Infodemic,
Svet je v úplnej panike kvôli globálnej pandémii, ktorá je novým koronavírusom. Mať správne fakty je dnes ťažké získať.
Je dôležité získať správne fakty a informácie o systéme Covid-19. Bohužiaľ, existuje aj iný vírus, ktorý spôsobuje našim virtuálnym používateľom zmätok.
Ráno 15. marca došlo k prepuknutiu digitálneho vírusu. „Infodémia“, ako ju niektorí nazývajú. A jedna z najobľúbenejších komunikačných platforiem WhatsApp je s týmto digitálnym vírusom sužovaná.
Horšia vec je …
Len za hodinu to už bolo nakazených 60 ľudí.
Čítať: Mapa sledovača Covid-19 umožňuje hackerom infikovať vaše počítače
„Infodemické“ dezinformačné rany používatelia WhatsApp
Ľudia vždy hľadajú novinky o koronavíruse. Ohľadne správ sa obraciame na televízory, rádiá, internet a dokonca aj na našich priateľov a blízkych.
Niektorí sa dokonca obracajú na informačné webové stránky, podobné tomu, čo funguje Google, ale oneskorilo ich spustenie.
Ale pýtali ste sa niekedy, odkiaľ vaši priatelia a vaši blízki dostávajú svoje správy? Je to z dôveryhodných zdrojov alebo z anonymných zdrojov?
Ak je to od druhej strany, možno budete chcieť posúdiť, či sú správy legitímne alebo nie. Možno to nebudete chcieť hneď uveriť.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) uviedla, že v súčasnosti existuje množstvo infodémií informácií. Dezinformácie sú obzvlášť proti obavám ľudí o koronavíruse a jeho šírení po celom svete.
Rôzne veľké gigantické spoločnosti ako Facebook a Twitter v súčasnosti intenzívne investujú do šírenia zavádzajúcich informácií. To zahŕňa okrem iného odmietnutie odborného poradenstva, ako aj podporu falošného zaobchádzania nájdeného online.
Holandské mesto bolo touto dezinformáciou veľmi ovplyvnené
Len za hodinu už bolo touto dezinformáciou nakazených 60 ľudí z holandského mesta Utrecht.
Objavili sa správy, ktoré ľuďom hovorili, aby pili horúcu polievku, aby zastavili vírus. Alebo na testovanie na infekciu môžu ľudia zadržať dych 15 sekúnd.
Boli to len niektoré zo správ zdieľaných medzi priateľmi a príbuznými v priebehu niekoľkých sekúnd, čo bolo v rozpore s lekárskou pomocou.
63-ročná Ivonne Hoeková povedala, že správu dostala od kamaráta okolo 11:00, o ktorej povedala, že ju poslala susedka, ktorá pracuje v nemocnici. Potom ho znepokojene poslala svojim dvom deťom.
A okolo 11:36 hod. Jej syn Tim zaslal rovnakú správu celému svojmu 65-člennému tímu Frisbee.
Pravdepodobne by som tomu nevenoval žiadnu pozornosť, keby to Id videl od cudzinca Facebook, Ale verím mojej matke veľmi, 35-ročná, povedala Tim van Caubergh Reuters,
Zdieľal som to, pretože to pochádza z dôveryhodného zdroja … takto sa tieto veci stávajú.
Dezinformácie sa šíria rýchlo ako vírus
S rýchlym šírením dezinformácií to len dokazuje, že platformy sociálnych médií majú problémy so samotnou kontrolou.
WhatsApp sa teraz stretáva s týmto problémom, keď je ťažké zastaviť obsah, ktorý sa často považuje za faktický, pretože pochádza z dôveryhodného zdroja, najmä ak pochádza od priateľov a rodiny.
Facebook- známa platforma s WHO a inými agentúrami Spojených štátov na spustenie služby na zdieľanie oficiálneho zdravotného poradenstva týkajúceho sa nového koronavírusu.
V súčasnosti je to najlepší krok na zastavenie alebo potvrdenie dezinformácií, ktoré sú veľmi znepokojujúce a môžu ľuďom na celom svete spôsobiť paniku a hystériu.
WhatsApp teraz sleduje tieto kroky Facebook a Twitter robia preto, aby obmedzili a dokonca zastavili šírenie dezinformácií na svojich používateľov.
Prečítajte si tiež: Ako vyčistiť telefón a udržiavať ho bez koronavírusu
Ostan doma…
Je smutné, že všetci na svete prechádzajú touto pandémiou. Vírus infikuje takmer každého, kto príde.
Kým lekárski odborníci majú tendenciu trpieť vírusom, občanom sa odporúča zostať doma, aby sa zabránilo šíreniu z tých zraniteľných.
Byť doma môže byť nuda, ale sú tu tieto najlepšie aplikácie, ktoré vás udržia v zamestnaní.
Všetci sa zapojíme do boja proti novému koronavírusu.