiť.

odstrániť základnú dosku

Krok 7

Okolo všetkých okrajov a rohov obrazovky použite tepelnú pištoľ alebo sušič vlasov. Toto môže trvať asi 2 do 5 minút. Ak používate sušič vlasov, môže to trvať veľa času. Telefón neprehrievajte, pretože by to mohlo poškodiť digitalizátor. Lepidlo za sklom iba zohrievame, aby sa dalo ľahko stiahnuť.

tepelná pištoľ

Krok 8

Toto bude najťažší krok. Začnite vyberať sklo pomocou gitarových hrotov a nástrojov na oddeľovanie plastov v balení na výmenu skla. Začnite od horného okraja obrazovky a postupujte smerom k spodnej časti. Keď pracujete na inom okraji, uistite sa, že sú niektoré tipy alebo otváracie nástroje na mieste za sklom, aby sa okraje znova nelepili.

odstrániť obrazovku

Bude to vyžadovať veľa trpezlivosti a tvrdej práce. Neponáhľajte sa do toho, pretože by ste mohli poškodiť skutočné zobrazenie obrazovky. Pri odstraňovaní skla zo spodnej časti obrazovky buďte obzvlášť opatrní, pretože sú tam prilepené aj tlačidlá na obrazovke. Možno budete musieť tepelnú pištoľ znova použiť počas celého procesu a v spodnej časti, aby sa tlačidlá mohli odpojiť od skla.

odstráňte sklo

Krok 9

Ak máte veľa rozbitého skla, budete musieť jednotlivé kusy skla opatrne vybrať.

Krok 10

Na prilepenie gombíkov v spodnej časti budete možno musieť použiť samolepiacu pásku. Uistite sa, že sú tlačidlá nalepené na správnom mieste.

páskové tlačidlá

Krok 11

Pred vložením nového skla možno budete chcieť vyčistiť obrazovku na svojom Galaxy S3.

Krok 12

Odstráňte plast z novej obrazovky. Nedotýkajte sa vnútornej strany skla.

Krok 13

Položte pohár na svoj Galaxy S3. Vezmite si toľko času, koľko potrebujete, a opatrne naneste nové sklo. Akonáhle je nové sklo umiestnené na displej, zatlačte na okraje obrazovky a uistite sa, že je sklo správne prilepené okolo okrajov. To je všetko! Úspešne ste vymenili prasknuté sklo na vašom Galaxy S3.

obrazovka vymenená

Krok 14

Znova zložte svoje zariadenie. Najprv vložte základnú dosku a uistite sa, že všetky káble sú správne pripevnené tak, ako boli pred vybratím základnej dosky.

Krok 15

Vráťte skrutky na miesto pre základnú dosku.

Krok 16

Vložte okraj späť na telefón a znova ho pripojte utiahnutím skrutiek.

Krok 17

Vložte batériu, kartu SIM a kartu micro SD na miesto. To je všetko! Tvoj Galaxy S3 by teraz mal byť ako nový!

(Kredity obrázku: www.ifixit.com)

Záver

Problém s prasknutým sklom sklamal mnoho používateľov Samsungu a osobne poznám priateľa, ktorému spadol telefón na piesok a prasklo mu to sklo. Neviem, v čom je problém, ale telefón by ste vždy mali používať opatrne, pretože ak je sklo prasknuté, budete musieť buď vynaložiť veľa peňazí, alebo vynaložiť veľa úsilia na výmenu skla. Ak je vaše sklo v súčasnosti prasknuté a displej telefónu funguje, môžete prasknuté sklo na svojom zariadení vymeniť podľa vyššie uvedených krokov. Galaxy S3. Keď vymeníte sklo, môžete sa pozrieť na skvelé spôsoby úpravy S3, ako je pridanie ROM S3, odomknutie telefónu a zachytenie niekoľkých snímok obrazovky cez vaše úplne nové sklo.

Opäť platí, že ak ste nikdy predtým nepoužívali takéto nástroje alebo vám to pripadá desivé, nerobte to, pretože by ste mohli poškodiť vnútorné súčasti telefónu. Ak sa však v nástrojoch vyznáte a máte pocit, že je to niečo, čo budete schopní urobiť, mali by ste určite zvážiť pokus o opravu prasknutej obrazovky Samsung Galaxy S3, aby ste ušetrili peniaze. Náhradné sklenené balenie je dosť lacné a dokonca môžete nájsť lacnejší balík vo svojom miestnom obchode. Predtým, ako budete pokračovať v tomto procese, uistite sa, že ste pokojní. Na úspešné dokončenie tohto procesu budete potrebovať veľa času, tvrdej práce a trpezlivosti. Postupujte správne podľa pokynov na opravu prasknutej obrazovky Samsung Galaxy S3 a neváhajte sa opýtať na akékoľvek otázky v sekcii komentárov nižšie.