Displej MacBooku Pro M1X vyzerá presne ako iPad

Budúci týždeň Apple Hovorí sa, že podujatie obsahuje nové AirPods, Mac Mini a MacBook Pro s čipmi M1X vo vnútri. Zasvätenec zobrazovacieho priemyslu Ross Young tento týždeň naznačil, že existuje „100% potvrdená“ šanca, že na paneloch displeja pre jednotky MacBook Pro, ktoré sa objavia na tomto podujatí, uvidíme MiniLED s niekoľkými takmer rovnako pravdepodobnými aktualizáciami.

Podľa analýzy Younga „dodávatelia panelov sú pre iPad Pro a MacBook Pro rovnakí – LG Display a Sharp“. Young ako taký „očakáva podobnú technológiu – oxidové zadné dosky, podsvietenie miniLED a obnovovacie frekvencie 120 Hz“. Išlo by o dlho očakávaný upgrade pre zostavu MacBook Pro – značka notebookov najvyššej úrovne AKA Apple.

Čo by bolo ešte vítanejšie, je návrat viacerých portov USB, portu HDMI, portu karty SD a tak ďalej. ALE vzhľadom na nekončiaci rast predaja radu zariadení od r Apple začali vydávať iterácie bez uvedených portov, je nepravdepodobné, že uvidíme návrat k viac než dostatočnej sláve portov.

Namiesto toho získame oveľa jasnejšie, farebnejšie a energeticky úspornejšie zobrazovacie panely s vyššou obnovovacou frekvenciou obrazu. Toto je stále dobrá správa. Je to zvláštna situácia, v ktorej sa nachádzame pred týmto vydaním, pričom špičkové zariadenia iPad Pro sú vo voľnej prírode so zobrazovacími panelmi, ktoré sú špičkovejšie ako najdrahší MacBook Pro. To sa pravdepodobne čoskoro napraví.

Young tiež objasnil tento bod a povedal, že „14“ a 16″ by mali mať miniLED, oxidové zadné dosky a obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Je pravdepodobné, že ak by mal mať MacBook Pro panel s obnovovacou frekvenciou 120 Hz, mal by tiež systém s premenlivou obnovovacou frekvenciou, ktorý by bol potenciálne spojený s režimom vysokého výkonu alebo režimom Pro, ktorý sa objavil vo verziách MacOS za posledných pár rokov.

Zatiaľ čo zobrazovací panel pre MacBook Pro M1X 14 a 16-palcové jednotky môže byť rovnaký ako iPad Pro, je veľmi nepravdepodobné, že Apple bude obsahovať dotykový panel. Toto je jedna z oblastí, kde záruka Steva Jobsa, že sa tvarový faktor nemusí meniť, pravdepodobne zostane: „Dotykové povrchy nechcú byť vertikálne.“

Apple nie je úplne zaručené, že nikdy nebude existovať MacBook s dotykovou obrazovkou, ale v tejto chvíli sa to stále zdá byť veľmi nepravdepodobné.

Pozrite si časovú os nižšie, kde nájdete viac informácií o tom, čo možno očakávať od nasledujúceho Apple udalosť, vrátane klebiet o každom zo zariadení, ktoré s väčšou pravdepodobnosťou smerujú k oficiálnemu zverejneniu.