Disney + prekra─Źuje 50 mili├│nov predplatite─żov za p├Ą┼ą mesiacov

Disney +
  • Disney + sa na trhu vytvoril u┼ż dva mesiace po jeho obmedzenom uveden├ş na trh.
  • T├íto slu┼żba sa ─Źoskoro roz┼í├şri, preto┼że skuto─Źne konkuruje v┼íetk├Żm ve─żk├Żm ryb├ím v rybn├şku.
  • Jedin├ę, ─Źo by teraz mala spolo─Źnos┼ą Disney + urobi┼ą, je prida┼ą viac exkluz├şvnych s├║borov, viac origin├ílov a celkovo viac obsahu.

Disney +, najo─Źak├ívanej┼íia vysielacia platforma za posledn├ę dva roky, prekonala za p├Ą┼ą mesiacov po svojom uveden├ş na trh v novembri 2019 50 mili├│nov predplatite─żov, ─Źo je len za─Źiatok. Disney + nebol na celom svete k dispoz├şcii s├║─Źasne, tak┼że predplatitelia ur─Źite dosiahnu ove─ża vy┼í┼íie ─Ź├şsla. Napr├şklad jeden z najv├Ą─Ź┼í├şch trhov na svete, India, pr├íve vst├║pil 1 Apr├şl 2020. Pokia─ż ide o z├ípadn├║ Eur├│pu, spolo─Źnos┼ą Disney + pred dvoma mesiacmi zasahovala ako mo┼żnos┼ą predpredaja. Pozer├íme sa v┼íak na to, rast platformy Disney Stream je prinajmen┼íom p├┤sobiv├Ż.

─îo teda ─żudia pova┼żuj├║ za presved─Źiv├ę o platenej ponuke predplatn├ęho spolo─Źnosti Disney, ktor├í sa kvalifikuje proti likes Netflixu, Amazon Prime TV, HBO? Predov┼íetk├Żm m├í klasiku Disney, napr├şklad ÔÇ×Kr├ísa a zvieraÔÇť alebo ÔÇ×Mal├í morsk├í v├şlaÔÇť, ako aj animovan├ę filmy spolo─Źnosti Pixar, aby boli deti (aj dospel├ş) ┼í┼ąastn├ę. Po druh├ę, s├║ veci priamo z Marvel Filmov├Ż vesm├şr, ktor├Ż has├ş sm├Ąd ─żud├ş po ┼ípeci├ílnych efektoch, posilnil ─Źinnos┼ą. Potom je tu origin├ílna s├ęria ako The Mandarin, ktor├í f├║ka mysle fan├║┼íikov Star Wars.

Z h─żadiska ceny za─Ź├şna Disney + cenou 699 dol├írov mesa─Źne alebo 69,99 dol├írov za cel├Ż rok. Toto je menej ako ┼ítandardn├í "┼ítandardn├í" ├║rove┼ł pre Netflix, ktor├í je 899 dol├írov mesa─Źne. Spolo─Źnos┼ą Disney + v┼íak vst├║pila na trh za ve─żmi konkuren─Źn├ę ceny bez pr├ęmiov├Żch ├║rovn├ş. Dost├ívate v┼íetko v streamovan├ş 4 kB s ni┼ż┼í├şm rozl├ş┼íen├şm 7 Dol├íre za mesiac, bez povinnosti minim├ílneho up├şsania a bez obmedzen├ş. Bezpochyby zohralo hlavn├║ ├║lohu pri pomoci vysielacej platforme n├íjs┼ą pohodln├ę miesto na u┼ż preplnenom a ve─żmi konkuren─Źnom trhu.

Kam presne tento ned├ívny ├║spech vlo┼ż├ş Disney +? Naposledy, ke─Ć spolo─Źnos┼ą Netflix ozn├ímila ─Ź├şsla v janu├íri 2020, dosiahla 227 mili├│nov pou┼ż├şvate─żov. Amazon V posledn├Żch rokoch sa spolo─Źnos┼ą Prime roz┼í├şrila aj s celkov├Żm po─Źtom 156 mili├│nov predplatite─żov na celom svete. Hulu m├í takmer 25 mili├│nov pou┼ż├şvate─żov, Apple Telev├şzia m├í 34 mili├│nov ├║─Źastn├şkov a spolo─Źnos┼ą HBO m├í na celom svete pribli┼żne 140 mili├│nov pou┼ż├şvate─żov. Po tom v┼íetkom, ─Źo povedal, sa Disney + vydala na dobr├Ż ┼ítart, ale e┼íte je pred nami e┼íte dlh├í cesta. Teraz je potrebn├ę sa zamera┼ą najm├Ą na pridanie ─Ćal┼í├şch titulov v kni┼żnici, preto┼że relat├şvne mal├í ve─żkos┼ą je st├íle jednou z m├íla ch├Żb v slu┼żbe.