Diskutovaná suverenita údajov, digitálna India s Nadellou: Prasad

Gener├ílna riadite─żka spolo─Źnosti Microsoft Satya Nadella v stredu rokovala s ministrom IT ├Ünie Ravim ┼áankarom Prasadom o celej ┼ík├íle ot├ízok vr├ítane suverenity ├║dajov a digit├ílnej Indie.

Po rozhovore s novin├írmi po stretnut├ş s Nadellou povedal minister IT Prasad, ┼że ide o zdvorilostn├ę stretnutie, ktor├ę pre┼ílo ÔÇ×ve─żmi dobreÔÇť.

ÔÇ×Hovorili sme o ot├ízke suverenity ├║dajov, ktor├í je v procese rozpracovania,ÔÇť uviedol a dodal, ┼że o digit├ílnej Indii sa diskutovalo aj v nieko─żk├Żch z├íle┼żitostiach v segmente IT.

Zvrchovanos┼ą ├║dajov a ich lokaliz├ícia boli hlavn├Żmi t├ęmami diskusie s vl├ídou, ktor├í minul├Ż rok v parlamente predlo┼żila n├ívrh z├íkona o ochrane osobn├Żch ├║dajov.

Hoci z├íkon umo┼ż┼łuje prenos osobn├Żch ├║dajov mimo Indie, pri prenose ÔÇ×citliv├ŻchÔÇť osobn├Żch ├║dajov mimo krajiny sa mus├ş v krajine uchov├íva┼ą k├│pia. Subjekty sprac├║vaj├║ce alebo zhroma┼ż─Ćuj├║ce ├║daje v┼íak bud├║ ma┼ą z├íkaz prenosu ÔÇ×kritick├ŻchÔÇť osobn├Żch ├║dajov mimo krajiny.

Zvrchovanos┼ą ├║dajov a lokaliz├ícia boli predmetom ob├ív a ve─żk├ę technologick├ę spolo─Źnosti, ktor├ę s├║ v├Ą─Ź┼íinou zalo┼żen├ę z Indie a ukladaj├║ ├║daje mimo krajiny.

Minister tie┼ż povedal m├ędi├ím, ┼że pon├║kol gener├ílnemu riadite─żovi spolo─Źnosti Microsoft Corporation prijatie nieko─żk├Żch ded├şn v krajine a ich transform├íciu na digit├ílne dediny v s├║lade s cie─żom vl├ídy zalo┼żi┼ą jednu digit├ílnu dedinu.

ÔÇ×Diskutovali sme o celom rade ot├ízok t├Żkaj├║cich sa IT, najm├Ą, ktor├ę som mu pon├║kol … Mus├şme si zalo┼żi┼ą jednu digit├ílnu dedinu pri jazere. M├┤┼że zv├í┼żi┼ą prijatie niektor├Żch z t├Żchto digit├ílnych ded├şn a vies┼ą ich, aby sa stal maj├íkom pre ostatn├Żch, " povedal.