Deti môžu oklamať vekovú kontrolu TikTok v SECONDS-odomknutie „sexy“ klipov a smrtiacich žartov

TIKTOK hovorí, že mladí ľudia by nemali používať jeho aplikáciu – ale neexistuje žiadny spôsob, ako by skutočne overili ich vek.

Absolútne každý môže v priebehu niekoľkých sekúnd obísť „kontrolu veku“ spoločnosti TikTok, ktorá umožní deťom prístup k nekonečnému navijaku nevhodného obsahu.

Jeden kybernetický expert označil vyhýbanie sa bezpečnostným kontrolám TikTok za „detskú hru“-a varoval rodičov pred kontroverznou aplikáciou.

TikTok bol spustený v roku 2017 a rýchlo sa stal jednou z najobľúbenejších aplikácií medzi mladistvými, ktorú používajú stovky miliónov ľudí na celom svete.

Vyšetrovania však odhalili, že aplikácia je hostiteľom smrtiacich žartov, sexuálnych klipov a dokonca obsahuje množstvo paedos, a preto sme uviedli na trh TikTok Time Bomb – sériu na zvýšenie informovanosti o potenciálnych nebezpečenstvách aplikácie.

„Vzhľadom na správy o 53 percentách detí, ktoré vlastnia mobilný telefón do siedmich rokov, by si rodičia mali dávať veľký pozor na aplikácie, ktoré na nich deti používajú,“ povedal Adam Brown, expert na kybernetickú bezpečnosť zo spoločnosti Synopsys.

Teraz The Sun môže odhaliť, aké ľahké je obísť si vekové kontroly TikTok bez súhlasu rodiča.

Keď si prečítate zmluvné podmienky TikTok, výslovne to zakáže mladistvým používať aplikáciu bez súhlasu.

„Ak máte menej ako 18 rokov, môžete používať Služby iba so súhlasom vášho rodiča alebo zákonného zástupcu,“ píše TikTok.

„Uistite sa, že váš rodič alebo zákonný zástupca s vami tieto podmienky prečítal a prediskutoval s nimi.“

A neskôr k podmienkam, TikTok dodáva, že aplikácia „je len pre ľudí starších ako 13 rokov“.

TikTok však robí málo, aby zabránil tomu, aby sa mladí ľudia vyhýbali týmto pravidlám.

Ktokoľvek si môže stiahnuť aplikáciu z AppleApp Store alebo Google Play Store.

Hneď ako sa prihlásite, môžete sa zaregistrovať pomocou ľubovoľnej e -mailovej adresy, dokonca aj falošnej, pretože ju nemusíte overovať.

Aplikácia sa pýta na váš vek pomocou rolovacieho kolieska, ale nič nebráni tomu, aby si dieťa vybralo falošný dátum narodenia.

Potom zvolíte heslo a okamžite sa vám zobrazí obsah, ktorý môže byť pre mladistvých nevhodný.

Aplikáciu je možné používať aj bez vytvorenia účtu, aj keď nebudete môcť sami uverejňovať žiadne videá.

„Obísť to je detská hra pre každého, kto môže uviesť falošný dátum narodenia, ako zistila moja dcéra,“ povedal Adam. The Sun.

„TikTok predstavil koncept rodičovskej kontroly z rodičovského účtu TikTok, ale v skutočnosti to umožňuje veľmi malú kontrolu nad aplikáciou dieťaťa a žiadnu kontrolu nad tým, či je aplikácia nastavená na verejnú alebo súkromnú.

„Z dôvodu ochrany súkromia musí rodič v telefóne dieťaťa nastaviť„ Súkromné ​​“a dôverovať dieťaťu, že ho nesmie nastaviť ako verejné.

„Osobne som zistil, že moja vlastná senzácia internetového rádia rýchlo prepne jej aplikáciu do verejného režimu bez ohľadu na to.“

TikTok používa moderátorov, ktorí sa pokúšajú odfiltrovať extrémny alebo pornografický obsah zo zapnutia aplikácie.

Módy však nedokážu zachytiť všetok riskantný obsah online, takže vždy existuje riziko, že sa nebezpečné klipy vkradnú cez praskliny.
Čo je pre rodičov znepokojujúcejšie, veľká časť obsahu nevhodného pre vek TikTok je povolená pravidlami-vystavovanie detí riziku.

Rodičia, ktorí majú deti na TikToku, by podľa odborníkov mali monitorovať typy prezeraných klipov.

Je tiež možné zmeniť nastavenia aplikácie TikTok v telefóne dieťaťa, aby sa v ich kanáli zobrazovalo menej nevhodných videí.

Varovanie pred vírusovým trendom TikTok, kde tínedžeri zakladajú oheň pomocou nabíjačiek a mincí pre iPhone

Povedal to hovorca spoločnosti TikTok, ktorá minulý týždeň oznámila novú funkciu, ktorá rodičom umožní ovládať, čo si ich deti pozerajú. The Sun: „Podpora pozitívneho a bezpečného prostredia aplikácií pre našich používateľov je pre TikTok najvyššou prioritou.

„Na identifikáciu, kontrolu a odstraňovanie nebezpečného alebo urážlivého obsahu používame technológie aj tímy moderujúce ľudí.

„Vyšetrili sme každý jednotlivý prípad, ktorý bol vznesený, a odstránil sme všetok obsah, ktorý porušuje naše pokyny pre komunitu.

„TikTok je platforma pre používateľov vo veku 13 a viac rokov, podľa našich zmluvných podmienok a udelili sme mu hodnotenie App Store nad 12 rokov, aby ho rodičia mohli jednoducho zablokovať z telefónu svojho dieťaťa pomocou ovládacích prvkov založených na zariadení.

„Ak používateľ vyhlási, že je mladší ako 13 rokov, nemôže si otvoriť účet a jeho zariadenie je zablokované.

„Máme zavedených niekoľko ochranných opatrení na zníženie možnosti zneužitia a neustále vyvíjame naše opatrenia, aby sme ešte viac posilnili bezpečnosť na TikToku.

„Napríklad teraz vyzývame každého nového používateľa mladšieho ako 18 rokov, aby svoj účet nastavil ako súkromný pri nastavovaní a znova pred prvým zverejnením.

„Umožňujeme komukoľvek – či už používateľovi TikTok alebo nie – používať našu funkciu nahlasovania na označenie akéhokoľvek obsahu alebo účtu, ktorý považuje za nevhodný.

„Aj keď naša ochrana nezachytí všetky prípady nevhodného obsahu, naďalej rýchlo rozširujeme naše tímy pre moderovanie obsahu a zlepšujeme naše technológie a zásady, aby TikTok zostal miestom pre pozitívne kreatívne vyjadrenie.“

V ďalších správach bol nedávny virálny trend TikTok svedkom toho, že tínedžeri zakladali oheň s nabíjačkami telefónov a mincami.

Mŕtva virálna aplikácia Vine sa znovuzrodila pod novým menom: Byte.

Dospievajúci nedávno spanikárili kvôli klebetám, že TikTok sa vypína.

A Instagram influencerom sa denne navrhuje obrovské množstvo peňazí na sex.

Bojíte sa o TikTok? Dajte nám vedieť v komentároch!

Sun skúma zlovestnú stránku populárnej aplikácie TikTok, ktorá zametá Britániu

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu