Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Disney chce svoj metaverz s 3D postavami, ktoré sledujú návštevníkov


Americký patentový úrad pred niekoľkými dňami potvrdil myšlienku potenciálu metaverza Disney s ambicióznou technológiou. Zábavný gigant sa však snaží utlmiť.

Môže to byť inak? Dňa 28. decembra 2021 USPTO, Americký úrad pre patenty a ochranné známky, schválil podanie patentu od spoločnosti Disney Enterprises, ktorý bol podaný 15. júla 2020. Ide o „simulátor virtuálneho sveta“ , ktorý odkazuje na počítačovú platformu, ktorá vyzerá ako metaverse, ktorá by však nevyžadovala VR headset alebo AR / VR okuliare. Spoločnosť sa snaží načasovať poverením našich kolegov z o Los Angeles Times že vývoj takejto technológie nebol v súčasnosti prioritou. Pozrime sa však, čo hovorí kráľ zábavy v tomto slávnom patente.

Metaverza prístupná zo zábavných parkov Disney

V patente Disney zhrnul svoj vynález do „ simulátory virtuálneho sveta a metódy na použitie týmito simulátormi “. Tu sa spoločnosť odvoláva na vytvorenie virtuálneho sveta, ktorý by premietal používateľa do 3D vesmíru, ktorý je sám odvodený od skutočného sveta.

Presnejšie, nehovoríme tu o metaverze, v ktorej sa môže každý potápať doma, ale o virtuálnom svete, ktorý by bol prístupný priamo z firemných tematických parkov, aby tam vládla interaktivita a vytvoril sa pohlcujúci aspekt ako majster.

Tentoraz jednoduchšie ide o ponorenie sa, napríklad počas návštevy Disneylandu v Paríži, do 3D sveta, v ktorom nájdete postavičky z Disney univerza, na danom mieste, ako je atrakcia, bodová fotografia napr. ako slávna pirátska loď, v blízkosti hradu alebo z akéhokoľvek iného potenciálneho pohľadu na miesto určenia. A myšlienkou je urobiť to bez toho, aby ste museli používať smartfón alebo nosiť virtuálnu prilbu či okuliare.

Odvážna technológia pre metaverzus skutočne nepodobnú žiadnej inej

Na ponorenie návštevníka do virtuálneho vesmíru bez vybavenia je samozrejme potrebné použiť pokročilú technológiu. Na dosiahnutie tohto výkonu spoločnosť Disney vo svojom patente evokuje vytváranie 3D obrázkov, ktoré sú poháňané pomocou rôznych projektorov pri šialenej snímkovej frekvencii za sekundu.

Výpočtová platforma by využívala techniku ​​SLAM, založenú na simultánnej lokalizácii a mapovaní. Diagram objavený v patente poskytuje predstavu o technickej zložitosti zariadenia, ktoré je založené na počítačovej platforme s procesorom a pamäťou uchovávajúcou softvérový kód, okrem tohto sledovacieho systému, ktorý by bol spojený s počítačom. platforme a k premietaciemu zariadeniu, ktoré je samotné pripojené k počítačovej platforme.

diagram zariadenia disney metaverse

Hardvérový procesor nástroja dokáže preložiť skutočný svet do simulovaného virtuálneho sveta, aby identifikoval vizuálne efekty, ktoré sa potom zobrazia v mieste skutočného sveta. Je tiež potrebné si predstaviť, že sledovací systém je možné modelovať na základe pohybov používateľa v reálnom svete, vďaka prítomným kamerám, aby vyvolal reakcie vo virtuálnom svete.

Ak sa tieto vysvetlenia zdajú abstraktné, predpokladá sa, že táto technika umožní generovať viacnásobné interakcie, pričom napríklad návštevníkovi ponúkne možnosť vidieť postavu niekoľko metrov od svojej pozície a zároveň interagovať s inou, ktorá je mu bližšie. Nehovoríme tu o holograme, ale o premietaní toho, čo sme mohli vidieť na obrazovke, na skutočný povrch. A neobmedzovalo by sa to len na jednu postavu. Patent spomína aj nábytok, umelecké diela, doplnky a ďalšie predmety, s ktorými budú možné interakcie.

Prvými zábavnými parkami, ktoré budú využívať túto technológiu, by mohli byť Disneyland v Kalifornii a Walt Disney World na Floride. Ak sa Disney snaží utlmiť nadšenie okolo metaverza, nikomu neunikne vyhlásenie generálneho riaditeľa Boba Chapka, ktorý vlani v novembri uviedol, že spoločnosť sa pripravuje na zmiešanie fyzických a digitálnych aktív v metaverze.

Na tú istú tému:
Dubaj bude hostiť prvé podujatie venované výlučne metaverzu… ale bude to len zoči-voči

zdroj: USPTO (patent), Los Angeles Times